Pamięć

Pamięć

 

 

Cichociemni byli żołnierzami Armii Krajowej w służbie specjalnej.

 

 

Naród, który traci pamięć, traci sumienie

Zbigniew Herbert

candle Pamięć

 

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem
staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium

Józef Piłsudski

 

 

Miejsca zgonu i pochówku Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej

Nie udało nam się ustalić wszystkich informacji, wykaz jest stale aktualizowany.
Będziemy wdzięczni za przekazanie nam brakujących danych, także fotografii grobów CC

 

Groby CC na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie:
cc-pomnik-powazki--300x213 Pamięć

Pomnik CC – Warszawa, Powązki

 

 

UWAGA! tabela ma więcej niż jedną stronę, wyświetla po 25 wierszy na stronie
(Kliknij wybraną kolumnę, aby posortować / kliknij w nazwisko, aby przejść do biogramu / wpisz, aby wyszukać)

Autor wykazu – Ryszard M. Zając, wnuk por. cc. Józefa Zająca

Na urządzeniach mobilnych aby zobaczyć całość należy przewinąć w poziomie
nz – miejsce pochówku nieznane

Nazwisko imięPseudonimData urodzeniaMiejsce urodz.Data zgonuMiejsce zgonuGRÓB
Adrian FlorianLiberator8 November 1913Bydgoszcz23 June 1944Suchedniównz, zamordowany przez gestapo
Bałuk StefanStarba15 January 1914Warszawa30 January 2014WarszawaWarszawa, Powązki kw. FIV rz. TUJE gr. 14
Bator IgnacyOpór13 November 1916Drobnice17 January 1900Warszawapoległ w Powstaniu Warszawskim
Bazała LeonStriwiąż14 April 1904Chyrów (UKR)12 March 1983Aleksandrów KujawskiAleksandrów Kujawski, cm. paraf.
Bąkiewicz ZbigniewZabawka5 February 1912Chroboty26 October 1996Edenbridge (GB)Poznań, cm. Junikowo
Benedyk TadeuszZahata4 December 1916Kaczanówka (UKR)31 January 1900KL Buchenwaldnz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Benrad AdamDrukarz5 November 1919Lwów (UKR)1 March 1987LondynMorden Cemetery, Garth Road, grób 1820 E
Bernaczyk - Słoński KazimierzRango18 February 1922Poznań25 January 2011Warszawa ?nz
Bętkowski JacekTopór 218 June 1904Wadowice17 April 1980LondynRadom, cm. paraf. św. Jana
Biały JanKadłub16 June 1897Kraków2 October 1984BytomBytom, cm. kom. Mater Dolorosa
Bichniewicz JerzyBłekitny29 July 1914Berezówka (UKR)30 October 1942Norwegiacm. Vestre Gravlund, Oslo
Bidziński NiemirZiege Karol14 February 1904Lwów (UKR)4 January 1988Warszawanz
Biedrzycki StanisławOpera18 September 1915Gzdów17 September 1944WarszawaWarszawa, cm. Bródnowski kw. 112 K
Bielski RomualdBej5 March 1900Stare k/Połtawy (UKR)7 March 1900Warszawa ?poległ w Powstaniu Warszawskim
Bienias JanOsterba5 September 1919Krauszów11 March 1900Warszawapoległ w Powstaniu Warszawskim
Bieżuński JanOrzyc17 June 1905Ulatów-Pogorzel18 March 1968Kiertyny WielkieBartoszyce, cm. kom. ul. Kętrzyńska
Bilski KazimierzRum10 December 1913Skarżysko-Kamienna9 January 1979Londynnz
Boryczka AdamBrona18 September 1913Wierzchosławice30 April 1988WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 4 rz. 6 gr. 11
Borys AdamPług10 December 1909Niechanowo27 August 1986WitkowoWitków | Warszawa, Powązki kwatera "Parasola" grób symboliczny
Burdziński TadeuszMalina26 February 1908Kije16 January 1970Szkocjanz
Busłowicz MichałBociek27 May 1912Hryckiewicza10 April 1900Niemcy lub HolandiaKL Bergen-Belsen ?
Buyno JerzyGżegżółka12 November 1906Warszawa28 June 1956WarszawaWarszawa, Powązki kw. ADOD rz. 1 gr. 29/30
Bystrzycki PrzemysławGrzbiet23 May 1923Przemyśl7 October 2004PoznańPoznań, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan
Bzdawka Bernard Siekiera14 August 1916Orlinek4 September 1983PoznańPoznań cm. paraf. MB Częstochowskiej
Cetys TeodorWiking27 July 1908Warszawa17 March 1993OtwockWarszawa, Powązki, kw. 153 rz. 4 gt. 22
Chmieloch RyszardBłyskawica29 March 1921Lwów (UKR)30 April 1900Lwów (UKR) ?nz, zamordowany przez gestapo
Chmielowski Antoni Wołk15 August 1914Wołczuchy (UKR)5 May 1900OpoleOpole, cm. Grabiszyn
Chyliński Eugeniusz Frez19 March 1915Kozice10 February 1990RacibórzRacibórz, cm. Jeruzalem
Cieplik FranciszekHatrak8 February 1908Sarajewo21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Czaykowski Andrzej Garda7 February 1912Urdomin (LT)10 October 1954WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 138a rz. 5 gr.26 | Mauzoleum na Łączce, grób symb.
Czepczak Górecki BronisławZwijak18 September 1922Stupki (UKR)24 August 2001WarszawaWarszawa, Powązki kw. D18 rz. L 01 gr. 02
Czerwiński KazimierzBryzga2 October 1916Dobrzejewice2 February 2002Toronto Kanadanz
Człapka KazimierzPionek19 February 1918Poznań20 April 1988Filkestone (GB)nz
Czuma JózefSkryty6 February 1915Niepołomice19 July 1944Warszawanz, zamordowany przez gestapo
Dąbrowski AdamPuti23 June 1921Czerniowce6 September 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Dekutowski HieronimZapora24 September 1918Dzików (Tarnobrzeg)7 March 1949WarszawaWarszawa, Powązki, Mauzoleum na Łączce
Dmowski StanisławPodlasiak20 November 1909Zimna Woda6 March 2002GB ?Warszawa, Powązki, kw. D18 kol. prawa rz. 1 gr. 4
Dziadosz RudolfZasaniec23 February 1910Lwów (UKR)7 October 1944SancygniówSłaboszów, cm. paraf.
Dzikielewski FeliksOliw19 November 1906Osowo9 May 1986WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A41 rz. 3 gr. 1
Eckhardt MieczysławBocian29 August 1908Stanisławów (UKR)27 June 1900Dawigródek (BIA)Dawigródek ?
Emir Hassan JerzyTurek 214 January 1906Warszawa27 May 1998Opacznz
Farenholc OskarSum1 January 1918Kijów (UKR)6 July 1900 KL Gross-Rosennz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Fijałka MichałKawa5 October 1915Izdebki20 September 1983LublinLublin, Droga Męczenników Majdanka
Flont WładysławGrandziarz3 January 1915Radom1 February 1988Jedlnia-Letniskonz
Fortuna LudwikSiła20 March 1913Żurawica`18 July 1999Katowice ?nz
Fuhrman KazimierzZaczep1 January 1917Sanok17 September 1978WarszawaWarszawa, cm. kom. północny (jako Marek Lachowicz) kw. W-VI-4 rz. 2 gr. 18
Gałacki AdolfMaszop29 April 1902Delatyn2 July 1953Floryda, USAnz
Garczyński Marian Skała7 November 1918Kraków13 November 1943Brześć nad Bugiem (BIA)Brześć nad Bugiem
Gaworski TadeuszLawa25 December 1916Radom5 April 1963LondynLondyn, cm. Wimbledon
Gilowski StanisławGotur1 April 1900Zadarów (UKR)17 June 1974Warszawanz
Godzik Władysław Skrzat11 February 1920Niwka (małopolskie)30 October 1976Piotrków Trybunalskinz
Golarz Teleszyński MarianGóral 211 July 1916Zagórz26 August 1985GdyniaSopot, cm. kom.
Gołębiewski MarianSter16 April 1911Płońsk18 October 1996WarszawaWarszawa, Powązki, kw. C22 rz. 7 gr. 8
Gołuński Norbert Bombram22 September 1919Gdańsk23 April 2000Sopot ?Sopot, cm. kom.
Górski JanChomik11 September 1905Odessa (UKR)17 April 1945KL Flissenburg - Lagenfeld (RFN)nz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Górski StefanBrzeg27 April 1922Poznań27 September 1948WarszawaWarszawa, Powązki, kw. Ł
Grodzicki KrzysztofJabłoń10 June 1915Myślenice12 December 1989Olivos, Buenos Airesnz
Gromnicki ZygmuntGula2 May 1911Kołomyja (UKR)18 August 1994Szczecinnz
Grun Bronisław Szyb22 May 1912Szuszczewo (RUS)30 November 1989Johannesburgnz
Grycz JanDziadzio10 December 1910Chomeciceafter 6 September 1943Hłusza (BIA)nz
Harasymowicz StanisławLalka26 October 1917Lwów (UKR)10 August 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Hauptman WładysławGapa26 May 1916Lackie (UKR)25 June 1988Leckhampton Court (GB)Kidderminster
Heczko Kalinowski GustawSkorpion19 May 1920Jaworzynka26 August 1988OlsztynOlsztyn, cm. kom.
Hencel StanisławPik21 September 1918Żyrardów30 October 1942Norwegiacm. Vestre Gravlund, Oslo
Hoffman TeodorBugaj9 April 1913Kraków14 January 1975LondynWarszawa, Powązki, kw. 299b rz. 3 gr. 8
Hörl JanFrog28 May 1921Sulejówek7 May 1943Warszawanz, zamordowany przez gestapo
Iglewski AntoniPonar10 October 1900Radziejów27 January 1979WrocławRadziejów, cm. paraf.
Ignaszak StefanDrozd30 November 1911Börnig (RFN)8 January 2005PoznańPoznań, cm. Junikowo pole 5 kw. AK
Ipohorski Lenkiewicz Wiesław Zagroda19 December 1910Berezówka (UKR)after 8 March 1943Kijów ?nz, zamordowany prtzez gestapo
Iranek Osmecki KazimierzHeller24 October 1900Pstrągowa22 May 1984Londynnz
Iszkowski JerzyOrczyk31 March 1914Nowy Sącz29 August 1962Nowy SączNowy Sącz, cm. kom. ul. Rejtana
Jabłoński BolesławKalia6 October 1909Opatów12 March 1982WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 1 gr. 5
Jachciński Henryk Kret29 November 1917Nowy York23 December 1976Nowy Yorknz
Jackiewicz BolesławŁabędź15 July 1914Zachorze (LT)17 July 1982Kielcenz
Jagielski StanisławGacek8 September 1919Rozdziele6 March 1944KurówŻyrzyn
Jakubowski Ewaryst Brat14 October 1920Łódź31 August 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A20 rz. 5 gr. 13
Jankowski StanisławAgaton29 September 1911Warszawa5 March 2002Warszawanz
Januszkiewicz HenrykSpokojny16 November 1917Mińsk (BIA)14 June 1996Wrocławnz
Jarosz Janusz Szermierz13 September 1916Zakopane20 November 1993Phoenix (USA)nz
Jasieński StefanAlfa2 April 1914Wilno (LIT)after 3 January 1944KL Auschwitznz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Jastrzębski AntoniUgór15 March 1915SokolnikiJanuary 1943Michniów ?nz, poległ w akcji likwidacyjnej
Jaworski TadeuszGont25 May 1914Witkowo19 March 1945KL Buchenwaldnz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Jaworski Tadeusz StanisławBławat12 September 1910Przemyśl17 November 1968LondynChiswick Cemetery - Block N , Class C , gr.359.
Jeziorański Nowak JanZych2 October 1914Berlin20 January 2005WarszawaWarszawa, Powązki
Jokiel JanLigota28 July 1906Łódź10 June 1996SopotSopot, cm. kom.
Jurecki MarianOrawa10 August 1911Stróże28 December 1941Brzozów StaryBrzozów Stary
Jurkiewicz Longin Mysz10 January 1920Lwów (UKR)after November 1943Wilno (LIT)nz, zamordowany przez gestapo
Kalenkiewicz MaciejKotwicz1 July 1906Pacewicze (RUS)21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Kamieński JanCozas17 June 1906Klewinów29 May 1967Spring Hill (USA)Tryczówka (pow. białostocki)
Kamiński BronisławGolf15 November 1918Binarowa8 May 1944Łęg (Kraków)Luborzyca k. Krakowa
Kaszyński EugeniuszNurt22 August 1909Łódź24 March 1976LondynWykus (przy kapliczce)
Kazimierczak StanisławKsiądz10 December 1912WarszawaJuly 1943KL Neuengammenz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Kiwer EdwardBiegaj24 September 1919Gliwice25 October 1987ŁącznikŁącznik (pow. prudnicki)
Klimowicz WładysławTama3 July 1910Lwów (UKR) January 1943Warszawanz, aresztowany przez gestapo
Klimowski TadeuszKlon15 October 1911Kraków12 September 1981LondynLondyn, cm. Gunnersbury
Klinicki MaksymilianWierzba 213 January 1916Brodnica12 December 1984BrodnicaBrodnica
Klocek Niewęgłowski WłodzimierzGarłuch15 January 1921Kraków22 March 1994StanisławowoWarszawa, cm. kom. północny
Kobyliński TadeuszHiena16 September 1914Ostrołęka11 November 1961LondynLondyn, Gunnersbury
Kobyliński WacławDziad11 February 1901Gamratka11 July 1987Butler, USAButler, Crown Hill Cemetary Prospect
Kochański JanJarema9 February 1914Lwów (UKR)16 February 1944Warszawanz, zamordowany przez gestapo
Kochański Władysław Bomba7 November 1918Stanisławów (UKR)12 December 1980KrakówKraków
Kolasiński StanisławUlewa16 November 1916Mokrzyska19 November 1996Zbylitowska Góra ?Tarnów (Krzyż) cm. kom.
Konik Bronisław Sikora6 August 1913Wilcza (Przemyśl)30 December 2001WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D18 rz. LO1 gr. 02
Konstanty Ignacy Szmaragd25 May 1906Chicago (USA)3 July 1972Nowy Sącznz
Kontrym BolesławŻmudzin4 March 1901Zaturce (UKR)2 January 1953WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D18 grób symboliczny, Mauzoleum na Łączce
Kopisto WacławKra8 February 1911Hrycenki (UKR)21 February 1993RzeszówRzeszów, cm. kom. Wilkowyja
Koprowski FranciszekDąb14 March 1901Brzezinki2 June 1967Zerzeń (Warszawa)Warszawa - Zerzeń, cm. paraf.
Kossakowski TadeuszKrystynek20 March 1901Kiszyniów (MOŁ)24 November 1995WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A2 rz. 3 gr. 13
Kostuch TomaszBryła21 November 1916Kielce17 April 1992Warszawanz
Kotorowicz StanisławKron10 April 1916Lublin20 May 1943Celestynów ?Warszawa, Powązki, kw. A24 rz.12 gr. 10
Kowalik EdwardCiupuś3 January 1916Warszawa26 October 1987Warszawanz
Kowalski JerzyBaba10 November 1916Rudec27 January 1989Kędzierzyn - KoźleKędzierzyn - Koźle, cm. kom. Kuźniczki
Kowalski RyszardBenga26 November 1919Sosnowiec18 November 1943Równe (UKR)nz, zamordowany przez gestapo
Kozłowski JulianCichy6 January 1909Warszawa18/19 August 1944WarszawaWarszawa, cm. Wilanów, poleghł w Powstaniu Warszawskim
Kożuchowski HenrykHora14 January 1911WarszawaJuly 1943prawdopodobnie w rejonie wsi Michałów k. Czarnocia (powiat Tomaszów Mazowiecki)nz, niesłusznie skazany na karę śmierci przez Wojskowy Sąd Specjalny Państwa Podziemnego
Krajewski HenrykTrzaska19 April 1901Waśniewo16 December 1989Warszawa, Powązki, kw. HIII rz. 3 gr. 23
Krasiński AdamSzczur8 November 1921WarszawaJune 1945Rzeszoty, Kraj Krasnojarski, Rosjanz, zamordowany we sowieckim łagrze
Krizar LeopoldCzeremosz30 October 1896Milijewe (UKR)16/17 October 1944k. Sokołów / Dziebałtów, gm. KońskieDziebałtów (gm. Końskie)
Krokay WalerySiwy23 November 1914Skole (UKR)5 September 1982Warszawanz
Kryszczukajtis MirosławSzary11 February 1912Wołkowysk (BIA)17 September 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8
Krzymowski StanisławKostka11 May 1901Wąwolnica7 August 1969Montreal (Kanada)Pointe Claire, sektor P kw. a-6, P-7, zobacz plan
Kuczyński MarianZwrotnica26 July 1915Sasów (UKR)after 25 June 1944Drohobycz ?nz, aresztowany przez gestapo
Kujawiński StanisławWodnik26 April 1920Grodno (BIA)12 January 1995Nottingham (GB)nz
Kułakowski AleksanderRywal8 March 1916Połykowicza13 December 1944Lublinnz, zamordowany przez władze "Polski Ludowej"
Kwarciński MieczysławZiut25 November 1912Nowy Sącz23 February 1978LondynNowy Sącz, cm. kom.
Kwiatkowski BohdanLewar9 October 1904Żyrardów1 April 1971Chicago (USA)Warszawa, Powązki, kw. 165 rz. 2 gr. 18
Lech JanGranit20 October 1907Turza Mała24 June 1944Lwów (UKR)Warszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8 gr. 6/7
Lech WłodzimierzPowiślak3 July 1920Mława8 May 1944Łęg (Kraków)Warszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8 gr. 6/7
Leśkiewicz MarianWygoda7 September 1923Dolina (UKR)18 May 1992Krakównz
Lewandowski AleksanderWiechlina13 October 1908Ryńsk20 May 1948Poznańnz
Lewko KazimierzPalec9 January 1919Mińsk (BIA)14 September 1943Esbjerg (Dania)poległ podczas lotu do Polski, cmentarz Fovrfeld Gravlund w Esbjerg (Dania), symboliczny grób na BCW na Cytadeli w Poznaniu
Lewkowicz BronisławKurs9 March 1913Jarosław4 November 1944Hutacmentarz komunalny Pobitno w Rzeszowie – sektor XV, rząd 2, grób 7 zobacz
Linowski ArturKarp18 November 1911Nagłowice2 July 1943Tomaszów Mazowieckinz, aresztowany przez gestapo
Lipiński WojciechLawina12 November 1921Bliżyn5 October 2004LegionowoWarszawa, Powązki, kw. D18 (kolumbarium)
Luszowicz ZdzisławSzakal26 June 1914Kraków26 February 2010Waterbeck (GB)Warszawa, Powązki, kw. D18 (kolumbarium) grób symboliczny
Łada Lech Żagiew1 October 1910Rzym1942 or 1943Równe ?nz
Łagoda HieronimLak6 September 1914Wielichowoafter 12 July 1945KL Gross-Rosennz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Łakomy AlbinTwornik16 February 1915Kamionna2 June 1994Poznańnz
Łastowski BenonŁobuz15 July 1913Hoduciszki (LT)2 November 1996Londynnz
Łojkiewicz AdolfRyś23 July 1901Buciły17 May 1952Katowicenz
Łopianowski NarcyzSarna28 July 1901Stoki21 June 1984Vancouver KanadaVancouver
Łoś EzechielIkwa23 March 1900Zaśnieszków (UKR)7 August 1988Brzegnz
Mackus Adam Prosty2 December 1902Tbilisi1991Londyn ?nz
Majewicz StefanHruby30 August 1910Hoheneich (RFN)13 August 1944Warszawanz, zamordowany przez gestapo
Majorkiewicz FelicjanIron20 November 1904Wola21 February 1975Warszawanz
Makagonow Makagon AleksanderWschód1 March 1924Buksztel8 March 1970Piotrków Trybunalskinz
Makarenko AnatolTłok12 February 1919Sarny (UKR)27 October 2004SzczecinSzczecin, cm. centralny kw. 3D
Maksyś WładysławAzot27 June 1913Lesko20 December 1995WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 207 rz. 1 gr. 20
Malik FranciszekPiorun 26 March 1913Bażanówka24 August 2006GBnz
Marecki WładysławŻabik 223 August 1911Lublin25 March 1999SopotSopot, cm. kom. kw. AK
Marek JanWalka5 November 1919Lwów (UKR)after 13 May 1943Warszawanz, aresztowany przez gestapo
Marynowski EdmundSejm14 January 1913Warszawa9 June 2014Sun City West (USA)nz
Matula ZbigniewRadomyśl26 February 1917Radomyśl31 October 1944SłonaZbylitowska Góra (pow. tarnowski)
Matysko JanOskard31 May 1912Kupracze18 November 1953BydgoszczBydgoszcz, cm. Wincentego a Paulo
Mazur StanisławLimba8 October 1919Zawoja27 August 1990Szkocjanz
Messing Janusz Bekas18 May 1917Moskwa4 January 2010GBWarszawa, cm. ew-augsb. kw. A/A rz. 1 gr 25
Mich StefanJeż7 December 1913Blizocin15 November 1969WarszawaWarszawa, Powązki, kw. B18 rz. 8 gr. 8
Michalczewski WincentyMir25 January 1909Przytyk8 November 1999Warszawanz
Miciek WładysławMłot23 May 1912Brzostek6 August 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Milewicz ZygmuntRóg1 October 190117 January 1985Londynnz
Mostowiec MarianLis14 September 1913Warszawa3 April 1979Warszawanz
Motylewicz PiotrGrab21 June 1915Nosolowice (CZE)7 January 1944Mikuliszki (BIA)Mikuliszki
Mrazek ZbigniewAminius30 January 1908Męcina Wielka26 January 1981k. KowarJelenia Góra - Cieplice
Nadolczak Bruno Piast30 March 1913Czarnków11 September 2010Cape May (USA)nz
Nakoniecznikoff Klukowski PrzemysławKruk 220 October 1901Tbilisi (GRU)17 August 1957KrakówLubaczów | Warszawa, Powązki kw. 51 rz. 6 gr. 23.24 grób symb.
Niedzielski RafałMocny25 May 1923Szczebrzeszyn4 September 1943Wólka PlebańskaKońskie, cm. paraf.
Niemczycki JerzyJanczar15 November 1918Działoszyce7 September 2006Wauwatosa (USA)nz
Niepla KazimierzKawka20 February 1922Łukowiec Żurawski (UKR)26 June 1968Lewin Brzeskinz
Nosek AntoniKajtuś12 April 1917Przysieka Stara2007GBnz
Nowacki JózefHoryń9 February 1921Toruń2005Warszawanz
Nowak PiotrOko26 June 1915Czernochowice14 October 1992Warszawanz
Nowakowski Michał Harpun29 November 1911Paraszcze (UKR)13 December 1961Barczewonz
Nowobilski TadeuszDzwon27 March 1919Palcza18 February 1989Lwówek Śląskinz
Nowodworski CezaryGłóg7 March 1916Tomsk (RUS)after 22 September 1944Warszawanz, prawdopodobnie zamordowany przez NKWD
Nuszkiewicz RyszardPowolny1 January 1919Grzegorzew31 December 1983KrakówKraków, cm. wojsk. Prandoty
Odrowąż Szukewicz BolesławBystrzec2 October 1916Moskwa17 February 1943Bratków n/CzarnąOpoczno, cm. choleryczny
Okulicki LeopoldNiedźwiadek6 December 1901Bratucice24 December 1946MoskwaWarszawa, Powązki, Aleja Zasłużonych rz. 1 gr. 85.86 grób symboliczny
Olszewski StanisławBar28 March 1912Kamienica Polska1 March 1994CzęstochowaCzęstochowa, cm. Kule
Ossowski StanisławJastrzębiec 217 August 1912Łąg13 March 1987Birmingham (GB)nz
Ostrowiński HenrykSmyk19 August 1924Warszawa2000Warszawanz
Osuchowski KazimierzRosomak18 January 1915Dekszniany (BIA)9 August 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A27 rz. 5 gr. 5
Paczkowski AlfredWania11 May 1909Brukowce11 June 1986WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 2 gr. 22
Parada Michał Mapa15 October 1914Chełmafter 10 August 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Parczewski JanKraska13 June 1923Szturmówka25 March 1967KrosnoWarszawa, Powązki, kw. C30 rz. K3 gr. 10
Pentz KarolSkała 217 December 1908Dobromil (UKR)9 September 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Perekładowski FeliksPrzyjaciel 211 September 1921Żółkiew (UKR)10 December 1973Buenos Aires (ARG)Remedions de Escalada
Peszke ZdzisławKaszmir24 October 1918Lwów (UKR) October 1943Milanówek ?nz
Pękała Górski MieczysławBosak26 July 1998Nowy Sącz24 November 1967Warszawanz
Piasecki ZbigniewOrlik19 January 1914Sosnowiecafter 23 March 1945KL Mitelbau-Doranz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Piątkowski BohdanMak11 April 1910Lwów (UKR)after 6 February 1943Mińsk (BIA)nz, zamordowany przez gestapo
Pic WitoldCholewa13 January 1918Poznań22 March 1944KaskiPoznań, cm. Górczyński
Piekarski AleksanderTurkuć31 March 1914Konstantynówka7 February 1978Krakównz
Pieniak Czesław Bór24 September 1918Chmielew29 February 1964WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A2 rz. 3 gr. 13
Pijanowski Wacław Dym21 January 1906Siedlów5 April 1996LondynNowe k. Krośniewic
Pilch AdolfGóra, Dolina22 May 1914Wisła26 January 2000Londynnz
Piotrowski EdwardMema16 February 1902Nowosiółki7 March 1971Wieliczkanz
Piotrowski JulianRewera 27 October 1920Mariampol (UKR)18 May 2008Wrocławnz
Piwnik JanPonury31 August 1912Janowice16 June 1944Jewłaszcze (BIA)Wąchock, klasztor oo. Cystersów
Pluta WilhelmPion5 February 1913Szopienice15 February 1986Ruda ŚląskaRuda Śląska (Nowy Bytom)
Pokładecki MarianZoll1 July 1910Poznań24 August 1993Poznańnz
Pokultinis AlfredFon7 May 1910Carskie Sioło (RUS)31 March 1981Ragby (GB)nz
Policiewicz ZygmuntŚwierk3 October 1907Biskupice ?8 October 1965Warszawanz
Poliszuk JarosławArab16 May 1920Lwów (UKR)8 July 2002EłkEłk, cm. kom nr 2
Polończyk BolesławKryształ8 September 1906Dibczyce29 February 1996Myślenicenz
Pospieszalski AntoniCurie10 November 1912Berlin12 March 2008Londynnz
Poznański JanPływak27 January 1918Kraków22 October 1943Opole LubelskieOpole Lubelskie
Prądzyński Janusz Trzy29 November 1911Kalisz31 March 1963PłockMilanówek
Bogusławski Prus AndrzejPancerz6 November 1919Lublin24 October 2006Lailly-en-Val (FR)Montmorency
Przetocki JacekOset20 February 1920Lwów (UKR)25 May 1944Rychcice (UKR)Drohobycz cm. ul. Truskawiecka
Przybylik StefanGruch2 September 1918Kidów5 December 2007ZakopaneWarszawa, Powązki, kw. FII rz. 8 gr. 3
Psykała Mieczysław Kalwadosik19 January 1913Częstochowa23 February 1984Częstochowanz
Pukacki Franciszek Gzyms29 January 1916Wyskoć4 November 1980w pociąguKrotoszyn
Rachwał BronisławGlin10 October 1907Wilkołaz2 September 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A27 rz. 9 gr.11/2
Raczkowski StanisławBułany29 January 1912Łódź29 July 1944SuchedniówSuchedniów
Raszplewicz KazimierzTatar 213 November 1901Warszawa18 January 1977Tankerton (GB)nz
Ratajski Leszek Żal8 June 1907Grodno (BIA)17 May 1975Gliwicenz
Riedl AdamRodak13 December 1916Lwów (UKR)after 27 April 1944KL Gross-Rosen ?nz, prawdopodobnie zamordowany w obozie koncentracyjnym
Rogowski JanCzarka21 November 1913Warszawa16 February 1944Radomnz, zamordowany przez gestapo
Romaszkan RomanTatar14 July 1910Lwów (UKR)14 February 1956Goczałkowicenz
Rossiński CzesławKozioł2 August 1907Buzułuk (RUS)12 April 1945Lublinzamordowany przez władze "Polski Ludowej", prawdopodobnie pochowany we wspólnej mogile na cmentarzu w Lublinie przy ul. Unickiej.
Rostek JanDan12 May 1918Pysznicaafter 8 March 1943Kijów ?nz, prawdopodobnie zamordowany przez Abwehrę
Rostworowski JanMat3 October 1915Lublin22 September 1944KL Gross-Rosennz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Różycki JanBusik21 March 1901Ostrowiec Świetokrz.6 September 1991WrocławWrocław, cm. św. Wawrzyńca
Rudkowski RomanRudy12 May 1902Przemyśl14 March 1954LondynFulham
Runge TadeuszOsa20 May 1902Brody (UKR)21 December 1975WarszawaWarszawa, Powązki, kw. IIC28 rz. 19 gr. 2
Rybka FranciszekKula7 June 1918Libusza13 June 1986MajorkaLondyn, cm. North Sheen
Rydzewski LechGrom12 August 1909Lwów (UKR)9 August 1988DrzewicaDrzewica
Rzepka KazimierzOgnik1 March 1915Biadoliny Szlacheckie26 November 1943LesieniceLwów, cm. Łyczakowski
Sawicki ZygmuntSamulik10 March 1910Żuków14 February 1995Kraków, cm. wojsk. Prandoty
Scheller Czarny EdwinFordon6 December 1919Zaniemyśl1 February 1999Szczecinnz
Seeman TadeuszGarbus27 November 1922Stryj (UKR)5 April 1992Nysanz
Serafin JanCzerchawa30 December 1913Czukiew (UKR)20 May 1944OpatkowiceWysokie Koło (jako Józef Czerchała)
Serafiński FryderykDrabina30 December 1911Stanisławów (UKR)31 May 2006Pruszkównz
Sędziak Stanisław Warta7 September 1913Gwizdały2 August 1978Toruńcmentarz św. Jerzego
Siakiewicz WładysławMruk10 January 1918Podbłocie14 September 1943nad Ejsberg (Dania)poległ podczas lotu do Polski, cmentarz Fovrfeld Gravlund w Esbjerg (Dania), symboliczny grób na BCW na Cytadeli w Poznaniu
Sikorski ZenonPożar25 January 1915Łódź2 August 1981Pieszczany (SŁO)nz
Skowron MarianOlcha 28 March 1915Chodkównz
Skowroński RyszardLechita17 December 1922Wilno (LIT)14 September 1943Esbjerg (Dania)poległ podczas lotu do Polski, cmentarz Fovrfeld Gravlund w Esbjerg (Dania), symboliczny grób na BCW na Cytadeli w Poznaniu
Skowroński StanisławWidelec13 November 1919Horodenka (UKR)20 April 2016Rio Ceballos ? (Argentyna)nz
Skrochowski JanOstroga28 December 1914Kraków21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Skwierczyński LeopoldAktor24 December 1905Husinka16 September 1959WarszawaKraków, cm. Rakowicki
Smela JanWir3 November 1910Pstrągowa3 April 1986RzeszówRzeszów, cm. Wilkowyja
Smolski KazimierzSosna23 June 1913Donieck (UKR)18 July 1985Szczecinnz
Sokołowski JerzyMira12 October 1910Naukat (Turkiestan)8 January 1980WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A18 rz. 8 gr. 24
Sokołowski TadeuszTrop25 September 1905Żemłosław (BIA)6/7 February 1943Mińsk (BIA)nz, zamordowany przez gestapo
Sokół TadeuszBug 215 June 1914Czahary Hrycowieckie (UKR)21 June 1980WarszawaNowy Sącz
Sołtys StanisławSowa1 December 1921Warszawa8 June 1944Rzeszównz, zamordowany przez gestapo
Specylak Skrzypecki Zbigniew Tur 213 October 1912Lwów (UKR)27 April 1978WrocławWrocław, cm. Bujwida
Spychalski JózefGrudzień7 August 1902ŁódźAugust 1944KL Sachsenhausennz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Sroczyński ZdzisławKompresor22 September 1906Ozorków23 January 1996Birmingham (GB)nz
Starzyński LeszekMalewa5 February 1922Kraków21 October 1990Kingston (Kanada)Szreniawa (gm. Gołcza)
Starzyński TadeuszŚlepowron5 February 1922Kraków21 October 1990Kingston (Kanada)nz
Stocki Tadeusz Ćma31 August 1902Turobin3 December 1983Warszawanz
Stołyhwo OlgierdStewa14 April 1916Warszawa7 May 1943Warszawa nz, zamordowany przez gestapo
Stpiczyński AleksanderKlara7 April 1998Włocławek21 September 1987WarszawaWarszawa, Powązki kw. 340 pod murem rz. 1 gr. 12
Straszyński ZdzisławMeteor31 August 1902Łuck (UKR)17 June 2014Melbourne nz
Strumpf WitoldSud18 December 1905WarszawaJanuary 1945KL Gross-Rosen nz, zamordowany w obozie koncentracyjnym
Szczepański MieczysławDębina21 September 1919Chełmża12 April 1945Lublinnz, zamordowany przez władze "Polski Ludowej"
Szewczyk PiotrCzer9 September 1908Babice28 January 1988Oświęcim ?Oświęcim, cm. paraf.
Szpakowicz WiesławPak6 November 1906Petersburg (ROS)30 October 1942Norwegiacm. Vestre Gravlund, Oslo
Szternal KazimierzZryw4 March 1907Sękowa6 May 1981Chicago (USA)Warszawa, Powązki, kw. A26 rz. 10 gr. 21
Sztrom JerzyPilnik6 June 1923Starosielce (Białystok)June 1944Lida (BIA)nz, poległ w akcji bojowej
Szubiński Władysław Dach31 August 1911RuminDecember 1942Warszawa ?nz, prawdopodobnie zamordowany przez gestapo
Szwiec WaldemarRobot13 August 1915Chicago (USA)14 October 1943Wielka WieśKońskie, cm. kom. Kwatera Partyzancka
Szydłowski AdamPoleszuk10 March 1900Dreszew4 October 1960GdyniaGdańsk, cm. centr. Srebrzysko
Szymański JerzyBoga27 September 1909Chocim (UKR)21 February 1995Londynnz
Ściegienny WincentyLas13 October 1902Secemin12 November 1968WarszawaWarszawa, Powązki, kw. B20 rz. 1 gr. 28
Śliwa KazimierzStrażak22 November 1925Katowice23 October 2015Gdańsk ?Gdańsk, cm. Łostowicki
Śmietanko WładysławCypr4 March 1920Konopki28 July 1999Londyn (GB)nz
Śmigielski TadeuszŚlad3 January 1920Warszawanz
Świątkowski AndrzejAmurat14 January 1908Warszawa28 December 1941Brzozów StaryBrzozów Stary
Tajchman Michał Mikita7 September 1910Wysoka4 August 1944Warszawanz, poległ w Powstaniu Warszawskim
Tarnawski AleksanderUpłaz8 January 1921Słocin (Rzeszów)OSTATNI ŻYJĄCY CICHOCIEMNY
Tomaszewski TadeuszWąwóz1 January 1917Płockafter 5 November 1944Warszawanz, prawdopodobnie zamordowany w Powstaniu Warszawskim, podczas rzezi Woli
Trojanowski CzesławLitwos6 November 1914Pińsk (BIA)7 August 1985Albuquerque (USA)nz
Trondowski StanisławGrzmot 22 April 1909Nisko11 April 1982WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 2 gr. 22
Trybus AdamGaj3 August 1909Zręcin4 July 1982Piotrków TrybunalskiPiotrków Trybunalski, stary cm. rzymskokat.
Twardy ZbigniewTrzask25 May 1920Borysław (UKR)6 October 1944ChełmChełm, cm. kom.
Uklański WitoldHerold25 November 1902Gołonóg3 May 1954WronkiWronki
Ulm ZygmuntSzybki27 December 1918Lwów (UKR)12 December 2011GBnz
Walter JanCyrkiel12 July 1904Kielce19 July 1976WarszawaWarszawa, Powązki, kw. C32 rz. 4 gr. 6
Waruszyński ZbigniewDewajtis 222 March 1915Monasterzyska (UKR)19 July 1976Wolberhampton (GB)nz
Wątróbski JózefJelito19 February 1914Klecza Dolna8 May 1944Łęg (Kraków)Luborzyca k. Krakowa
Whitehead AlfredDolina 221 March 1912Marki22 March 1984Zakopanenz
Wiącek WiktorKanarek17 August 1919Miechocin (Tarnobrzeg)nz
Wiechuła BernardMaruda30 July 1920Katowice7 June 2000Hamilton, Kanadanz
Wiechuła LudwikJeleń30 July 1920Katowice26 September 1987Montreal (Kanada)Pointe Claire,
kw. c-4, AF-605, zobacz plan
Wierzejski TomaszZgoda 230 March 1911Rzeżyca (ŁOT)25 June 1957Londynnz
Wilczewski MichałUszka4 November 1907Kurzelowa (UKR)14 February 1945Lwów (UKR)nz, popełnił samobójstwo podczas próby aresztowania przez NKWD
Wilczkiewicz ZbigniewKij5 August 1921Bielsko-Białanz
Winiarski ZdzisławPrzemytnik4 May 1916Rudniki1 September 1979USA ?nz
Winter StanisławStanley9 February 1908Nowy Sącz28 June 1945Poznańnz
Wiszniewski OttonTopola21 April 1910Teheran20 October 1977WarszawaWarszawa, Powązki, kw. IIC28 rz. 14 gr. 9
Wiszniowski RomanHarcerz13 April 1920Stanisławów (UKR)17 February 1989Lublinnz
Wiśniewski WładysławWróbel1 September 1915Ciszyca Dolna28 November 1984Krakównz
Witkowski LudwikKosa5 June 1914Sosnowiec23 February 2004Warszawanz
Wolniak BogusławMięta9 March 1907Warszawa31 March 1986Gliwicenz
Woźniak JanKwaśny13 September 1917Buszkówek19 March 1984BydgoszczBydgoszcz, cm. Wincentego a Paulo
Zabielski JózefŻbik21 October 1902Powicie (LTW)31 May 1981Londynnz
Zabierek LechWulkan3 November 1918Niedarzyn17 November 2003KonstancinWarszawa, Powązki, kw. D18 rz. PO1 gr. 8
Zachmost Henryk Zorza26 November 1924Pabianice7 February 1989Piotrków Trybunalskinz
Zając JózefKolanko10 March 1902Gorlice9 October 1968LondynLondyn, cm. Gunnersbury Sq. FA gr 91
Zalewski JanuszChinek21 July 1914Warszawaafter 8 March 1943Kijów ?nz, prawdopodobnie zamordowany przez Abwehrę
Zaorski WacławRyba3 March 1908Stare Byliny8 December 1942Mińsk (BIA)nz, prawdopodobnie zamordowany przez gestapo
Zapotoczny StanisławPłomień28 April 1922Krasne (UKR)18 February 1944Wilno (LIT)Wilno, cm. Na Rossie
Zarembiński WiktorZrąb11 October 1903Łabunie17 April 1943Lwów (UKR)nz, popełnił samobójstwo po aresztowaniu przez gestapo
Zawacka ElżbietaZo19 March 1909Toruń10 January 2009ToruńToruń, cm. św. Jerzego
Zawadzki AlfredKos30 July 1912Petersburg (ROS)December 1942Cieszynnz, prawdopodobnie zamordowany przez gestapo
Zub Zdanowicz Leonard Ząb6 November 1912Popowce (UKR)12 August 1982Waterbury (USA)Doylestown (Pensylwania, USA), Cmentarz Polskich Weteranów
Zyga RyszardLelum22 May 1922PrzeworskGB ?na
Żaak FranciszekMamka4 August 1919Lwów (UKR)19 July 1944Lwów (UKR)nz, zamordowany przez gestapo
Żakowicz JózefTabu9 August 1920Jaroszyn13 November 1961Tuszyneknz
Żelechowski TadeuszRing7 May 1916Sambor (UKR)16 December 1984Warszawanz
Żelkowski BronisławDąbrowa22 March 1904Warszawa11 November 1942WarszawaWarszawa, cm. Bródnowski kw. 112 K
Żórawski BogusławMistral15 June 1902Ozorków17 July 1973ok. Poznańnz
Żychiewicz Antoni PiotrPrzerwa17 January 1919Lwów (UKR)25 August 2006Sól - Kiczoranz

 

cc-pomnik-GROM-1-300x196 Pamięć

Pomnik Cichociemnych na terenie Jednostki Wojskowej GROM