Pamięć

Pamięć

 

Naród, który traci pamięć, traci sumienie

Zbigniew Herbert

candle Pamięć

 

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem
staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium

Józef Piłsudski

 

 

Miejsca zgonu i pochówku Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej

Nie udało nam się ustalić wszystkich informacji, wykaz jest stale aktualizowany.
Będziemy wdzięczni za przekazanie nam brakujących danych, także fotografii grobów CC

 

Groby CC na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie:
cc-pomnik-powazki--300x213 Pamięć

Pomnik CC – Warszawa, Powązki

 

 

UWAGA! tabela ma więcej niż jedną stronę, wyświetla po 25 wierszy na stronie
(Kliknij wybraną kolumnę, aby posortować / kliknij w nazwisko, aby przejść do biogramu / wpisz, aby wyszukać)

UWAGA! Na urządzeniach mobilnych nie widać wszystkich 8 kolumn tabeli
Aby zobaczyć wszystkie kolumny należy przewinąć w poziomie

Nazwisko imięPseudonimData urodzeniaMiejsce urodz.Data zgonuMiejsce zgonuGRÓB
Adrian FlorianLiberator8 November 1913Bydgoszcz23 June 1944Suchedniów
Bałuk StefanStarba15 January 1914Warszawa30 January 2014WarszawaWarszawa, Powązki kw. FIV rz. TUJE gr. 14
Bator IgnacyOpór13 November 1916Drobnice17 January 1900Warszawa
Bazała LeonStriwiąż14 April 1904Chyrów (UKR)12 March 1983Aleksandrów KujawskiAleksandrów Kujawski, cm. paraf.
Bąkiewicz ZbigniewZabawka5 February 1912Chroboty26 October 1996Edenbridge (GB)Poznań, cm. Junikowo
Benedyk TadeuszZahata4 December 1916Kaczanówka (UKR)31 January 1900KL Buchenwald
Benrad AdamDrukarz5 November 2019Lwów (UKR)1 March 1987LondynMorden Cemetery, Garth Road
Bernaczyk - Słoński KazimierzRango18 February 1922Poznań25 January 2011Warszawa ?
Bętkowski JacekTopór 218 June 1904Wadowice17 April 1980LondynRadom, cm. paraf. św. Jana
Biały JanKadłub17 February 1900Kraków2 October 1984BytomBytom, cm. kom. Mater Dolorosa
Bichniewicz JerzyBłekitny29 July 1914Berezówka (UKR)30 October 1942NorwegiaOslo, cm. Volwat
Bidziński NiemirZiege Karol14 February 1904Lwów (UKR)4 January 1988Warszawa
Biedrzycki StanisławOpera18 September 1915Gzdów17 September 1944WarszawaWarszawa, cm. Bródnowski kw. 112 K
Bielski RomualdBej5 March 1900Stare k/Połtawy (UKR)7 March 1900Warszawa ?
Bienias JanOsterba5 September 1919Krauszów11 March 1900Warszawa
Bieżuński JanOrzyc17 June 1905Ulatów-Pogorzel18 March 1968Kiertyny WielkieBartoszyce, cm. kom. ul. Kętrzyńska
Bilski KazimierzRum10 December 1913Skarżysko-Kamienna9 January 1979Londyn
Bogusławski Prus AndrzejPancerz6 November 1919Lublin24 October 2006Lailly-en-Val (FR)Montmorency
Boryczka AdamBrona18 September 1913Wierzchosławice30 April 1988WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 4 rz. 6 gr. 11
Borys AdamPług10 December 1909Niechanowo27 August 1986WitkowoWitków | Warszawa, Powązki kwatera "Parasola" grób symboliczny
Burdziński TadeuszMalina26 February 1908Kije16 January 1970Szkocja
Busłowicz MichałBociek27 May 1912Hryckiewicza10 April 1900Niemcy lub HolandiaKL Bergen-Belsen ?
Buyno JerzyGżegżółka12 November 1906Warszawa28 June 1956WarszawaWarszawa, Powązki kw. ADOD rz. 1 gr. 29/30
Bystrzycki PrzemysławGrzbiet23 May 1923Przemyśl7 October 2004PoznańPoznań, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan
Bzdawka Bernard Siekiera14 August 1916Orlinek4 September 1983PoznańPoznań cm. paraf. MB Częstochowskiej
Cetys TeodorWiking27 July 1908Warszawa17 March 1993OtwockWarszawa, Powązki, kw. 153 rz. 4 gt. 22
Chmieloch RyszardBłyskawica29 March 1921Lwów (UKR)30 April 1900Lwów (UKR) ?
Chmielowski Antoni Wołk15 August 1914Wołczuchy (UKR)5 May 1900OpoleOpole, cm. Grabiszyn
Chyliński Eugeniusz Frez19 March 1915Kozice10 February 1990RacibórzRacibórz, cm. Jeruzalem
Cieplik FranciszekHatrak8 February 1908Sarajewo21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Czaykowski Andrzej Garda7 February 1912Urdomin (LT)10 October 1954WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 138a rz. 5 gr.26 | Mauzoleum na Łączce, grób symb.
Czepczak Górecki BronisławZwijak18 September 1922Stupki (UKR)24 August 2001WarszawaWarszawa, Powązki kw. D18 rz. L 01 gr. 02
Czerwiński KazimierzBryzga2 October 1916Dobrzejewice2 February 2002Toronto Kanada
Człapka KazimierzPionek19 February 1918Poznań20 April 1988Filkestone (GB)
Czuma JózefSkryty6 February 1915Niepołomice19 July 1944Warszawa
Dąbrowski AdamPuti23 June 1921Czerniowce6 September 1944Warszawa
Dekutowski HieronimZapora24 September 1918Dzików (Tarnobrzeg)7 March 1949WarszawaWarszawa, Powązki, Mauzoleum na Łączce
Dmowski StanisławPodlasiak20 November 1909Zimna Woda6 March 2002GB ?Warszawa, Powązki, kw. D18 kol. prawa rz. 1 gr. 4
Dziadosz RudolfZasaniec23 February 1910Lwów (UKR)7 October 1944SancygniówSłaboszów, cm. paraf.
Dzikielewski FeliksOliw19 November 1906Osowo9 May 1986WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A41 rz. 3 gr. 1
Eckhardt MieczysławBocian29 August 1908Stanisławów (UKR)27 June 1900Dawigródek (BIA)Dawigródek ?
Emir Hassan JerzyTurek 214 January 1906Warszawa27 May 1998Opacz
Farenholc OskarSum1 January 1918Kijów (UKR)6 July 1900 KL Gross-Rosen
Fijałka MichałKawa5 October 1915Izdebki20 September 1983LublinLublin, Droga Męczenników Majdanka
Flont WładysławGrandziarz3 January 1915Radom1 February 1988Jedlnia-Letnisko
Fortuna LudwikSiła20 March 1913Żurawica`18 July 1900Katowice ?
Fuhrman KazimierzZaczep1 January 1917Sanok17 September 1978WarszawaWarszawa, cm. kom. północny (jako Marek Lachowicz) kw. W-VI-4 rz. 2 gr. 18
Gałacki AdolfMaszop29 April 1902Delatyn2 July 1953Floryda, USA
Garczyński Marian Skała7 November 1918Kraków13 November 1943Brześć nad Bugiem (BIA)Brześć nad Bugiem
Gaworski TadeuszLawa25 December 1916Radom5 April 1963LondynLondyn, cm. Wimbledon
Gilowski StanisławGotur1 April 1900Zadarów (UKR)17 June 1974Warszawa
Godzik Władysław Skrzat11 February 1920Niwka (małopolskie)30 October 1976Piotrków Trybunalski
Golarz Teleszyński MarianGóral 211 July 1916Zagórz26 August 1985GdyniaSopot, cm. kom.
Gołębiewski MarianSter16 April 1911Płońsk18 October 1996WarszawaWarszawa, Powązki, kw. C22 rz. 7 gr. 8
Gołuński Norbert Bombram22 September 1919Gdańsk23 April 2000Sopot ?Sopot, cm. kom.
Górski JanChomik11 September 1905Odessa (UKR)17 April 1945KL Flissenburg - Lagenfeld (RFN)
Górski StefanBrzeg27 April 1922Poznań27 September 1948WarszawaWarszawa, Powązki, kw. Ł
Grodzicki KrzysztofJabłoń10 June 1915Myślenice12 December 1989Olivos, Buenos Aires
Gromnicki ZygmuntGula2 May 1911Kołomyja (UKR)18 August 1994Szczecin
Grun Bronisław Szyb22 May 1912Szuszczewo (RUS)30 November 1989Johannesburg
Grycz JanDziadzio10 December 1910Chomecice15 September 1900Hłusza (BIA)
Harasymowicz StanisławLalka26 October 1917Lwów (UKR)10 August 1944Warszawa
Hauptman WładysławGapa26 May 1916Lackie (UKR)25 June 1988Leckhampton Court (GB)Kidderminster
Heczko Kalinowski GustawSkorpion19 May 1920Jaworzynka26 August 1988OlsztynOlsztyn, cm. kom.
Hencel StanisławPik21 September 1918Żyrardów2 October 1900NorwegiaOslo, cm. Volwat
Hoffman TeodorBugaj9 April 1913Kraków14 January 1975LondynWarszawa, Powązki, kw. 299b rz. 3 gr. 8
Hörl JanFrog28 May 1921Sulejówek7 May 1943Warszawa
Iglewski AntoniPonar10 October 1900Radziejów27 January 1979WrocławRadziejów, cm. paraf.
Ignaszak StefanDrozd30 November 1911Börnig (RFN)8 January 2005PoznańPoznań, cm. Junikowo pole 5 kw. AK
Ipohorski Lenkiewicz Wiesław Zagroda19 December 1910Berezówka (UKR)20 October 1900Kijów ?
Iranek Osmecki KazimierzHeller24 October 1900Pstrągowa22 May 1984Londyn
Iszkowski JerzyOrczyk31 March 1914Nowy Sącz29 August 1962Nowy SączNowy Sącz, cm. kom. ul. Rejtana
Jabłoński BolesławKalia6 October 1909Opatów12 March 1982WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 1 gr. 5
Jachciński Henryk Kret29 November 1917Nowy York23 December 1976Nowy York
Jackiewicz BolesławŁabędź15 July 1914Zachorze (LT)17 July 1982Kielce
Jagielski StanisławGacek8 September 1919Rozdziele6 March 1944KurówŻyrzyn
Jakubowski Ewaryst Brat14 October 1920Łódź31 August 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A20 rz. 5 gr. 13
Jankowski StanisławAgaton29 September 1911Warszawa5 March 2002Warszawa
Januszkiewicz HenrykSpokojny16 November 1917Mińsk (BIA)14 June 1996Wrocław
Jarosz Janusz Szermierz13 September 1916Zakopane20 November 1993Phoenix (USA)
Jasieński StefanAlfa2 April 1914Wilno (LIT)1 December 1900KL Auschwitz
Jastrzębski AntoniUgór15 March 1915Sokolniki7 December 1900Michniów ?
Jaworski TadeuszGont25 May 1914Witkowo19 March 1945KL Buchenwald
Jaworski Tadeusz StanisławBławat12 September 1910Przemyśl17 November 1968Londyn
Jeziorański Nowak JanZych2 October 1914Berlin20 January 2005WarszawaWarszawa, Powązki
Jokiel JanLigota28 July 1906Łódź10 June 1996SopotSopot, cm. kom.
Jurecki MarianOrawa10 August 1911Stróże28 December 1941Brzozów StaryBrzozów Stary
Jurkiewicz Longin Mysz10 January 1920Lwów (UKR)27 December 1900Wilno (LIT)
Kalenkiewicz MaciejKotwicz1 July 1906Pacewicze (RUS)21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Kamieński JanCozas17 June 1906Klewinów29 May 1967Spring Hill (USA)Tryczówka (pow. białostocki)
Kamiński BronisławGolf15 November 1918Binarowa8 May 1944Łęg (Kraków)Luborzyca k. Krakowa
Kaszyński EugeniuszNurt22 August 1909Łódź24 March 1976LondynWykus (przy kapliczce)
Kazimierczak StanisławKsiądz10 December 1912Warszawa15 January 1901KL Neuengamme
Kiwer EdwardBiegaj24 September 1919Gliwice25 October 1987ŁącznikŁącznik (pow. prudnicki)
Klimowicz WładysławTama3 July 1910Lwów (UKR) 26 January 1901Warszawa
Klimowski TadeuszKlon15 October 1911Kraków12 September 1981LondynLondyn, cm. Gunnersbury
Klinicki MaksymilianWierzba 213 January 1916Brodnica12 December 1984BrodnicaBrodnica
Klocek Niewęgłowski WłodzimierzGarłuch15 January 1921Kraków22 March 1994StanisławowoWarszawa, cm. kom. północny
Kobyliński TadeuszHiena16 September 1914Ostrołęka11 November 1961LondynLondyn, Gunnersbury
Kobyliński WacławDziad11 February 1901Gamratka11 July 1987Butler, USAButler, Crown Hill Cemetary Prospect
Kochański JanJarema9 February 1914Lwów (UKR)16 February 1944Warszawa
Kochański Władysław Bomba7 November 1918Stanisławów (UKR)12 December 1980KrakówKraków
Kolasiński StanisławUlewa16 November 1916Mokrzyska19 November 1996Zbylitowska Góra ?Tarnów (Krzyż) cm. kom.
Konik Bronisław Sikora6 August 1913Wilcza (Przemyśl)30 December 2001WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D18 rz. LO1 gr. 02
Konstanty Ignacy Szmaragd25 May 1906Chicago (USA)3 July 1972Nowy Sącz
Kontrym BolesławŻmudzin4 March 1901Zaturce (UKR)2 January 1953WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D18 grób symboliczny, Mauzoleum na Łączce
Kopisto WacławKra8 February 1911Hrycenki (UKR)21 February 1993RzeszówRzeszów, cm. kom. Wilkowyja
Koprowski FranciszekDąb14 March 1901Brzezinki2 June 1967Zerzeń (Warszawa)Warszawa - Zerzeń, cm. paraf.
Kossakowski TadeuszKrystynek20 March 1901Kiszyniów (MOŁ)24 November 1995WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A2 rz. 3 gr. 13
Kostuch TomaszBryła21 November 1916Kielce17 April 1992Warszawa
Kotorowicz StanisławKron10 April 1916Lublin27 March 1901Celestynów ?Warszawa, Powązki, kw. A24 rz.12 gr. 10
Kowalik EdwardCiupuś3 January 1916Warszawa26 October 1987Warszawa
Kowalski JerzyBaba10 November 1916Rudec27 January 1989Kędzierzyn - KoźleKędzierzyn - Koźle, cm. kom. Kuźniczki
Kowalski RyszardBenga26 November 1919Sosnowiec18 November 1943Równe (UKR)
Kozłowski JulianCichy6 January 1909Warszawa12 April 1901WarszawaWarszawa, cm. Wilanów
Kożuchowski HenrykHora14 January 1911Warszawa15 April 1901ok. Koluszek
Krajewski HenrykTrzaska19 April 1901Waśniewo16 December 1989Warszawa, Powązki, kw. HIII rz. 3 gr. 23
Krasiński AdamSzczur8 November 1921Warszawa24 April 1901Rzeszoty
Krizar LeopoldCzeremosz28 April 1901Milijewe (UKR)30 April 1901k. SokołówDziebałtów (gm. Końskie)
Krokay WalerySiwy23 November 1914Skole (UKR)5 September 1982Warszawa
Kryszczukajtis MirosławSzary11 February 1912Wołkowysk (BIA)17 September 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8
Krzymowski StanisławKostka11 May 1901Wąwolnica7 August 1969Montreal (Kanada)Pointe Claire, sektor P kw. a-6,P-7
Kuczyński MarianZwrotnica26 July 1915Sasów (UKR)18 May 1901Drohobycz ?
Kujawiński StanisławWodnik26 April 1920Grodno (BIA)12 January 1995Nottingham (GB)
Kułakowski AleksanderRywal8 March 1916Połykowicza13 December 1944Lublin
Kwarciński MieczysławZiut25 November 1912Nowy Sącz23 February 1978LondynNowy Sącz, cm. kom.
Kwiatkowski BohdanLewar9 October 1904Żyrardów1 April 1971Chicago (USA)Warszawa, Powązki, kw. 165 rz. 2 gr. 18
Lech JanGranit20 October 1907Turza Mała24 June 1944Lwów (UKR)Warszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8 gr. 6/7
Lech WłodzimierzPowiślak3 July 1920Mława8 May 1944Łęg (Kraków)Warszawa, Powązki, kw. A25 rz. 8 gr. 6/7
Leśkiewicz MarianWygoda7 September 1923Dolina (UKR)18 May 1992Kraków
Lewandowski AleksanderWiechlina13 October 1908Ryńsk20 May 1948Poznań
Lewko KazimierzPalec9 January 1919Mińsk (BIA)15 June 1901Esbjerg (Dania)
Lewkowicz BronisławKurs9 March 1913Jarosław4 November 1944HutaGielniów, cm. paraf.
Linowski ArturKarp18 November 1911Nagłowice2 July 1943Tomaszów Mazowiecki
Lipiński WojciechLawina12 November 1921Bliżyn5 October 2004LegionowoWarszawa, Powązki, kw. D18 (kolumbarium)
Luszowicz ZdzisławSzakal26 June 1914Kraków26 February 2010Waterbeck (GB)Warszawa, Powązki, kw. D18 (kolumbarium) grób symboliczny
Łada Lech Żagiew1 October 1910Rzym8 July 1901Równe ?
Łagoda HieronimLak6 September 1914Wielichowo13 July 1901KL Gross-Rosen
Łakomy AlbinTwornik16 February 1915Kamionna2 June 1994Poznań
Łastowski BenonŁobuz15 July 1913Hoduciszki (LT)2 November 1996Londyn
Łojkiewicz AdolfRyś23 July 1901Buciły17 May 1952Katowice
Łopianowski NarcyzSarna28 July 1901Stoki21 June 1984Vancouver KanadaVancouver
Łoś EzechielIkwa23 March 1900Zaśnieszków (UKR)7 August 1988Brzeg
Mackus Adam Prosty2 December 1902Tbilisi13 June 1905
Majewicz StefanHruby30 August 1910Hoheneich (RFN)13 August 1944Warszawa
Majorkiewicz FelicjanIron20 November 1904Wola21 February 1975Warszawa
Makagonow Makagon AleksanderWschód1 March 1924Buksztel8 March 1970Piotrków Trybunalski
Makarenko AnatolTłok12 February 1919Sarny (UKR)27 October 2004SzczecinSzczecin, cm. centralny kw. 3D
Maksyś WładysławAzot27 June 1913Lesko20 December 1995WarszawaWarszawa, Powązki, kw. 207 rz. 1 gr. 20
Malik FranciszekPiorun 26 March 1913Bażanówka24 August 2006GB
Marecki WładysławŻabik 223 August 1911Lublin25 March 1999SopotSopot, cm. kom. kw. AK
Marek JanWalka5 November 1919Lwów (UKR)13 May 1943Warszawa
Marynowski EdmundSejm14 January 1913Warszawa9 June 2014Sun City West (USA)
Matula ZbigniewRadomyśl26 February 1917Radomyśl31 October 1944SłonaZbylitowska Góra (pow. tarnowski)
Matysko JanOskard31 May 1912Kupracze18 November 1953BydgoszczBydgoszcz, cm. Wincentego a Paulo
Mazur StanisławLimba8 October 1919Zawoja27 August 1990Szkocja
Messing Janusz Bekas18 May 1917Moskwa4 January 2010GBWarszawa, cm. ew-augsb. kw. A/A rz. 1 gr 25
Mich StefanJeż7 December 1913Blizocin15 November 1969WarszawaWarszawa, Powązki, kw. B18 rz. 8 gr. 8
Michalczewski WincentyMir25 January 1909Przytyk8 November 1999Warszawa
Miciek WładysławMłot23 May 1912Brzostek6 August 1944Warszawa
Milewicz ZygmuntRóg1 October 190117 January 1985Londyn
Mostowiec MarianLis14 September 1913Warszawa3 April 1979Warszawa
Motylewicz PiotrGrab21 June 1915Nosolowice (CZE)7 January 1944Mikuliszki (BIA)Mikuliszki
Mrazek ZbigniewAminius30 January 1908Męcina Wielka26 January 1981k. KowarJelenia Góra - Cieplice
Nadolczak Bruno Piast30 March 1913Czarnków11 September 2010Cape May (USA)
Nakoniecznikoff Klukowski PrzemysławKruk 220 October 1901Tbilisi (GRU)17 August 1957KrakówLubaczów | Warszawa, Powązki kw. 51 rz. 6 gr. 23.24 grób symb.
Niedzielski RafałMocny25 May 1923Szczebrzeszyn4 September 1943Wólka PlebańskaKońskie, cm. paraf.
Niemczycki JerzyJanczar15 November 1918Działoszyce7 September 2006Wauwatosa (USA)
Niepla KazimierzKawka20 February 1922Łukowiec Żurawski (UKR)26 June 1968Lewin Brzeski
Nosek AntoniKajtuś12 April 1917Przysieka Stara7 November 1901GB
Nowacki JózefHoryń9 February 1921Toruń11 November 1901Warszawa
Nowak PiotrOko26 June 1915Czernochowice14 October 1992Warszawa
Nowakowski Michał Harpun29 November 1911Paraszcze (UKR)13 December 1961Barczewo
Nowobilski TadeuszDzwon27 March 1919Palcza18 February 1989Lwówek Śląski
Nowodworski CezaryGłóg7 March 1916Tomsk (RUS)22 September 1944Warszawa
Nuszkiewicz RyszardPowolny1 January 1919Grzegorzew31 December 1983KrakówKraków, cm. wojsk. Prandoty
Odrowąż Szukewicz BolesławBystrzec2 October 1916Moskwa17 February 1943Bratków n/CzarnąOpoczno, cm. choleryczny
Okulicki LeopoldNiedźwiadek6 December 1901Bratucice24 December 1946MoskwaWarszawa, Powązki, Aleja Zasłużonych rz. 1 gr. 85.86 grób symboliczny
Olszewski StanisławBar28 March 1912Kamienica Polska1 March 1994CzęstochowaCzęstochowa, cm. Kule
Ossowski StanisławJastrzębiec 217 August 1912Łąg13 March 1987Birmingham (GB)
Ostrowiński HenrykSmyk19 August 1924Warszawa20 December 1901Warszawa
Osuchowski KazimierzRosomak18 January 1915Dekszniany (BIA)9 August 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A27 rz. 5 gr. 5
Paczkowski AlfredWania11 May 1909Brukowce28 December 1901WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 2 gr. 22
Parada Michał Mapa15 October 1914Chełm10 August 1944Warszawa
Parczewski JanKraska13 June 1923Szturmówka25 March 1967KrosnoWarszawa, Powązki, kw. C30 rz. K3 gr. 10
Pentz KarolSkała 217 December 1908Dobromil (UKR)9 September 1944Warszawa
Perekładowski FeliksPrzyjaciel 211 September 1921Żółkiew (UKR)10 December 1973Buenos Aires (ARG)Remedions de Escalada
Peszke ZdzisławKaszmir24 October 1918Lwów (UKR)17 January 1902Milanówek ?
Pękała Górski MieczysławBosak26 July 1998Nowy Sącz24 November 1967Warszawa
Piasecki ZbigniewOrlik19 January 1914Sosnowiec23 January 1902KL Mitelbau-Dora
Piątkowski BohdanMak11 April 1910Lwów (UKR)28 January 1902Mińsk (BIA)
Pic WitoldCholewa13 January 1918Poznań22 March 1944KaskiPoznań, cm. Górczyński
Piekarski AleksanderTurkuć31 March 1914Konstantynówka7 February 1978Kraków
Pieniak Czesław Bór24 September 1918Chmielew29 February 1964WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A2 rz. 3 gr. 13
Pijanowski Wacław Dym21 January 1906Siedlów5 April 1996LondynNowe k. Krośniewic
Pilch AdolfGóra, Dolina22 May 1914Wisła26 January 2000Londyn
Kowalik EdwardMema16 February 1902Nowosiółki7 March 1971Wieliczka
Piotrowski JulianRewera 27 October 1920Mariampol (UKR)18 May 2008Wrocław
Piwnik JanPonury31 August 1912Janowice16 June 1944Jewłaszcze (BIA)Wąchock, klasztor oo. Cystersów
Pluta WilhelmPion5 February 1913Szopienice15 February 1986Ruda ŚląskaRuda Śląska (Nowy Bytom)
Pokładecki MarianZoll1 July 1910Poznań24 August 1993Poznań
Pokultinis AlfredFon7 May 1910Carskie Sioło (RUS)31 March 1981Ragby (GB)
Policiewicz ZygmuntŚwierk3 October 1907Biskupice ?8 October 1965Warszawa
Poliszuk JarosławArab16 May 1920Lwów (UKR)8 July 2002EłkEłk, cm. kom nr 2
Polończyk BolesławKryształ8 September 1906Dibczyce29 February 1996Myślenice
Pospieszalski AntoniCurie10 November 1912Berlin12 March 2008Londyn
Poznański JanPływak27 January 1918Kraków22 October 1943Opole LubelskieOpole Lubelskie
Prądzyński Janusz Trzy29 November 1911Kalisz31 March 1963PłockMilanówek
Przetocki JacekOset20 February 1920Lwów (UKR)25 May 1944Rychcice (UKR)Drohobycz cm. ul. Truskawiecka
Przybylik StefanGruch2 September 1918Kidów5 December 2007ZakopaneWarszawa, Powązki, kw. FII rz. 8 gr. 3
Psykała Mieczysław Kalwadosik19 January 1913Częstochowa23 February 1984Częstochowa
Pukacki Franciszek Gzyms29 January 1916Wyskoć4 November 1980w pociąguKrotoszyn
Rachwał BronisławGlin10 October 1907Wilkołaz2 September 1944WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A27 rz. 9 gr.11/2
Raczkowski StanisławBułany29 January 1912Łódź29 July 1944SuchedniówSuchedniów
Raszplewicz KazimierzTatar 213 November 1901Warszawa18 January 1977Tankerton (GB)
Ratajski Leszek Żal8 June 1907Grodno (BIA)17 May 1975Gliwice
Riedl AdamRodak13 December 1916Lwów (UKR)27 April 1944KL Gross-Rosen ?
Rogowski JanCzarka21 November 1913Warszawa16 February 1944Radom
Romaszkan RomanTatar14 July 1910Lwów (UKR)14 February 1956Goczałkowice
Rossiński CzesławKozioł2 August 1907Buzułuk (RUS)12 April 1945Lublin
Rostek JanDan12 May 1918Pysznica7 May 1902Kijów ?
Rostworowski JanMat3 October 1915Lublin22 September 1944KL Gross-Rosen
Różycki JanBusik21 March 1901Ostrowiec Świetokrz.6 September 1991WrocławWrocław, cm. św. Wawrzyńca
Rudkowski RomanRudy16 May 1902Przemyśl14 March 1954LondynFulham
Runge TadeuszOsa20 May 1902Brody (UKR)21 December 1975WarszawaWarszawa, Powązki, kw. IIC28 rz. 19 gr. 2
Rybka FranciszekKula7 June 1918Libusza13 June 1986MajorkaLondyn, cm. North Sheen
Rydzewski LechGrom12 August 1909Lwów (UKR)9 August 1988DrzewicaDrzewica
Rzepka KazimierzOgnik1 March 1915Biadoliny Szlacheckie26 November 1943LesieniceLwów, cm. Łyczakowski
Sawicki ZygmuntSamulik10 March 1910Żuków14 February 1995Kraków, cm. wojsk. Prandoty
Scheller Czarny EdwinFordon6 December 1919Zaniemyśl1 February 1999Szczecin
Seeman TadeuszGarbus27 November 1922Stryj (UKR)5 April 1992Nysa
Serafin JanCzerchawa30 December 1913Czukiew (UKR)20 May 1944OpatkowiceWysokie Koło (jako Józef Czerchała)
Serafiński FryderykDrabina30 December 1911Stanisławów (UKR)31 May 2006Pruszków
Sędziak Stanisław Warta7 September 1913Gwizdały2 August 1978Toruńcmentarz św. Jerzego
Siakiewicz WładysławMruk10 January 1918Podbłocie15 June 1901nad Ejsberg (Dania)
Sikorski ZenonPożar25 January 1915Łódź2 August 1981Pieszczany (SŁO)
Skowron MarianOlcha 28 March 1915Chodków
Skowroński RyszardLechita17 December 1922Wilno (LIT)15 June 1901Esbjerg (Dania)
Skowroński StanisławWidelec13 November 1919Horodenka (UKR)20 April 2016Rio Ceballos ? (Argentyna)
Skrochowski JanOstroga28 December 1914Kraków21 August 1944Surkonty (BIA)Surkonty
Skwierczyński LeopoldAktor24 December 1905Husinka16 September 1959WarszawaKraków, cm. Rakowicki
Smela JanWir3 November 1910Pstrągowa3 April 1986RzeszówRzeszów, cm. Wilkowyja
Smolski KazimierzSosna23 June 1913Donieck (UKR)18 July 1985Szczecin
Sokołowski JerzyMira12 October 1910Naukat (Turkiestan)8 January 1980WarszawaWarszawa, Powązki, kw. A18 rz. 8 gr. 24
Sokołowski TadeuszTrop25 September 1905Żemłosław (BIA)6 February 1943Mińsk (BIA)
Sokół TadeuszBug 215 June 1914Czahary Hrycowieckie (UKR)21 June 1980WarszawaNowy Sącz
Sołtys StanisławSowa1 December 1921Warszawa8 June 1944Rzeszów
Specylak Skrzypecki Zbigniew Tur 213 October 1912Lwów (UKR)27 April 1978WrocławWrocław, cm. Bujwida
Spychalski JózefGrudzień7 August 1902Łódź8 August 1902KL Sachsenhausen
Sroczyński ZdzisławKompresor22 September 1906Ozorków23 January 1996Birmingham (GB)
Starzyński LeszekMalewa5 February 1922Kraków21 October 1990Kingston (Kanada)Szreniawa (gm. Gołcza)
Starzyński TadeuszŚlepowron5 February 1922Kraków21 October 1990Kingston (Kanada)
Stocki Tadeusz Ćma31 August 1902Turobin3 December 1983Warszawa
Stołyhwo OlgierdStewa14 April 1916Warszawa7 May 1943Warszawa
Stpiczyński AleksanderKlara7 April 1998Włocławek21 September 1987WarszawaWarszawa, Powązki kw. 340 pod murem rz. 1 gr. 12
Straszyński ZdzisławMeteor31 August 1902Łuck (UKR)17 June 2014Melbourne
Strumpf WitoldSud18 December 1905Warszawa5 September 1902KL Gross-Rosen
Szczepański MieczysławDębina21 September 1919Chełmża12 April 1945Lublin
Szewczyk PiotrCzer9 September 1908Babice28 January 1988Oświęcim ?Oświęcim, cm. paraf.
Szpakowicz WiesławPak6 November 1906Petersburg (ROS)30 October 1942NorwegiaOslo, cm. Volwat
Szternal KazimierzZryw4 March 1907Sękowa6 May 1981Chicago (USA)Warszawa, Powązki, kw. A26 rz. 10 gr. 21
Sztrom JerzyPilnik6 June 1923Starosielce (Białystok)25 September 1902Lida (BIA)
Szubiński Władysław Dach31 August 1911Rumin27 June 1900Warszawa ?
Szwiec WaldemarRobot13 August 1915Chicago (USA)14 October 1943Wielka WieśKońskie, cm. kom. Kwatera Partyzancka
Szydłowski AdamPoleszuk10 March 1900Dreszew4 October 1960GdyniaGdańsk, cm. centr. Srebrzysko
Szymański JerzyBoga27 September 1909Chocim (UKR)21 February 1995Londyn
Ściegienny WincentyLas13 October 1902Secemin12 November 1968WarszawaWarszawa, Powązki, kw. B20 rz. 1 gr. 28
Śliwa KazimierzStrażak22 November 1925Katowice23 October 2015Gdańsk ?Gdańsk, cm. Łostowicki
Śmietanko WładysławCypr4 March 1920Konopki28 July 1999Londyn (GB)
Śmigielski TadeuszŚlad3 January 1920Warszawa
Świątkowski AndrzejAmurat14 January 1908Warszawa28 December 1941Brzozów StaryBrzozów Stary
Tajchman Michał Mikita7 September 1910Wysoka4 August 1944Warszawa
Tarnawski AleksanderUpłaz8 January 1921Słocin (Rzeszów)
Tomaszewski TadeuszWąwóz1 January 1917Płock6 November 1902Warszawa
Trojanowski CzesławLitwos6 November 1914Pińsk (BIA)7 August 1985Albuquerque (USA)
Trondowski StanisławGrzmot 22 April 1909Nisko11 April 1982WarszawaWarszawa, Powązki, kw. D14 rz. 2 gr. 22
Trybus AdamGaj3 August 1909Zręcin4 July 1982Piotrków TrybunalskiPiotrków Trybunalski, stary cm. rzymskokat.
Twardy ZbigniewTrzask25 May 1920Borysław (UKR)6 October 1944ChełmChełm, cm. kom.
Uklański WitoldHerold25 November 1902Gołonóg3 May 1954WronkiWronki
Ulm ZygmuntSzybki27 December 1918Lwów (UKR)12 December 2011GB
Walter JanCyrkiel12 July 1904Kielce19 July 1976WarszawaWarszawa, Powązki, kw. C32 rz. 4 gr. 6
Waruszyński ZbigniewDewajtis 222 March 1915Monasterzyska (UKR)19 July 1976Wolberhampton (GB)
Wątróbski JózefJelito19 February 1914Klecza Dolna8 May 1944Łęg (Kraków)Luborzyca k. Krakowa
Whitehead AlfredDolina 221 March 1912Marki22 March 1984Zakopane
Wiącek WiktorKanarek17 August 1919Miechocin (Tarnobrzeg)
Wiechuła BernardMaruda30 July 1920Katowice7 June 2000Hamilton, Kanada
Wiechuła LudwikJeleń30 July 1920Katowice26 September 1987Montreal (Kanada)Pointe Claire
Wierzejski TomaszZgoda 230 March 1911Rzeżyca (ŁOT)25 June 1957Londyn
Wilczewski MichałUszka4 November 1907Kurzelowa (UKR)14 February 1945Lwów (UKR)
Wilczkiewicz ZbigniewKij5 August 1921Bielsko-Biała
Winiarski ZdzisławPrzemytnik4 May 1916Rudniki1 September 1979USA ?
Winter StanisławStanley9 February 1908Nowy Sącz28 June 1945Poznań
Wiszniewski OttonTopola21 April 1910Teheran20 October 1977WarszawaWarszawa, Powązki, kw. IIC28 rz. 14 gr. 9
Wiszniowski RomanHarcerz13 April 1920Stanisławów (UKR)17 February 1989Lublin
Wiśniewski WładysławWróbel1 September 1915Ciszyca Dolna28 November 1984Kraków
Witkowski LudwikKosa5 June 1914Sosnowiec23 February 2004Warszawa
Wolniak BogusławMięta9 March 1907Warszawa31 March 1986Gliwice
Woźniak JanKwaśny13 September 1917Buszkówek19 March 1984BydgoszczBydgoszcz, cm. Wincentego a Paulo
Zabielski JózefŻbik21 October 1902Powicie (LTW)31 May 1981Londyn
Zabierek LechWulkan3 November 1918Niedarzyn17 November 2003KonstancinWarszawa, Powązki, kw. D18 rz. PO1 gr. 8
Zachmost Henryk Zorza26 November 1924Pabianice7 February 1989Piotrków Trybunalski
Zając JózefKolanko10 March 1902Gorlice9 October 1968LondynLondyn, cm. Gunnersbury
Zalewski JanuszChinek21 July 1914Warszawa20 October 1900Kijów ?
Zaorski WacławRyba3 March 1908Stare Byliny8 December 1942Mińsk (BIA)
Zapotoczny StanisławPłomień28 April 1922Krasne (UKR)18 February 1944Wilno (LIT)Wilno, cm. Na Rossie
Zarembiński WiktorZrąb11 October 1903Łabunie17 April 1943Lwów (UKR)
Zawacka ElżbietaZo19 March 1909Toruń10 January 2009ToruńToruń, cm. św. Jerzego
Zawadzki AlfredKos30 July 1912Petersburg (ROS)21 February 1903Cieszyn
Zub Zdanowicz Leonard Ząb6 November 1912Popowce (UKR)12 August 1982Waterbury (USA)Doylestown (Pensylwania, USA), Cmentarz Polskich Weteranów
Zyga RyszardLelum22 May 1922PrzeworskGB ?
Żaak FranciszekMamka4 August 1919Lwów (UKR)19 July 1944Lwów (UKR)
Żakowicz JózefTabu9 August 1920Jaroszyn13 November 1961Tuszynek
Żelechowski TadeuszRing7 May 1916Sambor (UKR)16 December 1984Warszawa
Żelkowski BronisławDąbrowa22 March 1904Warszawa11 November 1942WarszawaWarszawa, cm. Bródnowski kw. 112 K
Żórawski BogusławMistral15 June 1902Ozorków17 July 1973ok. Poznań
Żychiewicz Antoni PiotrPrzerwa17 January 1919Lwów (UKR)25 August 2006Sól - Kiczora

 

cc-pomnik-GROM-1-300x196 Pamięć

Pomnik Cichociemnych na terenie Jednostki Wojskowej GROM

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski