Cichociemni – miejscowości

Cichociemni – miejscowości

 

mapa-II-RP-289x350 Cichociemni - miejscowości

mapa II R.P.

Oto unikalny wykaz ok. tysiąca miejscowości (w Polsce i na świecie) trwale związanych z historią Cichociemnych – spadochroniarzy, żołnierzy Armii Krajowej w służbie specjalnej.

Znak-Spadochronowy-AK-219x350 Cichociemni - miejscowości

Znak Spadochronowy AK

 

Miejscowości te są obecne w biogramach 316 Cichociemnych. Aktualizuję na bieżąco wszystkie biogramy w oparciu o dostępne źródła, kwerendę w publikacjach, dane uzyskane od Rodzin i in.

Obecnie w wykazie znajdują się miejsca urodzeń, zgonów, zrzutów (lądowań), kryptonimy placówek odbiorczych oraz operacji lotniczych.. Uzupełniam aktualnie wykaz o miejsca związane indywidualnie z historią każdego z Cichociemnych.

Docelowo w wykazie znajdą się wszystkie miejsca trwale związane z historią CC. Mam nadzieję, że władze oraz społeczności lokalne w tych miejscowościach nie zatracą pamięci o Cichociemnych i podejmą działania, zmierzające do upamiętnienia Ich walki o wolną Rzeczpospolitą.

Zobacz także – wykaz ośrodków szkoleniowych

 

WYKAZ  MIEJSCOWOŚCI

związanych z historią Cichociemnych

 

Uwaga: tabelę można przeszukiwać oraz sortować, klikając wybraną kolumnę.

Autor wykazu – Ryszard M. Zając, wnuk por. cc. Jozef Zajac

 

Na urządzeniach mobilnych aby zobaczyć całość należy przewinąć w poziomie

MiejscowośćLokalizacjaZwiązek z CCUwagi
Albuquerque
Nowy Meksyk
USATrojanowski Czesław - miejsce zgonu1985-08-07
Aleksandrów Kujawskiwoj. kujawsko - pomorskieBazała Leon - miejsce zgonu1983-03-12
Abroath, Szkocja
prawdopodobnie
WIELKA BRYTANIAMazur Stanisław - miejsce zgonu1990-08-27
Babicepow. oświęcimski
woj. małopolskie
Szewczyk Piotr - miejsce urodzenia1908-09-09
Barczewo
Zakład Karny
pow. olsztyński
woj. warmińsko - mazurskie
Nowakowski Michał - miejsce zgonu1961-12-13
Bażanówkapow. sanocki
woj. podkarpackie
Malik Franciszek - miejsce urodzenia1912-03-06
Berezówka
k. Bobrujska
BIAŁORUŚIpohorski Lenkiewicz Wiesław - miejsce urodzenia1910-12-19
Berezówka
Kresy
UKRAINA (obecnie)Bichniewicz Jerzy - miejsce urodzenia1914-07-29
BerlinNIEMCYJeziorański Nowak Jan - miejsce urodzenia1914-10-02
Berlin
Marienfelde
NIEMCYPospieszalski Antoni - miejsce urodzenia1912-11-10
Biadoliny Szlacheckiepow. brzeski
woj. małopolskie
Rzepka Kazimierz - miejsce urodzenia1915-03-01
Białystok
Starosielce
woj. podlaskieSztrom Jerzy - miejsce urodzenia1923-06-06
Bielsko - Białawoj. śląskieWilczkiewicz Zbigniew - miejsce urodzenia1921-08-05
Binarowapow. gorlicki
woj. małopolskie
Kamiński Bronisław - miejsce urodzenia1918-11-15
Birmingham WIELKA BRYTANIAOssowski Stanisław - miejsce zgonu1987-03-13
Birmingham WIELKA BRYTANIASroczyński Zdzisław - miejsce zgonu1996-01-23
Blizocinpow. lubartowski
woj. lubelskie
Mich Stefan - miejsce urodzenia1913-12-07
Bliżynpow. skarżyski
woj. świętokrzyskie
Lipiński Wojciech - miejsce urodzenia1921-11-12
Borysław
Kresy
UKRAINA (obecnie)Twardy Zbigniew - miejsce urodzenia1920-05-25
Börnig
k. Dortmundu
NIEMCYIgnaszak Stefan - miejsce urodzenia1911-11-30
Bratków n/ Czarną
k. Kamocka Wola
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Odrowąż Szukewicz Bolesław - miejsce zgonu1943-02-17
Bratucicepow. bocheński
woj. małopolskie
Okulicki Leopold - miejsce urodzenia1898-11-12
Brodnicawoj. kujawsko - pomorskieKlimowski Tadeusz - miejsce urodzenia1916-01-13
Brodnicawoj. kujawsko - pomorskieKlimowski Tadeusz - miejsce zgonu1984-12-11
Brody
Kresy
UKRAINA (obecnie)Runge Tadeusz - miejsce urodzenia1898-11-22
Brukowce
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Paczkowski Alfred - miejsce urodzenia1909-05-11
Brwilnopow. płocki
woj. mazowieckie
Policiewicz Zygmunt - miejsce urodzenia1907-10-03
Brześć nad Bugiem
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Garczyński Marian - miejsce zgonu1943-11-13
Brzegwoj. opolskieŁoś Ezechiel - miejsce zgonu1988-08-07
Brzezinkipow. brodnicki
woj. kujawsko - pomorskie
Koprowski Franciszek - miejsce urodzenia1895-19-11
Brzostekpow. dębicki
woj. podkarpackie
Miciek Władysław - miejsce urodzenia1912-05-23
Brzozów Starypow. sochaczewski
woj. mazowieckie
Jurecki Marian - miejsce zgonu1941-12-28
Brzozów Starypow. sochaczewski
woj. mazowieckie
Świątkowski Andrzej - miejsce zgonu1941-12-28
Buciły
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Łojkiewicz Adolf - miejsce urodzenia1895-01-08
Buenos AiresARGENTYNAPerekładowski Feliks - miejsce zgonu1973-12-10
Buszkówek pow. kutnowski
woj. łódzkie
Woźniak Jan - miejsce urodzenia1917-09-13
Butler
Pensylwania
USAKobyliński Wacław - miejsce zgonu1987-07-11
BuzułukROSJARossiński Czesław - miejsce urodzenia1907-08-02
Bydgoszczwoj. kujawsko-pomorskieAdrian Florian - miejsce urodzenia1913-11-08
Bydgoszczwoj. kujawsko - pomorskieMatysko Jan - miejsce zgonu1953-11-18
Bydgoszczwoj. kujawsko - pomorskieWoźniak Jan - miejsce zgonu1984-03-19
Bytomwoj. śląskieBiały Jan - miejsce zgonu1984-10-02
Cape May
New Jersey
USANadolczak Bruno - miejsce zgonu2010-09-11
Carskie Sioło
Puszkin
ROSJAPokultinis Alfred - miejsce urodzenia1910-05-07
Celestynówpow. otwocki
woj. mazowieckie
Kotorowicz Stanisław - miejsce zgonu1943-05-20
Chełmwoj. lubelskieParada Michał - miejsce urodzenia1914-10-15
Chełmwoj. lubelskieTwardy Zbigniew - miejsce zgonu1944-10-06
Chełmżawoj. kujawsko - pomorskieSzczepański Mieczysław - miejsce urodzenia1919-09-21
ChicagoUSAKonstanty Ignacy - miejsce urodzenia1906-05-25
ChicagoUSAKwiatkowski Bohdan - miejsce zgonu1971-04-01
ChicagoUSASzternal Kazimierz - miejsce zgonu1981-05-06
ChicagoUSASzwiec Waldemar - miejsce urodzenia1915-08-13
Chmielewpow. sokołowski
woj. mazowieckie
Pieniak Czesław - miejsce urodzenia1918-09-24
Chocim
Kresy
UKRAINA (obecnie)Szymański Jerzy - miejsce urodzenia1909-09-27
Chodków Starypow. sandomierski
woj. świętokrzyskie
Skowron Marian - miejsce urodzenia1915-03-08
Chomęcicepow. poznański
woj. wielkopolskie
Grycz Jan - miejsce urodzenia1910-12-10
Chrobotypow. żyrardowski
woj. mazowieckie
Bąkiewicz Zbigniew - miejsce urodzenia1912-02-06
Chyrów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Bazała Leon - miejsce urodzenia1904-04-14
Cieszynwoj. śląskieZawadzki Alfred - miejsce zgonu1941-12-
zamordowany
Ciszyca Dolna pow. opatowski
woj. świętokrzyskie
Wiśniewski Władysław - miejsce urodzenia1915-09-01
Czarna Białostocka
Buksztel
woj. podlaskieMakagonow Makagon Aleksander - miejsce urodzenia1924-03-01
Czarnochowicepow. wielicki
woj. małopolskie
Nowak Piotr - miejsce urodzenia1915-06-26
Czerniowce
Kresy
UKRAINA (obecnie)
RUMUNIA (poprzednio)
Dąbrowski Adam - miejsce urodzenia1921-06-23
Częstochowawoj. śląskieOlszewski Stanisław - miejsce zgonu1994-03-01
Częstochowawoj. śląskiePsykała Mieczysław - miejsce urodzenia1913-01-19
Częstochowawoj. śląskiePsykała Mieczysław - miejsce zgonu1984-02-23
Czochary Hrycowieckie
Kresy
UKRAINA (obecnie)Sokół Tadeusz - miejsce urodzenia1914-06-15
Czukiew
Kresy
UKRAINA (obecnie)Serafin Jan - miejsce urodzenia1913-12-30
Dawigródek
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Eckhardt Mieczysław - miejsce zgonu1942-11-19 po
Dąbrowa Górnicza
Gołonóg
woj. śląskieUklański Witold - miejsce urodzenia1893-03-13
Dekszniany
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Osuchowski Kazimierz - miejsce urodzenia1915-01-18
Delatyn
Kresy
UKRAINA (obecnie)Gałacki Adolf- miejsce urodzenia1902-04-29
Dobczycepow.. myślenicki
woj. małopolskie
Polończyk Bolesław - miejsce urodzenia1906-09-08
Dobromil
Kresy
UKRAINA (obecnie)Pentz Karol - miejsce urodzenia1908-12-17
Dobrzejewicepow. toruński
woj. kujawsko - pomorskie
Czerwiński Kazimierz - miejsce urodzenia1916-10-02
Dolina
Kresy
UKRAINA (obecnie)Leśkiewicz Marian - miejsce urodzenia1923-09-07
DonieckUKRAINASmolski Kazimierz - miejsce urodzenia1913-06-23
Dręszewpow. wołomiński
woj. mazowieckie
Szydłowski Adam - miejsce urodzenia1900-03-10
Drobnicepow. wieluński
woj. łódzkie
Bator Ignacy - miejsce urodzenia1916-11-13
Drohobycz
Kresy
prawdopodobnie
UKRAINA (obecnie)Kuczyński Marian - miejsce zgonu1944-06-25 po
Drzewicapow. opoczyński
woj. łódzkie
Rydzewski Lech - miejsce zgonu1988-08-09
Działoszycepow. pińczowski
woj. świętokrzyski
Niemczycki Jerzy - miejsce urodzenia1918-11-15
EdenbridgeWIELKA BRYTANIABąkiewicz Zbigniew - miejsce zgonu1996-10-26
Ełkwoj. warmińsko - mazurskiePoliszuk Jarosław - miejsce zgonu2002-07-08
nad EsbjergDANIALewko Kazimierz - miejsce zgonu1943-09-14
nad EsbjergDANIASiakiewicz Władysław miejsce zgonu1943-09-14
nad EsbjergDANIASkowroński Ryszard - miejsce zgonu1943-09-14
Folkestone WIELKA BRYTANIACzłapka Kazimierz - miejsce zgonu1988-04-20
Gamratkapow. miński
woj. mazowieckie
Kobyliński Wacław - miejsce urodzenia1896-09-03
Gdańskwoj. pomorskieGołuński Norbert - miejsce urodzenia1919-09-22
Gdańskwoj. pomorskieŚliwa Kazimierz - miejsce zgonu2015-10-23
Gdyniawoj. pomorskieGolarz Teleszyński Marian - miejsce zgonu1985-08-26
Gdyniawoj. pomorskieSzydłowski Adam - miejsce zgonu1960-10-04
GlasgowWIELKA BRYTANIABurdziński Tadeusz - miejsce zgonu1970-01-16
Gliwicewoj. śląskieKiwer Edward - miejsce urodzenia1919-09-24
Gliwicewoj. śląskieRatajski Leszek - miejsce zgonu1975-05-17
Gliwicewoj. śląskieWolniak Bogusław - miejsce zgonu1986-03-31
Goczałkowice - Zdrójpow. pszczyński
woj. śląskie
Romaszkan Roman - miejsce zgonu1956-02-14
Gorlicewoj. małopolskieZając Józef - miejsce urodzenia1902-03-10
Grodno
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Kujawiński Stanisław - miejsce urodzenia1920-04-26
Grodno
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Ratajski Leszek - miejsce urodzenia1907-06-08
Grzegorzewpow. kolski
woj. wielkopolskie
Nuszkiewicz Ryszard - miejsce urodzenia1919-01-01
Gwizdałypow. węgrowski
woj. mazowieckie
Sędziak Stanisław - miejsce urodzenia1913-09-07
Gzdówpow. żyrardowski
woj. mazowieckie
Biedrzycki Stanisław - miejsce urodzenia1915-09-18
Hamilton KANADAWiechuła Bernard - miejsce zgonu2000-06-07
Hasen-KurlNIEMCYNadolczak Bruno - miejsce urodzenia1913-03-30
między Helleren a RefslandNORWEGIABichniewicz Jerzy - miejsce zgonu1942-10-30
między Helleren a RefslandNORWEGIAHencel Stanisław - miejsce zgonu1942-10-30
między Helleren a RefslandNORWEGIASzpakowicz Wiesław - miejsce zgonu1942-10-30
Hłusza
k. Bobrujska
BIAŁORUŚGrycz Jan - miejsce zgonu1943-08-06 po
Hoduciszki
Kresy
LITWA (obecnie)Łastowski Benon - miejsce urodzenia1913-07-15
Horodenka
Kresy
UKRAINA (obecnie)Skowroński Stanisław - miejsce urodzenia1919-11-13
Hryckiewicze
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Busłowicz Michał - miejsce urodzenia1912-05-27
Husinkapow. bialski
woj. lubelskie
Skwierczyński Leopold - miejsce urodzenia1905-12-24
Hutapow. przysuski
woj. mazowieckie
Lewkowicz Bronisław - miejsce zgonu1944-11-04
Izdebkipow. brzozowski
woj. podkarpackie
Fijałka Michał - miejsce urodzenia1915-10-05
Janowicepow. ostrowiecki
woj. świętokrzyskie
Piwnik Jan - miejsce urodzenia1912-08-31
Jarosławwoj. podkarpackieLewkowicz Bronisław - miejsce urodzenia1913-03-09
Jaroszynd. woj. kieleckieŻakowicz Józef - miejsce urodzenia1920-08-09
Jaworzynkapow. cieszyński
woj. śląskie
Heczko Kalinowski Gustaw - miejsce urodzenia1920-05-18
Jedlnia - Letniskopow. radomski
woj. mazowieckie
Flont Władysław - miejsce zgonu1988-02-01
JewłaszeBIAŁORUŚPiwnik Jan - miejsce zgonu1944-06-16
JohannesburgRPAGrun Bronisław - miejsce zgonu1989-11-30
Józin
k. Starokonstantynowa
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kopisto Wacław - miejsce urodzenia1911-02-08
Kaczanówka
Kresy
UKRAINA (obecnie)Benedyk Tadeusz - miejsce urodzenia1916-12-04
Kaliszwoj. wielkopolskiePrądzyński Janusz - miejsce urodzenia1911-11-29
Kamienica Polskapow. częstochowski
woj. śląskie
Olszewski Stanisław - miejsce urodzenia1912-03-28
Kamionnapow. międzychodzki
woj. wielkopolskie
Łakomy Albin - miejsce urodzenia1915-02-16
Kaskipow. grodziski
woj. mazowieckie
Pic Witold - miejsce zgonu1944-03-22
Katowicewoj. śląskieŁojkiewicz Adolf - miejsce zgonu1952-05-17
Katowice
Szopienice
woj. śląskiePluta Wilhelm - miejsce urodzenia1913-02-05
Katowicewoj. śląskieŚliwa Kazimierz - miejsce urodzenia1925-11-22
Katowicewoj. śląskieWiechuła Bernard - miejsce urodzenia1920-07-30
Katowicewoj. śląskieWiechuła Ludwik - miejsce urodzenia1920-07-30
Kędzierzyn - Kożlewoj. opolskieKowalski Jerzy - miejsce zgonu1989-01-27
Kidówpow. zawierciański
woj. śląskie
Przybylik Stefan - miejsce urodzenia1918-09-02
Kielcewoj. świętokrzyskieJackiewicz Bolesław - miejsce zgonu1982-07-17
Kielcewoj. świętokrzyskieKostuch Tomasz - miejsce urodzenia1916-11-21
Kielcewoj. świętokrzyskieWalter Jan - miejsce urodzenia1904-07-12
Kiertyny Wielkiepow. bartoszycki
woj. warmińsko - mazurskie
Bieżuński Jan - miejsce zgonu1968-03-18
Kijepow. pińczowski
woj. świętkorzyskie
Burdziński Tadeusz - miejsce urodzenia1908-02-26
KijówUKRAINAFarenholc Oskar - miejsce urodzenia1918-01-01
Kijów
prawdopodobnie
UKRAINAIpohorski Lenkiewicz Wiesław - miejsce zgonu1943-03-08 po
zamordowany
KijówUKRAINA Rostek Jan - miejsce zgonu1943-03-08 po
KijówUKRAINAStarzyński Tadeusz - miejsce urodzenia1903-05-08
KijówUKRAINAZalewski Janusz - miejsce zgonu1943-03-08 po
prawd. zamordowany
Kingston
Ontario
KANADAStarzyński Leszek - miejsce zgonu1990-10-21
Kiszyniów MOŁDAWIAKossakowski Tadeusz - miejsce urodzenia1888-01-27
KL Auschwitz
Oświęcim
woj. małopolskieJasieński Stefan - miejsce zgonu1944-01-03 po
KL Buchenwald
Ettersberg
NIEMCYBenedyk Tadeusz - miejsce zgonu1946-04
zamordowany
KL Buchenwald
Ettersberg
NIEMCYJaworski Tadeusz - miejsce zgonu1945-03-09
zamordowany
KL Flossenbürg
Legenfeld
NIEMCYGórski Jan - miejsce zgonu1945-04-17
zamordowany
KL Gross-RosenRogoźnica
woj. dolnośląskie
Farenholc Oskar - miejsce zgonu1944-07 po
KL Gross RosenRogoźnica
woj. dolnośląskie
Łagoda Hieronim - miejsce zgonu1945-02-12 po
KL Gross - RosenRogoźnica
woj. dolnośląskie
Riedl Adam - miejsce zgonu1944-04-27 po
zamordowany
KL Gross - RosenRogoźnica
woj. dolnośląskie
Rostworowski Jan - miejsce zgonu1944-09-22
KL Gross-Rosen lub
KL Sachsenhausen
Rogoźnica, woj. dolnośląskie
lub NIEMCY
Spychalski Józef - miejsce zgonu1944-12-31 lub 1944-08
zamordowany
KL Gross-RosenRogoźnica
woj. dolnośląskie
Strumpf Witold - miejsce zgonu1945-01
zamordowany
KL Mittelbau - Dora
Nordhausen
NIEMCYPiasecki Zbigniew - miejsce zgonu1945-03-23 po
zamordowany
Klecza Dolna pow. wadowicki
woj. małopolskie
Wątróbski Józef - miejsce urodzenia1914-02-19
Klewinowopow. białostocki
woj. podlaskie
Kamieński Jan - miejsce urodzenia1906-06-17
Kołomyja
Kresy
UKRAINA (obecnie)Gromnicki Zygmunt1911-05-02
Konopkipow. mławski
woj. mazowieckie
Śmietanko Władysław - miejsce urodzenia1920- 03-04
Konstancin - Jeziornawoj. mazowieckieZabierek Lech - miejsce zgonu2003-11-17
KonstantynówkaUKRAINAPiekarski Aleksander - miejsce urodzenia1914-03-31
Kopyczyńce
Kresy
UKRAINA (obecnie)Zając Józef - miejsce zamieszkania1924 - 1939
Kopyczyńce
Kresy
UKRAINA (obecnie)Zając Józef - miejsce pracyStarostwo Powiatowe
Kowarypow. jeleniogórski
woj. dolnośląskie
Mrazek Zbigniew - miejsce zgonu1981-01-26
Kozicepow. gostyniński
woj. mazowieckie
Chyliński Eugeniusz - miejsce urodzenia1915-03-19
Krakówwoj. małopolskieBiały Jan - miejsce urodzenia1897-06-16
Krakówwoj. małopolskieGarczyński Marian - miejsce urodzenia1918-11-07
Krakówwoj. małopolskieHoffman Teodor - miejsce urodzenia1913-04-09
Kraków
Łęg
woj. małopolskieKamiński Bronisław - miejsce zgonu1944-05-08
Krakówwoj. małopolskieKlimowski Tadeusz - miejsce urodzenia1911-10-15
Krakówwoj. małopolskieKlocek Niewęgłowski Włodzimierz - miejsce urodzenia1921-01-15
Krakówwoj. małopolskieKochański Władysław - miejsce zgonu1980-12-12
Kraków
Łęg
woj. małopolskieLech Włodzimierz - miejsce zgonu1944-05-08
Krakówwoj. malopolskieLeśkiewicz Marian - miejsce zgonu1992-05-18
Krakówwoj. małopolskieLuszowicz Zdzisław - miejsce urodzenia1914-06-26
Krakówwoj. małopolskieNakoniecznikoff Klukowski Przemysław - miejsce zgonu1957-08-17
Krakówwoj. małopolskieNuszkiewicz Ryszard - miejsce zgonu1983-12-31
Krakówwoj. małopolskiePiekarski Aleksander - miejsce zgonu1978-02-09
Krakówwoj. małopolskiePoznański Jan - miejsce urodzenia1918-01-27
Krakówwoj. małopolskieSkrochowski Jan - miejsce urodzenia1914-12-28
Krakówwoj. malopolskieStarzyński Leszek - miejsce urodzenia1922-02-05
Kraków
Łęg
woj. małopolskieWątróbski Józef - miejsce zgonu1944-05-08
Krakówwoj. małopolskieWiśniewski Władysław - miejsce zgonu1984-11-28
Krasiłów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Milewicz Zygmunt - miejsce urodzenia1896-05-04
Krasne
Kresy
UKRAINA (obecnie)Zapotoczny Stanisław - miejsce urodzenia1922-04-28
Krauszówpow. nowotarski
woj. małopolskie
Bienias Jan - miejsce urodzenia1919-09-05
Krosnowoj. podkarpackieParczewski Jan - miejsce zgonu1967-03-25
Kupracze
Kresy
UKRAINA (obecnie)Matysko Jan - miejsce urodzenia1912-05-31
Kurówpow. puławski
woj. lubelskie
Jagielski Stanisław - miejsce zgonu1944-03-06
Kurzelowa Mała
Kurzelówka
Kresy
UKRAINA (obecnie)Wilczewski Michał - miejsce urodzenia1907-11-04
Lackie Wielkie
Kresy
UKRAINA (obecnie)Hauptman Władysław- miejsce urodzenia1916-05-26
Lailly-en-ValFRANCJABogusławski Prus Andrzej - miejsce zgonu2006-10-26
Leckhampton Court
k. Cheltenham
WIELKA BRYTANIAHauptman Władysław - miejsce zgonu1988-06-25
Legionowowoj. mazowieckieLipiński Wojciech - miejsce zgonu2004-10-05
Leskowoj. podkarpackieMaksyś Władysław - miejsce urodzenia1913-06-27
Lewin Brzeskipow. brzeski
woj. opolskie
Niepla Kazimierz - miejsce zgonu1968-06-26
Libuszapow. gorliski
woj. małopolskie
Rybka Franciszek - miejsce urodzenia1918-06-07
Lida
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Sztrom Jerzy - miejsce zgonu1944-06-
LondynWIELKA BRYTANIABenrad Adam - miejsce zgonu1987-03-01
LondynWIELKA BRYTANIABętkowski Jacek - miejsce zgonu1980-04-17
LondynWIELKA BRYTANIABilski Kazimierz - miejsce zgonu1979-01-12
LondynWIELKA BRYTANIAGaworski Tadeusz - miejsce zgonu1963-04-05
LondynWIELKA BRYTANIAZając Józef - miejsce zgonu1968-10-09
LondynWIELKA BRYTANIAHoffman Teodor - miejsce zgonu1975-01-14
LondynWIELKA BRYTANIAIranek Osmecki Kazimierz - miejsce zgonu1984-05-22
LondynWIELKA BRYTANIAJaworski Tadeusz Stanisław - miejsce zgonu1968-11-17
LondynWIELKA BRYTANIAKaszyński Eugeniusz - miejsce zgonu1976-03-24
LondynWIELKA BRYTANIAKlimowski Tadeusz - miejsce zgonu1981-09-12
LondynWIELKA BRYTANIAKobyliński Tadeusz - miejsce zgonu1961-11-11
LondynWIELKA BRYTANIAKwarciński Mieczysław - miejsce zgonu1978-02-23
LondynWIELKA BRYTANIAŁastowski Benon - miejsce zgonu1996-11-02
Londyn
prawdopodobnie
WIELKA BRYTANIAMackus Adam - miejsce zgonu1991
LondynWIELKA BRYTANIAMilewicz Zygmunt - miejsce zgonu1985-01-17
LondynWIELKA BRYTANIAPijanowski Wacław - miejsce zgonu1995-04-05
LondynWIELKA BRYTANIAPilch Adolf - miejsce zgonu2000-01-26
LondynWIELKA BRYTANIAPospieszalski Antoni - miejsce zgonu2008-03-12
LondynWIELKA BRYTANIARudkowski Roman - miejsce zgonu1954-03-14
LondynWIELKA BRYTANIASzymański Jerzy - miejsce zgonu1995-02-21
LondynWIELKA BRYTANIAŚmietanko Władysław - miejsce zgonu199-07-29
LondynWIELKA BRYTANIAWierzejski Tomasz - miejsce zgonu1957-06-25
LondynWIELKA BRYTANIAZabielski Józef - miejsce zgonu1981-05-31
Loughborough
prawdopodobnie
WIELKA BRYTANIAMalik Franciszek - miejsce zgonu2006-08-24
Lublin woj. lubelskieBogusławski Prus Andrzej - miejsce urodzenia1919-11-06
Lublinwoj. lubelskieFijałka Michał - miejsce zgonu1983-09-20
Lublinwoj. lubelskieKotorowicz Stanisław - miejsce urodzenia1916-05-10
Lublinwoj. lubelskieKułakowski Aleksander - miejsce zgonu1944-12-13
zamordowany
Lublinwoj. lubelskieMarecki Władysław - miejsce urodzenia1911-08-23
Lublinwoj. lubelskieRossiński Czesław - miejsce zgonu1945-04-12
zamordowany
Lublin
Milejów k. Lublina ?
woj. lubelskieRostworowski Jan - miejsce urodzenia1913-10-13
Lublinwoj. lubelskieSzczepański Mieczysław - miejsce zgonu1945-04-12
zamordowany
Lublin woj. lubelskieWiszniowski Roman - miejsce zgonu1989-02-17
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Benrad Adam - miejsce urodzenia1919-11-06
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Bidziński Niemir - miejsce urodzenia1904-02-14
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Chmieloch Ryszard - miejsce urodzenia1921-03-29
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Chmieloch Ryszard - miejsce zgonu1944-04-20
prawdopodobnie
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Dziadosz Rudolf - miejsce urodzenia1910-02-23
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Harasymowicz Stanisław - miejsce urodzenia1917-10-26
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Jurkiewicz Longin - miejsce urodzenia1920-01-10
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kochański Jan - miejsce urodzenia1914-02-09
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Lech Jan - miejsce zgonu1944-06-24 po
zamordowany
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Marek Jan - miejsce urodzenia1919-11-05
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Peszke Zdzisław - miejsce urodzenia1918-10-24
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Piątkowski Bohdan - miejsce urodzenia1910-04-11
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Poliszuk Jarosław - miejsce urodzenia1920-05-16
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Przetocki Jacek - miejsce urodzenia1920-02-20
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Riedl Adam - miejsce urodzenia1916-12-13
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Romaszkan Roman - miejsce urodzenia1910-07-14
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Rydzewski Lech - miejsce urodzenia1909-08-12
Lwów
Lesienice
Kresy
UKRAINA (obecnie)Rzepka Kazimierz - miejsce zgonu1943-11-26
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Specylak Skrzypecki Zbigniew - miejsce urodzenia1912-10-13
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Ulm Zygmunt - miejsce urodzenia1918-12-27
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Wilczewski Michał - miejsce zgonu1945-02-14
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Zarembiński Wiktor - miejsce zgonu1943-04-17 po
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Żaak Franciszek - miejsce urodzenia1919-08-04
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Żaak Franciszek - miejsce zgonu1944-07-19
zamordowany
Lwów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Żychiewicz Antoni Piotr - miejsce urodzenia1919-01-17
Lwówek Śląskiwoj. dolnośląskieNowobilski Tadeusz - miejsce zgonu1989-02-18
Łabuniepow. zamojski
woj. lubelskie
Zarembiński Wiktor - miejsce urodzenia1903-10-11
Łącznikpow. prudnicki
woj. opolskie
Kiwer Edward - miejsce zgonu1987-10-25
Łągpow. chojnicki
woj. pomorskie
Ossowski Stanisław - miejsce urodzenia1912-08-17
Łódźwoj. łodzkieJakubowski Ewaryst - miejsce urodzenia1920-10-14
Łódźwoj. łódzkieJokiel Jan - miejsce urodzenia1906-07-28
Łódźwoj. łodzkieKaszyński Eugeniusz - miejsce urodzenia1909-08-22
Łódźwoj. łódzkieRaczkowski Stanisław - miejsce urodzenia1912-01-29
Łódźwoj. łódzkieSikorski Zenon - miejsce urodzenia1915-01-25
Łódźwoj. łódzkieSpychalski Józef - miejsce urodzenia1898-03-19
Łuck
Kresy
UKRAINA (obecnie)Straszyński Zdzisław - miejsce urodzenia1922-04-11
Łukowiec Żurawski
Kresy
UKRAINA (obecnie)Niepla Kazimierz - miejsce urodzenia1922-02-20
Maidenhead
(prawdopodobnie)
WIELKA BRYTANIAMessing Janusz - miejsce zgonu2010-01-04
MajorkaHISZPANIARybka Franciszek - miejsce zgonu1986-06-13
Mariampol
Kresy
UKRAINA (obecnie)Piotrowski Julian - miejsce urodzenia1920-10-07
Marki
k. Warszawy
woj. mazowieckieWhitehead Alfred - miejsce urodzenia1912
MelbourneAUSTRALIAStraszyński Zdzisław - miejsce zgonu2014-06-17
Męcina Wielkapow. gorlicki
woj. małopolskie
Mrazek Zbigniew - miejsce urodzenia1908-01-30
Michałówpow. tomaszowski
woj. łódzkie
Kożuchowski Henryk - miejsce zgonu1943-07
Michniów
lub Lechów (ok.)
pow. skarżyński
lub pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Jastrzębski Antoni - miejsce zgonu1943-01
Mikuliszki
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Motylewicz Piotr - miejsce zgonu1944-01-07
Milanówek
prawdopodobnie
woj. mazowieckiePeszke Zdzisław - miejsce zgonu1943-10-
MilijeweUKRAINAKrizar Leopold - miejsce urodzenia1896-10-30
MińskBIAŁORUŚJanuszkiewicz Henryk - miejsce urodzenia1917-11-16
MińskBIAŁORUŚLewko Kazimierz - miejsce urodzenia1919-01-09
MińskBIAŁORUŚPiątkowski Bohdan - miejsce zgonu1943-02-06 po
MińskBIAŁORUŚSokołowski Tadeusz - miejsce zgonu1943-02-6/7
zamordowany
MińskBIAŁORUŚZaorski Wacław - miejsce zgonu1942-12-08
prawd. zamordowany
Mławawoj. mazowieckieLech Włodzimierz - miejsce urodzenia1920-07-03
Mokrzyskapow. brzeski
woj. małopolskie
Kolasiński Stanisław - miejsce urodzenia1916-11-16
Monasterzyska
Kresy
UKRAINA (obecnie)Waruszyński Zbigniew - miejsce urodzenia1915-03-22
MontrealKANADAKrzymowski Stanisław - miejsce zgonu1969-08-07
MontrealKANADAWiechuła Ludwik - miejsce zgonu1987-09-26
MoskwaROSJAMessing Janusz - miejsce urodzenia1917-05-18
MoskwaROSJAOdrowąż Szukewicz Bolesław - miejsce urodzenia1916-10-02
MoskwaROSJAOkulicki Leopold - miejsce zgonu1946-12-24
zamordowany
Myślenicewoj. małopolskieGrodzicki Krzysztof - miejsce urodzenia1915-06-10
Myślenicewoj. małopolskiePolończyk Bolesław - miejsce zgonu1996-02-29
Nagłowicepow. jędrzejowski
woj. świętokrzyskie
Linowski Artur - miejsce urodzenia1911-07-18
Naukat
Turkiestan
KAZACHSTANSokołowski Jerzy - miejsce urodzenia1910-10-12
Niechanowopow. gnieźnieński
wielkopolskie
Borys Adam - miejsce urodzenia1909-12-10
Niedarzyn pow. płoński
woj. mazowieckie
Zabierek Lech - miejsce urodzenia1918-11-03
Niepołomicepow. wielicki
woj. małopolskie
Czuma Józef - miejsce urodzenia1915-02-06
Niskowoj. podkarpackieTrondowski Stanisław - miejsce urodzenia1909-04-02
Niwkapow. tarnowski
woj. małopolskie
Godzik Władysław - miejsce urodzenia1920-02-11
NosolowiceCZECHY (obecnie)Motylewicz Piotr - miejsce urodzenia1915-06-21
NottinghamWIELKA BRYTANIAKujawiński Stanisław - miejsce zgonu1995-08-12
Nowosiółki
Kresy
UKRAINA (obecnie)Piotrowski Edward - miejsce urodzenia1899-01-31
Nowy JorkUSAJachciński Henryk - miejsce urodzin1917-11-29
Nowy JorkUSAJachciński Henryk - miejsce zgonu1976-12-23
Nowy Sączwoj. małopolskieIszkowski Jerzy - miejsce urodzenia1914-03-31
Nowy Sączwoj. małopolskieIszkowski Jerzy - miejsce zgonu1962-08-29
Nowy Sączwoj. małopolskieKonstanty Ignacy - miejsce zgonu1972-07-03
Nowy Sączwoj. małopolskieKwarciński Mieczysław - miejsce urodzenia1912-11-25
Nowy Sączwoj. małopolskiePękała Górski Mieczysław - miejsce urodzenia1898-07-26
Nowy Sączwoj. małopolskieWinter Stanisław - miejsce urodzenia1908-02-09
Nysawoj. opolskieSeeman Tadeusz - miejsce zgonu1992-04-06
OdessaUKRAINAGórski Jan - miejsce urodzenia1905-09-11
Olivos
Buenos Aires
ARGENTYNAGrodzicki Krzysztof - miejsce zgonu1989-12-12
Olsztynwoj. warmińsko - mazurskieHeczko Kalinowski Gustaw - miejsce zgonu1988-08-26
Opaczpow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Emir Hassan Jerzy - miejsce zgonu1998-05-27
Opatkowicepow. puławski
woj. lubelskie
Serafin Jan - miejsce zgonu1944-05-20
Opatówwoj. świętokrzyskieJabłoński Bolesław - miejsce urodzenia1909-10-06
Opolewoj. opolskieChmielowski Antoni - miejsce zgonu1969-08-02
Opole Lubelskiewoj. lubelskiePoznański Jan - miejsce zgonu1943-10-22
Orlinekpow. nakielski
woj. kujawsko - pomorskie
Bzdawka Bernard - miejsce urodzenia1916-08-14
Osowopow. gołdapski
woj. warmińsko - mazurskie
Dzikielewski Feliks - miejsce urodzenia1906-11-09
Ostrołękawoj. mazowieckieKobyliński Tadeusz - miejsce urodzenia1914-09-16
Ostrowiec Świętokrzyski
Klimkiewiczów
woj. świętokrzyskieRóżycki Jan - miejsce urodzenia1901-03-21
Oświęcimwoj. małopolskieSzewczyk Piotr - miejsce zgonu1988-01-28
Otwockwoj. mazowieckieCetys Teodor - miejsce zgonu1993-03-17
Ozorkówwoj. łódzkieSroczyński Zdzisław - miejsce urodzenia1906-09-22
Ozorkówwoj. łódzkieŻórawski Bogusław - miejsce urodzenia1902-06-15
Pabianicewoj. łódzkieZachmost Henryk - miejsce urodzenia1924-11-26
Pacewicze
Kresy
ROSJA (obecnie)Kalenkiewicz Maciej - miejsce urodzenia1906-07-01
Palczapow. suski
woj. małopolskie
Nowobilski Tadeusz - miejsce urodzenia1919-03-27
Paraszcze
Kresy
UKRAINA (obecnie)Nowakowski Michał - miejsce urodzenia1911-11-29
PetersburgROSJASzpakowicz Wiesław - miejsce urodzenia1906-11-06
PetersburgROSJAZawadzki Alfred - miejsce urodzenia1912-07-30
PhoenixUSAJarosz Janusz - miejsce zgonu1993-11-20
PieszczanySŁOWACJASikorski Zenon - miejsce zgonu1981-08-02
Piotrków Trybunalskiwoj. łódzkieGodzik Władysław - miejsce zgonu1976-10-30
Piotrków Trybunalskiwoj. łódzkieMakagonow Makagon Aleksander - miejsce zgonu1970-03-08
Piotrków Trybunalskiwoj. łódzkieTrybus Adam - miejsce zgonu1982-07-04
Piotrków Trybunalskiwoj. łódzkieZachmost Henryk - miejsce zgonu1989-02-07
Pińsk
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Trojanowski Czesław - miejsce urodzenia1914-11-06
Płockwoj. mazowieckiePrądzyński Janusz - miejsce zgonu1963-03-31
Płockwoj. mazowieckieTomaszewski Tadeusz - miejsce urodzenia1917-01-01
Płońsk woj. mazowieckieGołębiewski Marian - miejsce urodzenia1911-04-16
Podbłociewoj. białostockie II RPSiakiewicz Władysław - miejsce urodzenia1918-01-10
Połykowicze
k. Mohylewa
BIAŁORUŚKułakowski Aleksander - miejsce urodzenia1916-03-08
PopowceUKRAINAZub Zdanowicz Leonard - miejsce urodzenia 1912-11-06
Powicie
k. Mariampol
LITWAZabielski Józef - miejsce urodzenia1902-10-21
Poznańwoj. wielkopolskieBernaczyk - Słoński Kazimierz - miejsce urodzenia1922-02-18
Poznańwoj. wielkopolskieBystrzycki Przemysław - miejsce zgonu2004-10-07
Poznańwoj. wielkopolskieBzdawka Bernard - miejsce zgonu1983-09-04
Poznań woj. wielkopolskieCzłapka Kazimierz - miejsce urodzenia1918-02-19
Poznańwoj. wielkopolskieGórski Stefan - miejsce urodzenia1922-04-27
Poznańwoj. wielkopolskieIgnaszak Stefan - miejsce zgonu2005-01-08
Poznańwoj. wielkopolskieLewandowski Aleksander - miejsce zgonu1948-05-20
Poznańwoj. wielkopolskieŁakomy Albin - miejsce zgonu1994-06-02
Poznańwoj. wielkopolskiePic Witold - miejsce urodzenia1918-01-13
Poznańwoj. wielkopolskiePokładecki Marian - miejsce urodzenia1910-07-01
Poznań woj. wielkopolskiePokładecki Marian - miejsce zgonu1993-08-24
Poznańwoj. wielkopolskieWinter Stanisław - miejsce zgonu1945-06-28
zamordowany
pod Poznaniemwoj. wielkopolskieŻórawski Bogusław - miejsce zgonu1973-07-17
Pruszkówwoj. mazowieckieNowak Piotr - miejsce zgonu1992-10-14
Pruszkówwoj. mazowieckieSerafiński Fryderyk - miejsce zgonu2006-05-31
Przemyślwoj. podkarpackieBystrzycki Przemysław - miejsce urodzenia1923-06-23
Przemyślwoj. podkarpackieJaworski Tadeusz Stanisław - miejsce urodzenia1910-09-12
Przemyśl
Wilcza
woj. podkarpackieKonik Bronisław - miejsce urodzenia1913-08-06
Przemyślwoj. podkarpackieRudkowski Roman - miejsce urodzenia1898-05-12
Przeworskwoj. podkarpackieZyga Ryszard - miejsce urodzenia1922-05-16
Przysieka Starapow. kościański
woj. wielkopolskie
Nosek Antoni - miejsce urodzenia1917-04-12
Przytykpow. radomski
woj. mazowieckie
Michalczewski Wincenty - miejsce urodzenia1909-01-25
Pstrągowapow. strzyżowski
woj. podkarpackie
Iranek Osmecki Kazimierz - miejsce urodzenia1897-09-05
Pstrągowapow. strzyżowski
woj. podkarpackie
Smela Jan - miejsce urodzenia1910-11-03
Pysznicapow. stalowowolski
woj. podkarpackie
Rostek Jan - miejsce urodzenia1918-05-12
Racibórzwoj. śląskieChyliński Eugeniusz - miejsce zgonu1990-02-10
Radomwoj. mazowieckieFlont Władysław - miejsce urodzenia1915-01-03
Radomwoj. mazowieckieGaworski Tadeusz - miejsce urodzenia1916-12-25
Radomwoj. mazowieckieRogowski Jan - miejsce zgonu1944-02-16
zamordowany
Radomyśl Wielkipow. mielecki
woj. podkarpackie
Matula Zbigniew - miejsce urodzenia1917-02-26
Radziejówwoj. kujawsko - pomorskieIglewski Antoni - miejsce urodzenia1899-01-01
Reszoty
Kraj Krasnojarski
ROSJAKrasiński Adam - miejsce zgonu1945-06
zamordowany
Rheinhausen NIEMCYMajewicz Stefan - miejsce urodzenia1910-08-30
Rio Ceballos ARGENTYNASkowroński Stanisław - miejsce zgonu2016-04-20
Rozdzielpow. bocheński
woj. malopolskie
Jagielski Stanisław - miejsce urodzenia1919-09-08
Równe
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kowalski Ryszard - miejsce zgonu1943-11-18
zamordowany
Ruda Śląskawoj. śląskiePluta Wilhelm - miejsce zgonu1986-02-15
Rudec
pow. kobryński
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Kowalski Jerzy - miejsce urodzenia1916-11-10
Rudniki
Kresy
UKRAINA (obecnie)Winiarski Zdzisław - miejsce urodzenia1916-05-04
Rugby
Warwickhire
WIELKA BRYTANIAPokultinis Alfred - miejsce zgonu1981-03-31
Ruminpow. koniński
woj. wielkopolskie
Szubiński Władysław - miejsce urodzenia1911-08-31
Rychcice
Kresy
UKRAINA (obecnie)Przetocki Jacek - miejsce zgonu1944-05-25
Ryńskpow. wąbrzeski
woj. kujawsko - pomorskie
Lewandowski Aleksander - miejsce urodzenia1908-10-13
Rzeszówwoj. podkarpackieKopisto Wacław - miejsce zgonu1993-02-21
Rzeszówwoj. podkarpackieSmela Jan - miejsce zgonu1986-04-03
Rzeszówwoj. podkarpackieSołtys Stanisław - miejsce zgonu1944-06-08
zamordowany
Rzeszów
Słocin
woj. podkarpackieTarnawski Aleksander - miejsce urodzenia1921-01-08
Rzeżyca ŁOTWAWierzejski Tomasz - miejsce urodzenia1911-03-30
RzymWŁOCHYŁada Lech - miejsce urodzenia1910-10-01
Sambor
Kresy
UKRAINA (obecnie)Żelechowski Tadeusz - miejsce urodzenia1916-05-07
Sancygniówpow. pińczowski
woj. świętokrzyskie
Dziadosz Rudolf - miejsce zgonu1944-10-07
Sanokwoj. podkarpackieFuhrman Kazimierz - miejsce urodzenia1917-01-01
SarajewoBOŚNIA i HERCEGOWINACieplik Franciszek - miejsce urodzenia1908-02-08
Sarny
Kresy
UKRAINA (obecnie)Makarenko Anatol - miejsce urodzenia1919-02-12
Sasów
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kuczyński Marian - miejsce urodzenia1915-07-26
Seceminpow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Ściegienny Wincenty - miejsce urodzenia1899-10-05
Sękowapow. gorlicki
woj. małopolskie
Szternal Kazimierz - miejsce urodzenia1907-03-04
Siedlówpow. opoczyński
woj. łódzkie
Pijanowski Wacław - miejsce urodzenia1906-01-21
Skarżysko - Kamiennawoj. świętokrzyskieBilski Kazimierz - miejsce urodzenia1913-12-10
Skole
Kresy
UKRAINA (obecnie)Krokay Walery - miejsce urodzenia1914-11-23
Słonapow. tarnowski
woj. małopolskie
Matula Zbigniew - miejsce zgonu1944-10-31
Sokolniki pow. tarnobrzeski
woj. podkarpackie
Jastrzębski Antoni - miejsce urodzenia1915-03-15
Sokołów
Dziebałtów
pow. konecki
woj świętokrzyskie
Krizar Leopold - miejsce zgonu1944-10-16/17
Sopotwoj. pomorskieJokiel Jan - miejsce zgonu1996
Sopotwoj. pomorskieMarecki Władysław - miejsce zgonu1999-03-25
Sosnowiecwoj. śląskieKowalski Ryszard - miejsce urodzenia1919-11-26
Sosnowiecwoj. śląskiePiasecki Zbigniew - miejsce urodzenia1914-01-19
Sosnowiec
Niwka
woj. śląskieWitkowski Ludwik - miejsce urodzenia1914-06-05
Sól - Kiczorapow. żywiecki
woj. śląskie
Żychiewicz Antoni Piotr - miejsce zgonu2005-08-25
Spring Hill
Floryda
USAKamieński Jan - miejsce zgonu1987-05-29
Stanisławowopow. nowodworski
woj. mazowieckie
Klocek Niewęgłowski Włodzimierz - miejsce zgonu1995-03-22
Stanisławów
Iwano - Frankiwsk
Kresy
UKRAINA (obecnie)Eckhardt Mieczysław - miejsce urodzenia1908-08-29
Stanisławów
Iwano - Frankiwsk
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kochański Władysław - miejsce urodzenia1918-11-07
Stanisławów
Iwano - Frankiwsk
Kresy
UKRAINA (obecnie)Serafiński Fryderyk - miejsce urodzenia1911-12-30
Stanisławów
Iwano - Frankiwsk
Kresy
UKRAINA (obecnie)Wiszniowski Roman - miejsce urodzenia1920-04-13
Stare
k. Połtawy
Kresy
UKRAINA (obecnie)Bielski Romuald - miejsce urodzenia1899-07-14
Stare Bylinypow. rawski
woj. łódzkie
Zaorski Wacław - miejsce urodzenia1908-03-03
Stoki
Kresy
LITWA (obecnie)Łopianowski Narcyz - miejsce urodzenia1898-10-29
Stróże Wyżnepow. nowosądecki
woj. małopolskie
Jurecki Marian - miejsce urodzenia1911-08-10
Stryj
Kresy
UKRAINA (obecnie)Seeman Tadeusz - miejsce urodzenia1922-11-27
Stupki
Kresy
UKRAINA (obecnie)Czepczak Górecki Bronisław - miejsce urodzenia1922-09-18
Suchedniówwoj. świętokrzyskieAdrian Florian - miejsce zgonu1944-06-23
Suchedniówwoj. świętokrzyskieRaczkowski Stanisław - miejsce zgonu1944-07-29
Sulejówekpow. miński
woj. mazowieckie
Hörl Jan - miejsce urodzenia1921-05-28
Sun City West
Arizona
USAMarynowski Edmund - miejsce zgonu2014-06-09
Surkonty
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Cieplik Franciszek - miejsce zgonu1944-08-21
Surkonty
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Kalenkiewicz Maciej - miejsce zgonu1944-08-21
Surkonty
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Skrochowski Jan - miejsce zgonu1944-08-21
Szczebrzeszynpow. zamojski
woj. lubelskie
Niedzielski Rafał - miejsce urodzenia1923-05-25
Szczecinwoj. zachodniopomorskieGromnicki Zygmunt - miejsce zgonu1994-08-18
Szczecinwoj. zachodniopomorskieMakarenko Anatol - miejsce zgonu2004-10-27
Szczecinwoj. zachodniopomorskieScheller Czarny Edwin - miejsce zgonu1999-02-01
Szczecinwoj. zachodniopomorskieSmolski Kazimierz - miejsce zgonu1985-07-18
Szeptyce
obw. lwowski
Lwów Kresy
UKRAINA (obecnie)Klimowicz Władysław - miejsce urodzenia1910-07-03
Szturmówka
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Parczewski Jan - miejsce urodzenia1923-06-13
Szuszczew
k. Pskowa
ROSJAGrun Bronisław - miejsce urodzenia1912-05-22
Tankerton WIELKA BRYTANIARaszplewicz Kazimierz - miejsce zgonu1977-01-18
Tarnobrzeg (obecnie)
Dzików
woj. podkarpackieDekutowski Hieronim - miejsce urodzenia1918-09-24
Tarnobrzeg
Miechocin
woj. podkarpackieWiącek Wiktor - miejsce urodzenia1919-08-17
TbilisiGRUZJAMackus Adam - miejsce urodzenia1902-12-02
TbilisiGRUZJANakoniecznikoff Klukowski Przemysław - miejsce urodzenia1896-06-13
TeheranIRANWiszniewski Otton - miejsce urodzenia1910-04-21
Tomaszów Mazowieckiwoj. łódzkieLinowski Artur - miejsce zgonu1943-07-02
TomskROSJANowodworski Cezary - miejsce urodzenia1916-03-07
TorontoKANADACzerwiński Kazimierz - miejsce zgonu2002-02-02
Toruńwoj. kujawsko - pomorskieNowacki Józef - miejsce urodzenia1921-02-09
Toruńwoj. kujawsko - pomorskieSędziak Stanisław - miejsce zgonu1978-08-02
Toruńwoj. kujawsko - pomorskieZawacka Elżbieta - miejsce urodzenia1909-03-19
Toruńwoj. kujawsko - pomorskieZawacka Elżbieta - miejsce zgonu2009-01-10
Turobinpow. biłgorajski
woj. lubelskie
Stocki Tadeusz - miejsce urodzenia1902-08-31
Tuszynek
k. Tuszyn
pow. łodzki wschodni
woj. łódzkie
Żakowicz Józef - miejsce zgonu1961-11-13
Turza Małapow. mławski
woj. mazowieckie
Lech Jan - miejsce urodzenia1907-10-20
Ulatów - Pogorzelpow. przasnyski
woj. mazowieckie
Bieżuński Jan - miejsce urodzenia1905-06-17
Urdomin LITWACzaykowski Andrzej - miejsce urodzenia1912-02-07
Vancouver KANADAŁopianowski Narcyz - miejsce zgonu1984-06-21
Wadowicewoj. małopolskieBętkowski Jacek - miejsce urodzenia1904-06-18
Warszawawoj. mazowieckieBałuk Stefan - miejsce urodzenia1914-01-15
Warszawawoj. mazowieckieBałuk Stefan - miejsce zgonu2014-01-30
Warszawawoj. mazowieckieBator Ignacy - miejsce zgonu1944-08-03 po
Warszawawoj. mazowieckieBidziński Niemir - miejsce zgonu1988-01-04
Warszawawoj. mazowieckieBiedrzycki Stanisław - miejsce zgonu1944-09-17
Warszawawoj. mazowieckieBielski Romuald - miejsce zgonu1944-08-01 po
Warszawawoj. mazowieckieBienias Jan - miejsce zgonu1944-09-06 lub 07
Warszawawoj. mazowieckieBoryczka Adam - miejsce zgonu1988-04-30
Warszawawoj. mazowieckieBuyno Jerzy - miejsce urodzenia1906-11-12
Warszawawoj. mazowieckieBuyno Jerzy - miejsce zgonu1956-06-28
Warszawawoj. mazowieckieCetys Teodor - miejsce urodzenia1908-07-27
Warszawawoj. mazowieckieCzaykowski Andrzej - miejsce zgonu1953-10-10
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieCzepczak Górecki Bronisław - miejsce zgonu2001-08-24
Warszawawoj. mazowieckieCzuma Józef - miejsce zgonu1944-07-19
Warszawawoj. mazowieckieDąbrowski Adam - miejsce zgonu1944-09-04
Warszawa
woj. mazowieckieDekutowski Hieronim - miejsce zgonu1949-03-07
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieDzikielewski Feliks - miejsce zgonu1986-05-09
Warszawawoj. mazowieckieEmir Hassan Jerzy - miejsce urodzenia1906-01-14
Warszawawoj. mazowieckieFuhrman Kazimierz - miejsce zgonu1978-09-17
Warszawawoj. mazowieckieGilowski Stanisław - miejsce zgonu1974-06-17
Warszawawoj. mazowieckieGołębiewski Marian - miejsce zgonu1996-10-18
Warszawawoj. mazowieckieGórski Stefan - miejsce zgonu1948-09-27
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieHarasymowicz Stanisław - miejsce zgonu1944-08-10
Warszawawoj. mazowieckieHörl Jan - miejsce zgonu1943-05-07
Warszawawoj. mazowieckieJabłoński Bolesław - miejsce zgonu1982-03-12
Warszawawoj. mazowieckieJakubowski Ewaryst - miejsce zgonu1944-08-31
Warszawawoj. mazowieckieJankowski Stanisław - miejsce urodzenia1911-09-29
Warszawawoj. mazowieckieJankowski Stanisław - miejsce zgonu2002-03-05
Warszawawoj. mazowieckieKazimierczak Stanisław - miejsce urodzenia1912-12-10
Warszawawoj. mazowieckieKlimowicz Władysław - miejsce zgonu1943-01
Warszawawoj. mazowieckieKochański Jan - miejsce zgonu1944-02-16
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieKonik Bronisław - miejsce zgonu2001-12-30
Warszawawoj. mazowieckieKontrym Bolesław - miejsce zgonu1953-01-02
Warszawawoj. mazowieckieKoprowski Franciszek - miejsce zgonu1967-06-02
Warszawawoj. mazowieckieKossakowski Tadeusz - miejsce zgonu1965-11-24
Warszawawoj. mazowieckieKostuch Tomasz - miejsce zgonu1992-04-17
Warszawawoj. mazowieckieKowalik Edward - miejsce urodzenia1916-01-03
Warszawawoj. mazowieckieKowalik Edward - miejsce zgonu1987-10-26
Warszawawoj. mazowieckieKozłowski Julian - miejsce urodzenia1898-01-06
Warszawawoj. mazowieckieKozłowski Julian - miejsce zgonu1944-08-18/19
Warszawawoj. mazowieckieKożuchowski Henryk - miejsce urodzenia1911-01-14
Warszawawoj. mazowieckieKrasiński Adam - miejsce urodzenia1921-11-08
Warszawawoj. mazowieckieKrokay Walery - miejsce zgonu1982-09-05
Warszawawoj. mazowieckieKryszczukajtis Mirosław - miejsce zgonu1944-09-17
Warszawawoj. mazowieckieMajewicz Stefan - miejsce zgonu1944-08-13
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieMajorkiewicz Felicjan - miejsce zgonu1975-02-21
Warszawawoj. mazowieckieMaksyś Władysław - miejsce zgonu1995-12-22
Warszawawoj. mazowieckieMarek Jan - miejsce zgonu1943-05-13 po
Warszawawoj. mazowieckieMarynowski Edmund - miejsce urodzenia1913-01-14
Warszawawoj. mazowieckieMich Stefan - miejsce zgonu1969-11-15
Warszawawoj. mazowieckieMichalczewski Wincenty - miejsce zgonu1999-11-08
Warszawawoj. mazowieckieMiciek Władysław - miejsce zgonu1944-08-06
Warszawawoj. mazowieckieMostowiec Marian - miejsce urodzenia1913-09-14
Warszawawoj. mazowieckieMostowiec Marian - miejsce zgonu1979-04-03
Warszawawoj. mazowieckieNowacki Józef - miejsce zgonu2005-
Warszawawoj. mazowieckieJeziorański Nowak Jan - miejsce zgonu2005-01-20
Warszawawoj. mazowieckieNowodworski Cezary - miejsce zgonu1944-09-21 po
prawdopodobnie
Warszawawoj. mazowieckieOstrowiński Henryk - miejsce urodzenia1924-09-18
Warszawawoj. mazowieckieOsuchowski Kazimierz - miejsce zgonu1944-08-09
Warszawawoj. mazowieckiePaczkowski Alfred - miejsce zgonu1986-06-11
Warszawawoj. mazowieckieParada Michał - miejsce zgonu1944-08-10 po
Warszawawoj. mazowieckiePentz Karol - miejsce zgonu1944-09-09
Warszawawoj. mazowieckiePękała Górski Mieczysław - miejsce zgonu1967-11-24
Warszawawoj. mazowieckiePieniak Czesław - miejsce zgonu1964-02-29
Warszawawoj. mazowieckiePoliciewicz Zygmunt - miejsce zgonu1965-10-08
Warszawawoj. mazowieckieRachwał Bronisław - miejsce zgonu1944-09-02
Warszawawoj. mazowieckieRaszplewicz Kazimierz - miejsce urodzenia1901-11-13
Warszawawoj. mazowieckieRogowski Jan - miejsce urodzenia1913-11-21
Warszawawoj. mazowieckieRunge Tadeusz - miejsce zgonu1975-12-21
Warszawawoj. mazowieckieSkwierczyński Leopold - miejsce zgonu1959-09-16
Warszawawoj. mazowieckieSokołowski Jerzy - miejsce zgonu1980-01-08
Warszawawoj. mazowieckieSokół Tadeusz - miejsce zgonu1980-06-21
Warszawawoj. mazowieckieSołtys Stanisław - miejsce urodzenia1921-12-01
Warszawawoj. mazowieckieStarzyński Tadeusz - miejsce zgonu1970-04-26
Warszawawoj. mazowieckieStocki Tadeusz - miejsce zgonu1993-12-03
Warszawawoj. mazowieckieStołyhwo Olgierd - miejsce urodzenia1916-04-14
Warszawawoj. mazowieckieStołyhwo Olgierd - miejsce zgonu1943-05-07
Warszawawoj. mazowieckieStpiczyński Aleksander - miejsce zgonu1987-09-21
Warszawawoj. mazowieckieStrumpf Witold - miejsce urodzenia1905-12-18
Warszawawoj. mazowieckieSzubiński Władysław - miejsce zgonu1942-12-
zamordowany
Warszawawoj. mazowieckieŚciegienny Wincenty - miejsce zgonu1968-11-12
Warszawawoj. mazowieckieŚmigielski Tadeusz - miejsce urodzenia1920-01-03
Warszawawoj. mazowieckieŚwiątkowski Andrzej - miejsce urodzenia1906-01-14
Warszawawoj. mazowieckieTajchman Michał - miejsce zgonu1944-08-04
Warszawa
prawdopodobnie
woj. mazowieckieTomaszewski Tadeusz - miejsce zgonu1944-08-05 po
prawdopodobnie
Warszawawoj. mazowieckieTrondowski Stanisław - miejsce zgonu1982-04-11
Warszawawoj. mazowieckieWalter Jan - miejsce zgonu1976-07-19
Warszawawoj. mazowieckieWiszniewski Otton - miejsce zgonu1977-10-20
Warszawawoj. mazowieckieWitkowski Ludwik - miejsce zgonu2004-01-23
Warszawawoj. mazowieckieWolniak Bogusław - miejsce urodzenia1907-03-09
Warszawawoj. mazowieckieZalewski Janusz - miejsce urodzenia1914-07-21
Warszawawoj. mazowieckieŻelechowski Tadeusz - miejsce zgonu1984-12-16
Warszawawoj. mazowieckieŻelkowski Bronisław - miejsce urodzenia1904-03-22
Warszawawoj. mazowieckieŻelkowski Bronisław - miejsce zgonu1942-11-11
Waterbeck
Szkocja
WIELKA BRYTANIALuszowicz Zdzisław - miejsce zgonu2010-02-28
Waterbury
Connecticut
USAZub Zdanowicz Leonard - miejsce zgonu1982-08-12
Wauwatosa
Wisconsin
USANiemczycki Jerzy - miejsce zgonu2006-09-07
Wąwolnicapow. puławski
woj. lubelskie
Krzymowski Stanisław - miejsce urodzenia1898-11-13
Wielichowopow. grodziski
woj. wielkopolskie
Łagoda Hieronim - miejsce urodzenia1914-09-06
Wieliczkawoj. małopolskiePiotrowski Edward - miejsce zgonu1971-03-07
Wielka Wieśpow. konecki
woj. świętokrzyskie
Szwiec Waldemar - miejsce zgonu1943-10-14
Wierzchosławicepow. tarnowski
woj. małopolskie
Boryczka Adam - miejsce urodzenia1913-09-18
Wilkołaz Pierwszypow. kraśnicki
woj. lubelskie
Rachwał Bronisław - miejsce urodzenia1907-10-10
Wilno
Kresy
LITWA (obecnie)Jasieński Stefan - miejsce urodzenia1914-04-02
Wilno
Kresy
LITWA (obecnie)Jurkiewicz Longin - miejsce zgonu1943-11 po
lub 1944
Wilno
Kresy
LITWA (obecnie)Skowroński Ryszard - miejsce urodzenia1922-12-17
Wilno
Kresy
LITWA (obecnie)Zapotoczny Stanisław - miejsce zgonu1944-02-18
Wisławoj. śląskiePilch Adolf - miejsce urodzenia1914-05-22
Wiśniewopow. mławski
woj. mazowieckie
Krajewski Henryk - miejsce urodzenia1898-07-07
Witkowopow. gnieźnieński
wielkopolskie
Borys Adam - miejsce zgonu1986-08-27
Witkowopow. gnieźnieński
woj. wielkopolskie
Jaworski Tadeusz - miejsce urodzenia1914-05-25
Włocławekwoj. kujawsko - pomorskieStpiczyński Aleksander - miejsce urodzenia1898-04-07
Wolapow. lipnowski
woj. kujawsko - pomorskie
Majorkiewicz Felicjan - miejsce urodzenia1904-11-20
Wolverhampton WIELKA BRYTANIAWaruszyński Zbigniew - miejsce zgonu1976-07-19
Wołczuchy UKRAINAChmielowski Antoni - miejsce urodzenia1914-08-16
Wołkowysk
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Kryszczukajtis Mirosław - miejsce urodzenia1912-02-11
Wołominwoj. mazowieckieKrajewski Henryk - miejsce zgonu1989-12-16
Wólka Plebańskapow. konecki
woj. świętokrzyskie
Niedzielski Rafał - miejsce zgonu1943-09-04
Wrocławwoj. dolnośląskieIglewski Antoni - miejsce zgonu1979-01-27
Wrocławwoj. dolnośląskieJanuszkiewicz Henryk - miejsce zgonu1996-06-14
Wrocławwoj. dolnośląskiePiotrowski Julian - miejsce zgonu2008-05-18
Wrocławwoj. dolnośląskieRóżycki Jan - miejsce zgonu1991-09-06
Wrocławwoj. dolnośląskieSpecylak Skrzypecki Zbigniew - miejsce zgonu1978-04-27
Wronkiwoj. wielkopolskieUklański Witold - miejsce zgonu1954-05-03
zamordowany
Wygórowa
Kresy
prawdopodobnie
UKRAINA (obecnie)Łada Lech - miejsce zgonu1942 lub 1943
Wyskoćpow. kościański
woj. wielkopolskie
Pukacki Franciszek - miejsce urodzenia1916-01-29
Wysokapow. łańcucki
woj. podkarpackie
Tajchman Michał - miejsce urodzenia1910-09-07
Zachorze
Kresy
LITWA (obecnie)Jackiewicz Bolesław - miejsce urodzenia1914-07-15
Zadarów
k. Buczacza
Kresy
UKRAINA (obecnie)Gilowski Stanisław - miejsce urodzenia1900-04-01
Zagórzpow. sanocki
woj. podkarpackie
Golarz Teleszyński Marian - miejsce urodzenia1916-07-11
Zakopanewoj. małopolskieJarosz Janusz - miejsce urodzenia1916-09-13
Zakopanewoj. małopolskiePrzybylik Stefan - miejsce zgonu2007-12-05
Zakopanewoj. małopolskieWhitehead Alfred - miejsce zgonu1984-03-22
Zaniemyślpow. średzki
woj. wielkopolskie
Scheller Czarny Edwin - miejsce urodzenia1919-12-06
Zaśnieszków
gm. Bereźne
Kresy
UKRAINA (obecnie)Łoś Ezechiel - miejsce urodzenia1900-04-23
Zaturce
Kresy
UKRAINA (obecnie)Kontrym Bolesław - miejsce urodzenia1898-08-27
Zawojapow. suski
woj. małopolskie
Mazur Stanisław - miejsce urodzenia1919-10-08
Zbylitowska Górapow. tarnowski
woj. małopolskie
Kolasiński Stanisław - miejsce zgonu1996-11-19
Zimnawodapow. węgrowski
woj. mazowieckie
Dmowski Stanisław - miejsce urodzenia1909-11-20
Zręcinpow. krośnieński
woj. podkarpackie
Trybus Adam - miejsce urodzenia1909-08-03
Żemłosław
k. Lida
Kresy
BIAŁORUŚ (obecnie)Sokołowski Tadeusz - miejsce urodzenia1905-09-25
Żółkiew
Kresy
UKRAINA (obecnie)Perekładowski Feliks - miejsce urodzenia1921-09-11
Żukówpow. siedlecki
woj. mazowieckie
Sawicki Zygmunt - miejsce urodzenia1910-03-10
Żurawicapow. przemyski
woj. podkarpackie
Fortuna Ludwik - miejsce urodzenia1913-03-20
Żyrardów woj. mazowieckieHencel Stanisław - miejsce urodzenia1918-09-21
Żyrardówwoj. mazowieckieKwiatkowski Bohdan - miejsce urodzenia1904-10-09
USAGałacki Adolf - miejsce zgonu1953-07-02
USA
prawdopodobnie
Winiarski Zdzisław - miejsce zgonu1979-09-01
WIELKA BRYTANIAUlm Zygmunt - miejsce zgonu2011-12-12
Promnik (na skraju lasu)
Kielce (14 km)
"Żubr"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Adrian Florian - miejsce zrzutu1943-01-26/27
Gauge
Kołaków
Tłuszcz (15 km)
"Imbryk"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Bałuk Stefan - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 2
Białobrzegi (13 km)
obok szosy
Warszawa - Radom
"Chmiel"
woj. mazowieckieBator Ignacy - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Brace
Zalesie
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Bazała Leon - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 3
Przyrów (1,5 km)
"Trawa"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Bąkiewicz Zbigniew - miejsce zrzutu1942-03-27/28
Boot
Mordy, Łapki
Siedlce (17 km)
"Puchacz"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Benedyk Tadeusz - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Floor
Bełżyce
Lublin (13 km)
"Mysz"
woj. lubelskieBenrad Adam - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 14
Ślepietnica poza
"Nil 2"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Bernaczyk - Słoński Kazimierz - miejsce zrzutu1944-05-10/11
Weller 27
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Bętkowski Jacek - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Bystrzyca
Lublin (18 km)
"Koza"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Biały Jan - miejsce zrzutu1944-04-27/28
Weller 21
Czatolin
Skierniewice (20 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Bidziński Niemir - miejsce zrzutu1941-11-07/08
Ruction
Malcanów
Mińsk Maz. (10 km)
"Pierzyna"
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Biedrzycki Stanisław - miejsce zrzutu1944-04-03/04
Weller 5
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Bielski Romuald - miejsce lądowania1944-05-29/30
Wildhorn II (Most 2)
Ślepietnica (poza)
Nil 2
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Bienias Jan - miejsce zrzutu1944-05-10/11
Weller 27
Malcanów
Mińsk Maz. (10 km)
"Pierzyna"
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Bieżuński Jan - miejsce zrzutu1944-04-03/04
Weller 5
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Bilski Kazimierz - miejsce lądowania1944-07-25/26
Wildhorn III (Most 3)
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Bogusławski Prus Andrzej - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieBoryczka Adam - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Głosków, Gościewicz
Garwolin (6,5 km)
"Bór"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Borys Adam - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Hammer
Kampinos
Mińsk Mazowiecki (12 km)
"Lilia"
woj. mazowieckieBurdziński Tadeusz - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Vice
Włodzimierzów, Sulejów
widły Pilicy i Czarnej
Piotrków Trybunalski (21 km)
"Koń"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Busłowicz Michał - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Saw
Krawcowizna, Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Buyno Jerzy - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 15
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (24 km)
"Wilga"
pow. limanowski
woj. małopolskie
Bystrzycki Przemysław - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (24 km)
"Wilga"
pow. limanowski
woj. małopolskie
Bzdawka Bernard - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieCetys Teodor - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Łowicz (14 km)
"Dywan"
woj. łódzkieChmieloch Ryszard - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 10
Lelów
(Koniecpol 8 km)
"Żbik"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Chmielowski Antoni - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Window
Helenów, Wola Wodyńska
Siedlce (23 km)
"Smok"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Chyliński Eugeniusz - miejsce zrzutu1943-03-24/25
Cellar
Przybyszew
Grójec (23 km)
"Klosz"
pow. białobrzeski
woj. mazowieckie
Cieplik Franciszek - miejsce zrzutu1944-04-30/05-1
Weller 16
Kazimierzów
Sochaczew (7 km)
"Przycisk"
woj. mazowieckieCzaykowski Andrzej - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 10
Szczawa
Nowy Targ (23 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieCzepczak Górecki Bronisław - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Czerwiński Kazimierz - miejsce zrzutu1944-11-18/19
Kazik 2
Radzice
Odrzywół (9 km)
"Pies"
pow. opoczyński
woj. mazowieckie
Człapka Kazimierz - miejsce zrzutu1943-02-19/20
Spokeshave
Mordy, Łapki
Siedlce (17 km)
"Puchacz"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Czuma Józef - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Floor
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Dąbrowski Adam - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
widły Narwi i Bugu
Wyszków (8 km)
"Garnek"
woj. mazowieckieDekutowski Hieronim - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 1
Szczawa
Nowy Targ (23 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieDmowski Stanisław - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Opatkowice, Bronowice
Puławy (9 km)
"Jaśmin"
pow. puławski
woj. lubelskie
Dziadosz Rudolf - miejsce zrzutu1944-05-19/20
Weller 18
Kampinos
Mińsk Mazowiecki (12 km)
"Lilia"
woj. mazowieckieDzikielewski Feliks - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Vice
Bogatki
Grójec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Eckhardt Mieczysław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Emir Hassan Jerzy - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Kielce (9 km)
"Olcha"
woj. świętokrzyskieFarenholc Oskar - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Tile
Bogatki
Grójec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Fijałka Michał - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Flont Władysław - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Opatkowice, Bronowice
Puławy (9 km)
"Jaśmin"
pow. puławski
woj. lubelskie
Fortuna Ludwik - miejsce zrzutu1944-05-19/20
Weller 18
Łucznica, Mariańskie Porzecze
Garwolin (8 km)
"Spodek"
pow. garwoliński
woj. mazowieckie
Fuhrman Kazimierz - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 7
Siodło
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Gałacki Adolf - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 3
Nakło
Koniecpol (11 km)
"Okoń"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Garczyński Marian - miejsce zrzutu1943-02-20/21
Rivet
Białobrzegi (13 km)
obok szosy Warszawa - Radom
"Chmiel"
woj. mazowieckieGaworski Tadeusz - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Brace
Podstoliska
Tłuszcz (3,4 km)
"Błoto" (poza)
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Gilowski Stanisław - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Godzik Władysław - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Golarz Teleszyński Marian - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Gołębiewski Marian - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Mienia
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Gołuński Norbert - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 2
Książenice
Grodzisk Maz. (7 km)
"Bat"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Górski Jan - miejsce zrzutu1943-03-14/15
Step
Baniocha
ok. Góra Kalwaria
"Kanapa"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Górski Stefan - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 12
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Grodzicki Krzysztof - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
woj. mazowieckieGromnicki Zygmunt - miejsce zrzutu1944-04-9/10
Weller 1
Łowicz (16 km)
"Krzak"
woj. łódzkieGrun Bronisław - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Screwdriver
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łodzkie
Grycz Jan - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Krawcowizna, Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Harasymowicz Stanisław - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 15
Zamożna Wola, Rozprza
"Nil 1"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Hauptman Władysław - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 6
Baniocha
ok. Góra Kalwaria
"Kanapa"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Heczko Kalinowski Gustaw - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 12
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Hoffman Teodor - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Celestynów
ok. Pilawa
"Koza" (poza)
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Hörl Jan - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Stock
Zgiechów
Mińsk Maz. (14 km)
"Lis"
pow. miński
woj. mazowieckie
Iglewski Antoni - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Wall
Bystrzanowice, Lelów
(Koniecpol 8 km)
"Żbik"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Ignaszak Stefan - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Window
Podstoliska
Tłuszcz (3,4 km)
"Błoto" (poza)
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Ipohorski Lenkiewicz Wiesław - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Celestynów
ok. Pilawa
"Koza" (poza)
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Iranek Osmecki Kazimierz - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Stock
Bystrzyca
Lublin (18 km)
"Koza"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Iszkowski Jerzy - miejsce zrzutu1944-04-27/28
Weller 21
Izabelin
Warszawa (29 km)
"Igła"
pow. warszawski zachodni
woj. mazowieckie
Jabłoński Bolesław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Chickenpox
Nakło
Koniecpol (11 km)
"Okoń"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Jachciński Henryk - miejsce zrzutu1943-02-20/21
Rivet
Cisów
Kielce (24 km)
"Mirt 1"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Jackiewicz Bolesław - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 4
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Jagielski Stanisław - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Jakubowski Ewaryst - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Łosinno
Wyszków (7 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Jankowski Stanisław - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
Włodzimierzów, Sulejów
widły Pilicy i Czarnej
Piotrków Trybunalski (21 km)
"Koń"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Januszkiewicz Henryk - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Saw
Książenice
Grodzisk Maz. (7 km)
"Bat"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Jarosz Janusz - miejsce zrzutu1943-03-14/15
Step
Lelów
Koniecpol (8 km)
"Żbik"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Jasieński Stefan - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Window
Mokobody
Siedlce (15 km)
"Osa"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Jastrzębski Antoni - miejsce zrzutu1942-10-02/03
Lathe
Zgiechów
Mińsk Maz. (14 km)
"Lis"
pow. miński
woj. mazowieckie
Jaworski Tadeusz - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Wall
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Jaworski Tadeusz Stanisław - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Jeziorański Nowak Jan - miejsce lądiowania1944-07-25/26
Wildhorn III (Most 3)
Barycz
Końskie (8 km)
"Kopyto" (poza)
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Jokiel Jan - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Brzozów Stary
Łowicz (22 km)
poza
pow. łowicki
woj. łodzkie
Jurecki Marian - miejsce zrzutu1941-12-27/28
Jacket
Piła, Stara Kuźnica
Końskie (14 km)
"Wół"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Jurkiewicz Longin - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Brick
Brzozów Stary
Łowicz (22 km)
poza
pow. łowicki
woj. łodzkie
Kalenkiewicz Maciej - miejsce zrzutu1941-12-27/28
Jacket
Paprotnia. Łękawica
Dobieszyn (12 km)
widły Pilicy i Wisły
"Jodła"
pow. kozienicki
woj. mazowieckie
Kamieński Jan - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 7
Koniusze
Kraków (17 km)
"Kura 1"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Kamiński Bronisław - miejsce zrzutu1944-04-14/15
Weller 11
Łupiny
Siedlce (11 km)
"Rak"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Kaszyński Eugeniusz - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Chisel
Kampinos
Mińsk Mazowiecki (12 km)
"Lilia"
woj. mazowieckieKazimierczak Stanisław - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Vice
Czarna
Kielce
"Mirt 1"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Kiwer Edward - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 4
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Klimowicz Władysław - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Cegłów, Stefanówka
Mińsk Maz. 7 km)
"Kocioł"
pow. miński
woj. mazowieckie
Klimowski Tadeusz - miejsce zrzutu1942-01-06/07
Shirt
Rakszawa
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Klimowski Tadeusz - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Nieborów
Łowicz (14 km)
"Obrus"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Klocek Niewęgłowski Włodzimierz - miejsce zrzutu1943-10-18/19
Oxygen 8
Paprotnia, Łękawica
widły Pilicy i Wisły
Dobieszyn (12 km)
"Jodła"
pow. kozienicki
woj. mazowieckie
Kobyliński Tadeusz - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 7
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Kobyliński Wacław - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Łosinno
Wyszków (7 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Kochański Jan - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
Mariew, Stanisławów
Kampinos, Ożarów Maz. (13 km)
"Igła"
pow. warszawski zachodni
woj. mazowieckie
Kochański Władysław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Chickenpox
Zwoleń (9 km)
"Kra"
woj. mazowieckieKolasiński Stanisław - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Door
Zabierzów Bocheński
Bochnia (11 km)
"Koliber 2"
pow. wielicki
woj. małopolskie
Konik Bronisław - miejsce zrzutu1944-05-24/25
Weller 23
Odrowąż, Wielka Dąbrówka
Opoczno (12 km)
"Mewa"
woj. łódzkieKonstanty Ignacy - miejsce zrzutu1943-03-19/20
Beam
Mariew
Bogatki
Grójec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Kontrym Bolesław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Mariew
Bogatki
Grojec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Kopisto Wacław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Końskie (14 km)
"Rogi"
woj. świętkorzyskieKoprowski Franciszek - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Brick
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Kossakowski Tadeusz - miejsce zrzutu1944-05-29/30
Wildhorn II (Most 2)
Matczyn
(Lublin 35 km)
"Bąk"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Kostuch Tomasz - miejsce zrzutu1944-04-15/16
Wildhorn I (Most 1)
Głosków, Gościewicz
Garwolin (6,5 km)
"Bór"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Kotorowicz Stanisław - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Hammer
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Kowalik Edward - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 1
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Kowalski Jerzy - miejsce zrzutu1943-03-16/17
Attic
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Kowalski Ryszard - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Kozłowski Julian - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieKożuchowski Henryk - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Cegłów, Stefanówka
Mińsk Maz. 7 km)
"Kocioł"
pow. miński
woj. mazowieckie
Krajewski Henryk - miejsce zrzutu1942-01-06/07
Shirt
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Krasiński Adam - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Krizar Leopold - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Borszowice
Pińczów (12 km)
"Słoń"
pow. jędrzejowski
woj. świętokrzyskie
Krokay Walery - miejsce zrzutu1943-02-20/21
File
Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Kryszczukajtis Mirosław - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 3
Dębowiec
Cieszyn (10 km)
poza
pow. cieszyński
woj. śląskie
Krzymowski Stanisław - miejsce zrzutu1941-02-15/16
Adolphus
Baniocha
ok. Góra Kalwaria
"Kanapa"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Kuczyński Marian - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 12
Mokra Wieś
Tłuszcz (8 km)
"Czajnik"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Kujawiński Stanisław - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 8
Podstoliska
Tłuszcz (3,4 km)
"Błoto" (poza)
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Kułakowski Aleksander - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Łowicz (16 km)
"Krzak"
woj. łódzkieKwarciński Mieczysław - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Screwdriver
Ślepietnica
"Nil 2" poza
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Kwiatkowski Bohdan - miejsce zrzutu1944-05-10/11
Weller 27
Łyszkowice
Czatolin (3,2 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Lech Jan - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Rheumatism
Koniusza
Kraków (17 km)
"Kura 1"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Lech Włodzimierz - miejsce zrzutu1944-04-14/15
Weller 11
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Leśkiewicz Marian - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
Opatkowice, Bronowice
Puławy (9 km)
"Jaśmin"
pow. puławski
woj. lubelskie
Lewandowski Aleksander - miejsce zrzutu1944-05-19/20
Weller 18
Bystrzyca
Lublin (18 km)
"Koza"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Lewkowicz Bronisław - miejsce zrzutu1944-04-27/28
Weller 21
Łupiny
Siedlce (11 km)
"Rak"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Linowski Artur - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Chisel
Piła, Stara Kuźnica
Końskie (14 km)
"Wół"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Lipiński Wojciech - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Brick
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Luszowicz Zdzisław - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Przyrów (1,5 km)
Częstochowa (34 km)
"Trawa"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Łada Lech - miejsce zrzutu1942-03-27/28
Boot
Bogatki
Grojec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Łagoda Hieronim - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Łakomy Albin - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 1
Dąbrówka
Tłuszcz (15 km)
"Imbryk"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Łastowski Benon - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 2
Rakszawa
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Łojkiewicz Adolf - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Matczyn
(Lublin 35 km)
"Bąk"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Łopianowski Narcyz - miejsce zrzutu1944-04-15/16
Wildhorn I (Most 1)
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Łoś Ezechiel - miejsce zrzutu1943-03-16/17
Attic
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (24 km)
"Wilga"
woj. małopolskieMackus Adam - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Barycz
Końskie (8 km)
"Kopyto"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Majewicz Stefan - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Legging
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Majorkiewicz Felicjan - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 1
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Makagonow Makagon Aleksander - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Mokra Wieś
Tłuszcz (8 km)
"Czajnik"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Makarenko Anatol - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 8
Bystrzanowice
Koniecpol (8 km)
"Żbik"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Maksyś Władysław - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Window
Podkowa Leśna
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Malik Franciszek - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Marecki Władysław - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Cegłów
Stefanówka, Mińsk Maz. (7 km)
"Kocioł"
pow. miński
woj. mazowieckie
Marek Jan - miejsce zrzutu1942-01-06/07
Shirt
Bystrzyca
Lublin (18 km)
"Koza"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Marynowski Edmund - miejsce zrzutu1944-04-27/28
Weller 21
Zabierzów Bocheński
Bochnia (11 km)
"Koliber 2"
pow. wielicki
woj. małopolskie
Matula Zbigniew - miejsce zrzutu1944-05-24/25
Weller 23
Szczawa
Nowy Targ (23 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieMatysko Jan - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (24 km)
"Wilga"
woj. małopolskieMazur Stanisław - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Piła, Stara Kuźnica
Końskie (14 km)
"Wół"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Messing Janusz - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Brick
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieMich Stefan - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Michalczewski Wincenty - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Łowicz (16 km)
"Krzak"
woj. łódzkieMiciek Władysław - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Screwdriver
Łosinno
Wyszków (7 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Milewicz Zygmunt - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
Machory
Końskie (14 km)
"Sum"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Mostowiec Marian - miejsce zrzutu1943-01-16/17
Rasp
Barycz
Końskie (8 km)
"Kopyto"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Motylewicz Piotr - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Legging
Bełżyce
Lublin (13 km)
"Mysz"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Mrazek Zbigniew - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 14
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Nadolczak Bruno - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Nakoniecznikoff Klukowski Przemysław - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
Przyrów (1,5 km)
Częstochowa (34 km)
"Trawa"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Niedzielski Rafał - miejsce zrzutu1942-03-27/28
Boot
Koniusze
Kraków (17 km)
"Kura 1"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Niemczycki Jerzy - miejsce zrzutu1944-04-14/15
Weller 11
Zamożna Wola, Rozprza
"Nil 1"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Niepla Kazimierz - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 6
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Nosek Antoni - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Łowicz (14 km)
"Dywan"
woj. łódzkieNowacki Józef - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 10
Radzice
Odrzywół (9 km)
"Pies"
pow. opoczyński
woj. mazowieckie
Nowak Piotr - miejsce zrzutu1943-02-19/20
Spokeshave
Zabierzów Bocheński
Bochnia (11 km)
"Koliber 2"
pow. wielicki
woj. małopolskie
Nowakowski Michał - miejsce zrzutu1944-05-24/25
Weller 23
Kazimierzów
Sochaczew (7 km)
"Przycisk"
woj. mazowieckieNowobilski Tadeusz - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 10
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Nowodworski Cezary - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Borszowice
Pińczów (12 km)
"Słoń"
pow. jędrzejowski
woj. świętokrzyskie
Nuszkiewicz Ryszard - miejsce zrzutu1943-02-20/21
File
Włodzimierzów, Sulejów
widły Pilicy i Czarnej
Piotrków Trybunalski (21 km)
"Koń"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Odrowąż Szukewicz Bolesław - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Saw
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Okulicki Leopold - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Machory
Końskie (14 km)
"Sum"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Olszewski Stanisław - miejsce zrzutu1943-01-16/17
Rasp
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Ossowski Stanisław - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Łowicz (14 km)
"Dywan"
woj. łódzkieOstrowiński Henryk - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 10
Przybyszew
Grójec (23 km)
"Klosz"
pow. białobrzeski
woj. mazowieckie
Osuchowski Kazimierz - miejsce zrzutu1944-04-30/05-01
Weller 16
Brzozów Stary
Aleksandrów, Łowicz (22 km)
poza
pow. łowicki
woj. łodzkie
Paczkowski Alfred - miejsce zrzutu1941-12-27/28
Jacket
Kampinos
Mińsk Mazowiecki (12 km)
"Lilia"
woj. mazowieckieParada Michał - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Vice
Szczawa
Nowy Targ (23 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieParczewski Jan - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Rakszawa
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Pentz Karol - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Rakszawa
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Perekładowski Feliks - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Peszke Zdzisław - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 6
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Pękała Górski Mieczysław - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Cegłów
Stefanówka, Mińsk Maz. (7 km)
"Kocioł"
pow. miński
woj. mazowieckie
Piasecki Zbigniew - miejsce zrzutu1942-01-06/07
Shirt
Łosinno
Wyszków (9 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Piątkowski Bohdan - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
Kotlice
Chęciny (20 km)
"Słoń"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Pic Witold - miejsce zrzutu1943-02-20/21
File
Zalesie
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Piekarski Aleksander - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 3
Radzice
Odrzywół (9 km)
"Pies"
pow. opoczyński
woj. mazowieckie
Pieniak Czesław - miejsce zrzutu1943-02-19/20
Spokeshave
Promnik (na skraju lasu)
Kielce (14 km)
"Żubr"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Pijanowski Wacław - miejsce zrzutu1943-01-26/27
Gauge
Włodzimierzów, Sulejów
widły Pilicy i Czarnej
Piotrków Trybunalski (21 km)
"Koń"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Pilch Adolf - miejsce zrzutu1943-02-16/17
Saw
Siodło
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Piotrowski Edward - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 3
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Piotrowski Julian - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Czatolin
Skierniewice (20 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Piwnik Jan - miejsce zrzutu1941-11-07/08
Ruction
Odrowąż, Wielka Dąbrówka
Opoczno (12 km)
"Mewa"
woj. łódzkiePluta Wilhelm - miejsce zrzutu1943-03-19/20
Beam
Malcanów
Mińsk Maz. (10 km)
"Pierzyna"
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Pokładecki Marian - miejsce zrzutu1944-04-03/04
Weller 5
Zabierzów Bocheński
Bochnia (11 km)
"Koliber 2"
pow. wielicki
woj. małopolskie
Pokultinis Alfred - miejsce zrzutu1944-05-24/25
Weller 23
Łyszkowice
Czatolin (3,2 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Policiewicz Zygmunt - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Rheumatism
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Poliszuk Jarosław - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 6
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Polończyk Bolesław - miejsce zrzutu1943-09-09/10
Neon 4
Bystrzanowice, Żarki
Częstochowa (31 km)
"Ogórek"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Pospieszalski Antoni - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Freston
Pawłowice, Życzyn
Dęblin (16 km)
"Zamek"
pow. rycki
woj. lubelskie
Poznański Jan - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Gimlet
Kielce (9 km)
"Olcha"
woj. świętokrzyskiePrądzyński Janusz - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Tile
Mordy, Łapki
Siedlce (17 km)
"Puchacz"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Przetocki Jacek - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Floor
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Przybylik Stefan - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Krawcowizna, Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Psykała Mieczysław - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 15
Łosinno
Wyszków (8 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Pukacki Franciszek - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
widły Narwi i Bugu
Wyszków (8 km)
"Garnek"
woj. mazowieckieRachwał Bronisław - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 1
Cisów
Kielce (15 km)
"Mirt 1"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Raczkowski Stanisław - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 4
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (23 km)
"Wilga"
woj. małopolskieRaszplewicz Kazimierz - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Machory
Końskie (14 km)
"Sum"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Ratajski Leszek - miejsce zrzutu1943-01-16/17
Rasp
Zwoleń (9 km)
"Kra"
woj. mazowieckieRiedl Adam - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Door
Łosinno
Wyszków (8 km)
"Pole"
pow. wyszkowski
woj. mazowieckie
Rogowski Jan - miejsce zrzutu1942-03-03/04
Collar
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieRomaszkan Roman - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Karpiska
ok. Celestynów
"Koza" (poza)
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Rossiński Czesław - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Stock
Przyrów (1,5 km)
Częstochowa (34 km)
"Trawa"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Rostek Jan - miejsce zrzutu1942-03-27/28
Boot
Kielce (9 km)
"Olcha"
woj. świętokrzyskieRostworowski Jan - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Tile
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Różycki Jan - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Wacek 1
Białobrzegi (13 km)
obok szosy Warszawa - Radom
"Chmiel"
woj. mazowieckieRudkowski Roman - miejsce zrzutu1943-01-25/26
Brace
Tomawa, Żerechowa - Kolonia
Piotrków Tryb. (19 km)
"Newa"
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Rudkowski Roman - miejsce zrzutu1944-10-16/17
Poldek 1
Kołaków
Tłuszcz (15 km)
"Imbryk"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Runge Tadeusz - miejsce zrzutu1944-04-09/10
Weller 2
Mariew
Kampinos, Ożarów Maz. (13 km)
"Igła"
pow. warszawski zachodni
woj. mazowieckie
Rybka Franciszek - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Chickenpox
Nakło
Koniecpol (11 km)
"Okoń"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Rydzewski Lech - miejsce zrzutu1943-02-20/21
Rivet
Sosnowiecwoj. śląskieRydzewski Lech - miejsce pracy1948 - 1952
Zakład Wyrobów Kutych
Sosnowiecwoj. śląskieHeftman Tadeusz - konstruktor - miejsce urodzenia1906
(konstruktor radiostacji CC)
Sosnowiecwoj. śląskieHeftman Tadeusz - konstruktor - miejsce naukido 1925
Państwowe Gimnazjum im. S. Staszica
(konstruktor radiostacji CC)
Nakło
Koniecpol (11 km)
"Okoń"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Rydzewski Lech - miejsce zrzutu1943-02-20/21
Rivet
Nakło
Koniecpol (11 km)
"Okoń"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Rzepka Kazimierz - miejsce zrzutu1943-02-20/21
Rivet
Malcanów
Mińsk Maz. (10 km)
"Pierzyna"
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Sawicki Zygmunt - miejsce zrzutu1944-04-03/04
Weller 5
Kielce (9 km)
"Olcha"
woj. świętokrzyskieScheller Czarny Edwin - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Tile
Mistów
Mińsk Maz. (9 km)
"Lustro"
pow. miński
woj. mazowieckie
Seeman Tadeusz - miejsce zrzutu1943-09-21/22
Neon 5
Opatkowice, Bronowice
Puławy (9 km)
"Jaśmin"
pow. puławski
woj. lubelskie
Serafin Jan - miejsce zrzutu1944-05-19/20
Weller 18
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Serafiński Fryderyk - miejsce zrzutu1943-09-09/10
Neon 4
Łyszkowice
Czatolin (3,2 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Sędziak Stanisław - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Rheumatism
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Sikorski Zenon - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
Szczawa Mogielnica
Nowy Targ (24 km)
"Wilga"
woj. małopolskieSkowron Marian - miejsce zrzutu1944-11-22/23
Kazik 1
Mistów
Mińsk Maz. (9 km)
"Lustro"
pow. miński
woj. mazowieckie
- miejsce zrzutuSkowroński Stanisław1943-09-21/22
Neon 5
Przybyszew
Grójec (23 km)
"Klosz"
pow. białobrzeski
woj. mazowieckie
Skrochowski Jan - miejsce zrzutu1944-04-30/05-01
Weller 16
Kazimierzów
Sochaczew (7 km)
"Przycisk"
woj. mazowieckieSkwierczyński Leopold - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 10
Cegłów
Stefanówka, Mińsk Maz. (7 km)
"Kocioł"
pow. miński
woj. mazowieckie
Smela Jan - miejsce zrzutu1942-01-06/07
Shirt
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Smolski Kazimierz - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Sosnowiecwoj. śląskieSmolski Kazimierz - miejsce nauki1923 - 1931
Państwowe Gimnazjum im. S. Staszica
Barycz
Końskie (8 km)
"Kopyto"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Sokołowski Jerzy - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Legging
Barycz
Końskie (8 km)
"Kopyto"
pow. konecki
woj. świętokrzyskie
Sokołowski Tadeusz - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Legging
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Sokół Tadeusz - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
Promnik (na skraju lasu)
Kielce (14 km)
"Żubr"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Sołtys Stanisław - miejsce zrzutu1943-01-26/27
Gauge
Polana
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
woj. mazowieckieSpecylak Skrzypecki Zbigniew - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Podstoliska
Tłuszcz (3,4 km)
"Błoto" (poza)
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Spychalski Józef - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Mogielnica Szczawa
Nowy Targ (24 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieSroczyński Zdzisław - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Starzyński Leszek - miejsce lądowania1944-07-25/26
Wildhorn III (Most 3)
Paprotnia, Łękawica
widły Pilicy i Wisły
Dobieszyn (12 km)
"Jodła"
pow. kozienicki
woj. mazowieckie
Starzyński Tadeusz - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 7
Mokobody
Siedlce (15 km)
"Osa"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Stocki Tadeusz - miejsce zrzutu1942-10-02/03
Lathe
Książenice
Grodzisk Maz. (7 km)
"Bat"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Stołyhwo Olgierd - miejsce zrzutu1943-03-14/15
Step
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Stpiczyński Aleksander - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
"Nil 2" pozaŚlepietnicaStraszyński Zdzisław - miejsce zrzutu1944-05-10/11
Weller 27
Celestynów
ok. Pilawa
"Koza" (poza)
pow. otwocki
woj. mazowieckie
Strumpf Witold - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Stock
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Szczepański Mieczysław - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Mordy. Łapki
Siedlce (17 km)
"Puchacz"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Szewczyk Piotr - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Floor
Przybyszew
Grójec (23 km)
"Klosz"
pow. białobrzeski
woj. mazowieckie
Szternal Kazimierz - miejsce zrzutu1944-04-30/05-01
Weller 16
Zamożna Wola, Rozprza
"Nil 1"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Sztrom Jerzy - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 6
Mokobody
Siedlce (15 km)
"Osa"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Szubiński Władysław - miejsce zrzutu1942-10-02/03
Lathe
Łupiny
Siedlce (11 km)
"Rak"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Szwiec Waldemar - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Chisel
Kazimierzów
Sochaczew (7 km)
"Przycisk"
woj. mazowieckieSzydłowski Adam - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 10
Krawcowizna, Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Szymański Jerzy - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 15
Łyszkowice
Czatolin (3,2 km)
"Ugór"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Ściegienny Wincenty - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Rheumatism
Czaryż
Secemin (6 km)
"Rozmaryn"
pow. włoszczowski
woj. świętokrzyskie
Śliwa Kazimierz - miejsce zrzutu1944-09-21/22
Przemek 1
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Śmietanko Władysław - miejsce zrzutu1944-07-30/31
Jacek 1
Przyrów (1,5 km)
Częstochowa (34 km)
"Trawa"
pow. częstochowski
woj. śląskie
Śmigielski Tadeusz - miejsce zrzutu1942-03-27/28
Boot
Brzozów Stary
Łowicz (22 km)
poza
pow. łowicki
woj. łodzkie
Świątkowski Andrzej - miejsce zrzutu1941-12-27/28
Jacket
Promnik (na skraju lasu)
Kielce (14 km)
"Żubr"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Tajchman Michał - miejsce zrzutu1943-01-26/27
Gauge
Baniocha
ok. Góra Kalwaria
"Kanapa"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Tarnawski Aleksander - miejsce zrzutu1944-04-16/17
Weller 12
Dąbrówka
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Tomaszewski Tadeusz - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Dalechowice
Skalbmierz (15 km)
"Mewa 1"
pow. kazimierski
woj. świętokrzyskie
Trojanowski Czesław - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 17
Rakszawa
Łańcut (7 km)
"Paszkot 1"
pow. łańcucki
woj. podkarpackie
Trondowski Stanisław - miejsce zrzutu1944-05-30/31
Weller 30
Łupiny
Siedlce (11 km)
"Rak"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Trybus Adam - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Chisel
Helenów, WOla Wodyńska
Siedlce (23 km)
"Smok"
pow. siedlecki
woj. mazowieckie
Twardy Zbigniew - miejsce zrzutu1943-03-24/25
Cellar
Szczawa
Nowy Targ (23 km)
"Wilga 1"
woj. małopolskieUklański Witold - miejsce zrzutu1944-12-26/27
Staszek 2
Żerechowa
Piotrków Trybunalski (19 km)
"Nil 2" poza
pow. piotrkowski
woj. łódzkie
Ulm Zygmunt - miejsce zrzutu1944-05-10/11
Weller 27
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Walter Jan - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Waruszyński Zbigniew - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Koniusze
Kraków (17 km)
"Kura 1"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Wątróbski Józef - miejsce zrzutu1944-04-14/15
Weller 11
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Whitehead Alfred - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
Odrowąż, Wielka Dąbrówka
Opoczno (12 km)
"Mewa"
woj. łódzkieWiącek Wiktor - miejsce zrzutu1943-03-19/20
Beam
Kąty - Borucza
za ujściem Bugu - Narwi
Tłuszcz (12 km)
"Obraz"
pow. miński
woj. mazowieckie
Wiechuła Bernard - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 3
Cisów
Kielce (15 km)
"Mirt 1"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Wiechuła Ludwik - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 4
Wierzbno
Kraków (24 km)
"Kos"
pow. proszowicki
woj. małopolskie
Wierzejski Tomasz - miejsce zrzutu1944-05-21/22
Weller 29
Nieborów
Łowicz (14 km)
"Obrus"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Wilczewski Michał - miejsce zrzutu1943-10-18/19
Oxygen 8
Zabierzów Bocheński
Bochnia (11 km)
"Koliber 2"
pow. wielicki
woj. małopolskie
Wilczkiewicz Zbigniew - miejsce zrzutu1944-05-24/25
Weller 23
Bronowice, Opatkowice
Puławy (9 km)
"Jaśmin"
pow. puławski
woj. lubelskie
Winiarski Zdzisław - miejsce zrzutu1944-05-19/20
Weller 18
Mariew
Kampinos, Ożarów Maz. (13 km)
"Igła"
pow. warszawski zachodni
woj. mazowieckie
Winter Stanisław - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Chickenpox
Siodło
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Wiszniewski Otton - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 2
Łucznica, Mariańskie Porzecze
Garwolin (8 km)
"Spodek"
pow. garwoliński
woj. mazowieckie
Wiszniowski Roman - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 7
Zgiechów
Mińsk Maz. (14 km)
"Lis"
pow. miński
woj. mazowieckie
Wiśniewski Władysław - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Wall
Kotlice
Chęciny (20 km)
"Słoń"
pow. kielecki
woj. świętokrzyskie
Witkowski Ludwik - miejsce zrzutu1943-02-20/21
File
Wał Ruda, Jadowniki Mokre
Tarnów (18 km)
"Motyl"
pow. tarnowski
woj. małopolskie
Wolniak Bogusław - miejsce zrzutu1944-07-25/26
Wildhorn III (Most 3)
Mariew
Kampinos, Ożarów Maz. (13 km)
"Igła"
pow. warszawski zachodni
woj. mazowieckie
Woźniak Jan - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Chickenpox
Dębowiec
Cieszyn (10 km)
poza
pow. cieszyński
woj. śląskie
Zabielski Józef - miejsce zrzutu1941-02-15/16
Adolphus
Zwoleń (9 km)
"Kra"
woj. mazowieckieZabierek Lech - miejsce zrzutu1943-03-13/14
Door
Zamożna Wola, Rozprza
"Nil 1"
pow. piotrkowski
woj. łodzkie
Zachmost Henryk - miejsce zrzutu1944-04-08/09
Weller 6
Wola Gałęzowska
ok. Bychawa
"Szczur"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Zając Józef - miejsce zrzutu1944-05-04/05
Weller 26
Podstoliska
Tłuszcz (3,4 km)
"Błoto" (poza)
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Zalewski Janusz - miejsce zrzutu1942-03-30/31
Belt
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Zaorski Wacław - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Mistów
Mińsk Maz. (9 km)
"Lustro"
pow. miński
woj. mazowieckie
Zapotoczny Stanisław - miejsce zrzutu1943-09-21/22
Neon 5
Stachlew
Łowicz (12 km)
"Żaba"
pow. łowicki
woj. łódzkie
Zarembiński Wiktor - miejsce zrzutu1942-09-03/04
Measles
Osowiec
Grodzisk Maz. (7 km)
"Solnica"
pow. grodziski
woj. mazowieckie
Zawacka Elżbieta - miejsce zrzutu1943-09-09/10
Neon 4
Sosnowiecwoj. śląskieZawacka Elżbieta - miejsce konspiracji1942 - 1944
Drzewicz
Łowicz (10 km)
"Łąka"
woj. łódzkieZawadzki Alfred - miejsce zrzutu1942-04-08/09
Cravat
Bogatki
Grójec (16 km)
"Rogi"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Zub Zdanowicz Leonard - miejsce zrzutu1942-09-01/02
Smallpox
Nieporęt
Radzymin (9 km)
"Koc 1"
pow. legionowski
woj. mazowieckie
Zyga Ryszard - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 6
Łucznica, Mariańskie Porzecze
Garwolin (8 km)
"Spodek"
pow. garwoliński
woj. mazowieckie
Żaak Franciszek - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 7
Mokra Wieś
Tłuszcz (8 km)
"Czajnik"
pow. wołomiński
woj. mazowieckie
Żakowicz Józef - miejsce zrzutu1943-09-14/15
Neon 8
Bełżyce
Lublin (13 km)
"Mysz"
pow. lubelski
woj. lubelskie
Żelechowski Tadeusz - miejsce zrzutu1944-04-12/13
Weller 14
Głosków, Gościewicz
Garwolin (6,5 km)
"Bór"
pow. piaseczyński
woj. mazowieckie
Żelkowski Bronisław - miejsce zrzutu1942-10-01/02
Hammer
Mienia
Mińsk Maz. (14 km)
"Wieszak"
pow. miński
woj. mazowieckie
Żórawski Bogusław - miejsce zrzutu1943-09-16/17
Neon 2
Zgiechów
Mińsk Maz. (14 km)
"Lis"
pow. miński
woj. mazowieckie
Żychiewicz Antoni Piotr - miejsce zrzutu1943-02-17/18
Wall

Skróty w tabeli: 

  • pow. – powiat
  • woj. – województwo

 

Uwagi:

  • miejsca urodzenia – w uwagach podano także datę urodzenia
  • miejsca zgonu – w uwagach podano także datę zgonu
  • miejsca zrzutu (skoku) – po nazwie miejscowości podano kryptonim placówki odbiorczej,
  • miejsca zrzutu (skoku) – po dacie zrzutu podano nazwę operacji lotniczej
  • miejsca zrzutu (skoku) – odległość w km. po nazwie miejscowości oznaczają odległość od miejsca zrzutu
  • nazwy państw – dużymi literami (wersalikami)
  • Kresy – miejscowości z terenu przedwojennych Kresów II R.P. oznaczono słowem „Kresy”

 

Uwagi dot. placówek odbiorczych:

Różnice w przypadku podawanego miejsca zrzutu dla tej samej operacji wynikają z tego, że choć skoczkowie skakali w tej samej ekipie, na tą samą placówkę odbiorczą – to każdy z nich lądował nie zawsze w tym samym miejscu, z uwagi m.in. na warunki pogodowe podczas skoku np. wiatr, różne metody podejścia samolotu itp. Dlatego w biogramach skoczków podane są różne miejsca zrzutu. Pracuję nad ustaleniem współrzędnych GPS dla miejsca lądowania indywidualnie każdego skoczka.

Dotychczasowe błędy w rozmaitych wykazach zrzutów ekip skoczków mogły wynikać m.in. z faktu, iż niektóre ekipy leciały po raz drugi (nawet po raz trzeci i czwarty) na miejsce zrzutu, nie zawsze tym samym samolotem. Podobnie było ze zrzutami materiałowymi – bardzo wielu zadań nie udało się załogom samolotów wykonać za pierwszym razem, z różnych powodów.

Przy tworzeniu wykazu za najbardziej wiarygodne uznałem dane z opartych m.in. na dokumentach SOE oraz AK (w tym depeszach z placówek) publikacji:  Kajetana Bienieckiego „Lotnicze wsparcie Armii Krajowej”, Andrzeja Pawła Przemyskiego „Z pomocą żołnierzom Podziemia”. Lokalizacje placówek odbiorczych wymagają jeszcze dokładnej weryfikacji, podane nazwy miejscowości mają charakter orientacyjny. Warto zauważyć, że różne źródła podają czasem inne nazwy, w wielu publikacjach podawane są też błędne nazwy miejscowości a nawet błędne nazwy operacji lotniczych oraz błędne nazwy placówek odbiorczych.