316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej

316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej

 

znak-cc-180x300 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej2413 kandydatów przyjęto na szkolenia dla Cichociemnych 605 je ukończyło
579 zakwalifikowano do skoku do Polski  316 zrzucono

spośród 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej:

9 zginęło w samolotach lub podczas skoku bojowego
10 zażyło truciznę po aresztowaniu przez gestapo
37 walczyło o niepodległość Polski w latach 1918 – 1921
225 walczyło w obronie Polski w 1939 r.
94 walczyło w Powstaniu Warszawskim 18 poległo
17 więziono w obozach koncentracyjnych 6 zamordowano
94 zesłano do ZSRR (m.in. do łagrów) w tym 10 dwukrotnie
103 poległo w walce podczas wojny
9 zamordowały komunistyczne władze PRL po wojnie
221 odznaczono Orderem Virtuti Militari
595 razy odznaczono Krzyżem Walecznych

najmłodszy miał 20 lat, najstarszy 54 lata


Oto 316  Cichociemnych

zaprzysiężonych na Rotę Armii Krajowej i zrzuconych do Polski:

(kliknij w zdjęcie, aby przejść do strony)

ADRIAN-Florian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFlorian
Adrian

„Liberator”

BALUK-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Bałuk

„Starba” 

BATOR-Ignacy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejIgnacy
Bator

„Opór”

BAZALA-Leon 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeon
Bazała

„Striwiąż” 

BAKIEWICZ-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Bąkiewicz

„Zabawka”

BENEDYK-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Benedyk

„Zahata”

BENRAD-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Benrad

„Drukarz”

BERNACZYK-SLONSKI-Kazimierz. 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Bernaczyk

„Rango”

BETKOWSKI-Jacek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJacek
Bętkowski
„Topór”
BIALY-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Biały
„Kadłub”
BICHNIEWICZ-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Bichniewicz
„Błękitny”
BIDZINSKI-Niemir 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejNiemir
Bidziński
„Ziege”
BIEDRZYCKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Biedrzycki
„Opera”
BIELSKI-Romuald 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRomuald
Bielski
„Bej”
BIENIAS-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Bienias
„Osterba”
BIEZUNSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Bieżuński
„Orzyc”
BILSKI-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Bilski

„Rum”
PRUS-BOGUSLAWSKI-Andrzej 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAndrzej
Bogusławski Prus

„Pancerz”
BORYCZKA-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Boryczka

„Brona”
BORYS-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Borys

„Pług”
BURDZINSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej Tadeusz
Burdziński

„Malina”  
BUSLOWICZ-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Busłowicz

„Bociek”  
BUYNO-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Buyno

„Gżegżółka”
BYSTRZYCKI-Przemyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejPrzemysław
Bystrzycki

„Grzbiet” 
BZDAWKA-Bernard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBernard
Bzdawka

„Siekiera” 
CETYS-Teodor 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTeodor
Cetys

„Wiking”
CHMIELOCH-Ryszard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRyszard
Chmieloch

„Błyskawica” 
CHMIELOWSKI-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Chmielowski

„Wołk” 
CHYLINSKI-Eugeniusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEugeniusz
Chyliński

„Frez”
CIEPLIK-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Cieplik

„Hatrak”
CZAYKOWSKI-Andrzej 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAndrzej
Czaykowski

„Garda” 
 CZEPCZAK-GORECKI-Bronisław 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Czepczak-Górecki

„Zwijak”
CZERWINSKI-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Czerwiński

„Bryzga”
CZLAPKA-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Człapka

„Pionek”
CZUMA-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Czuma

„Skryty”
DABROWSKI-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Dąbrowski

„Puti”
DEKUTOWSKI-Hieronim 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHieronim
Dekutowski

„Zapora”
DMOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Dmowski

„Podlasiak”
 
DZIADOSZ-Rudolf 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRudolf
Dziadosz

„Zasaniec”
 
DZIKIELEWSKI-Feliks 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFeliks
Dzikielewski

„Oliw”
 
ECKHARDT-Mieczyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMieczysław
Eckhardt

„Bocian”
EMIR-HASSAN-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Emir-Hassan

„Turek 2”
FARENHOLC-Oskar 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejOskar
Farenholc

„Sum”
FIJALKA-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Fijałka

„Kawa”
FLONT-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Flont

„Grandziarz” 
FORTUNA-Ludwik 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLudwik
Fortuna

„Siła”
FUHRMAN-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Fuhrman

„Zaczep”
GALECKI-Adolf 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdolf
Gałacki

„Maszop”
GARCZYNSKI-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Garczyński

„Skała”
GAWORSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Gaworski

„Lawa”
GILOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Gilowski

„Gotur”
GODZIK-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Godzik

„Skrzat”
GOLARZ-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Golarz-Teleszyński

„Góral 2”
GOLEBIEWSKI-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Gołębiewski

„Ster”
GOLUNSKI-Norbert 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejNorbert
Gołuński

„Bombram”
GORSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Górski

„Chomik”
GORSKI-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Górski

„Brzeg”
GRODZICKI-Krzysztof 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKrzysztof
Grodzicki

„Jabłoń”
GROMNICKI-Zygmunt 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZygmunt
Gromnicki

„Gula”
GRUN-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Grun

„Szyb”
GRYCZ-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Grycz

„Dziadzio”
HARASYMOWICZ-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Harasymowicz

„Lalka”
 
HAUPTMAN-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Hauptman

„Gapa”
 
KALINOWSK-HECZKO-Gustaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejGustaw
Heczko-Kalinowski

„Skorpion”
 
HENCEL-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Hencel

„Pik”
HOFFMANN-Teodor 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTeodor
Hoffman

„Bugaj”
HORL-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Hörl

„Frog”
IGLEWSKI-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Iglewski

„Ponar” 
IGNASZAK-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan 
Ignaszak

„Drozd”
 
IPOHORSKI-LENKIEWICZ-Wieslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWiesław
Ipohorski-Lenkiewicz

„Zagroda”
IRANEK-OSMECKI-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Iranek-Osmecki

„Heller”
ISZKOWSKI-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Iszkowski

„Orczyk”
JABLONSKI-Boleslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBolesław
Jabłoński

„Kalia”
JACHCINSKI-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Jachciński

„Kret”
JACKIEWICZ-Boleslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBolesław
Jackiewicz

„Łabędź”
JAGIELSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Jagielski

„Gacek”
JAKUBOWSKI-Ewaryst 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEwaryst
Jakubowski

„Brat”
JANKOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Jankowski

„Agaton”
JANUSZKIEWICZ-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Januszkiewicz

„Spokojny”
JAROSZ-Janusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJanusz
Jarosz

„Szermierz”
JASIENSKI-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Jasieński

„Alfa”
JASTRZEBSKI-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Jastrzębski

„Ugór”
JAWORSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Jaworski

„Gont”
JAWORSKI-Tadeusz-Stanisław 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz Stanisław
Jaworski

„Bławat”
JOKIEL-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Jokiel

„Ligota”
JURECKI-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian Aleksander
Józef Jurecki

„Orawa”
JURKIEWICZ-Longin 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLongin
Jurkiewicz

„Mysz”
KALENKIEWICZ-Maciej 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMaciej
Kalenkiewicz

„Kotwicz”
KAMIENSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Kamieński

„Cozas”
KAMINSKI-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Kamiński

„Golf”
KASZYNSKI-Eugeniusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEugeniusz
Kaszyński

„Nurt”
KAZIMIERCZAK-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Kazimierczak

„Ksiądz”
KIWER-Edward 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEdward
Kiwer

„Biegaj”
KLIMOWICZ-Wladysław 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Klimowicz

„Tama”
KLIMOWSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Klimowski

„Klon”
KLINICKI-Maksymilian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMaksymilian
Klinicki

„Wierzba 2”
 
KLOCEK-Wlodzimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWłodzimierz
Klocek-Niewęgłowski

„Garłuch”
 
KOBYLINSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Kobyliński

„Hiena”
KOBYLINSKI-Waclaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWacław
Kobyliński

„Dziad”
KOCHANSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Kochański

„Jarema”
KOCHANSKI-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Kochański

„Bomba”
 
KOLASINSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Kolasiński

„Ulewa”
KONIK-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Konik

„Sikora”
KONSTANTY-Ignacy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejIgnacy
Konstanty

„Szmaragd”
KONTRYM-Bolesław 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBolesław
Kontrym

„Żmudzin”
KOPISTO-Waclaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWacław
Kopisto

„Kra”
KOPROWSKI-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Koprowski

„Dąb”
KOSSAKOWSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Kossakowski

„Krystynek”
KOSTUCH-Tomasz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTomasz
Kostuch

„Bryła”
KOTOROWICZ-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Kotorowicz

„Kron”
KOWALIK-Edward 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEdward
Kowalik

„Ciupuś”
KOWALSKI-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Kowalski

„Baba”
 
KOWALSKI-Ryszard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRyszard
Kowalski

„Benga”
 
KOZLOWSKI-Julian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJulian
Kozłowski

„Cichy”
 
KOZUCHOWSKI-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Kożuchowski

„Hora”
 
KRAJEWSKI-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Krajewski

„Trzaska” 
KRASINSKI-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Krasiński

„Szczur”
KRIZAR-Leopold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeopold
Krizar

„Czeremosz”
KROKAY-Walery 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWalery
Krokay

„Siwy”
 
KRYSZCZUKAJTIS-Miroslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMirosław
Kryszczukajtis

„Szary”
KRZYMOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Krzymowski

„Kostka”
KUCZYNSKI-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Kuczyński

„Zwrotnica”
KUJAWINSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Kujawiński

„Wodnik”
KULAKOWSKI-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Kułakowski

„Rywal”
KWARCINSKI-Mieczyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMieczysław
Kwarciński

„Ziut”
KWIATKOWSKI-Bohdan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBohdan
Kwiatkowski

„Lewar”
LECH-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Lech

„Granit”
LECH-Wlodzimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWłodzimierz
Lech

„Powiślak”
LESKIEWICZ-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Leśkiewicz

„Wygoda”
LEWANDOWSKI-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Lewandowski

„Wiechlina”
 
LEWKO-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Lewko

„Palec”
LEWKOWICZ-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Lewkowicz
„Kurs”
LINOWSKI-Artur 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejArtur
Linowski

„Karp”
 
LIPINSKI-Wojciech 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWojciech
Lipiński
„Lawina” 
LUSZOWICZ-Zdzislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZdzisław
Luszowicz
„Szakal”
LADA-Lech 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLech
Łada

„Żagiew”
LAGODA-Hieronim 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHieronim
Łagoda

„Lak”
LAKOMY-Albin 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAlbin
Łakomy

„Twornik”
LASTOWSKI-Benon 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBenon
Łastowski

„Łobuz”
LOJKIEWICZ-Adolf 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdolf
Łojkiewicz

„Ryś”
LOPIANOWSKI-Narcyz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejNarcyz
Łopianowski

„Sarna”
LOS-Ezechiel 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEzechiel
Łoś

„Ikwa”
MACKUS-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Mackus

„Prosty”
MAJEWICZ-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Majewicz

„Hruby”
MAJORKIEWICZ-Felicjan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFelicjan
Majorkiewicz

„Iron”
MAKAGONOW-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Makagonow

„Wschód”
MAKARENKO-Anatol 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAnatol
Makarenko

„Tłok”
MAKSYS-Wladysław 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Maksyś

„Azot”
MALIK-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Malik

„Piorun 2”
MARECKI-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Marecki

„Żabik 2”
MAREK-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Marek

„Walka”
MARYNOWSKI-Edmund 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEdmund
Marynowski

„Sejm”
MATULA-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Matula

„Radomyśl”
MATYSKO-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Matysko

„Oskard”
MAZUR-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Mazur

„Limba”
MESSING-Janusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJanusz
Messing

„Bekas”
MICH-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Mich

„Jerz”
MICHALCZEWSKI-Wincenty 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWincenty
Michalczewski

„Mir”
MICIEK-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Miciek

„Młot”
MILEWICZ-Zygmunt 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZygmunt
Milewicz

„Róg”
MOSTOWIEC-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Mostowiec

„Lis”
MOTYLEWICZ-Piotr 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejPiotr
Motylewicz

„Grab”
MRAZEK-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Mrazek

„Aminius”
NADOLCZAK-Bruno 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBruno
Nadolczak

„Piast”
NAKONIECZNIKOFF-KLUKOWSKI-Przemyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejPrzemysław
Nakoniecznikoff-Klukowski

„Kruk 2”
 
NIEDZIELSKI-Rafal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRafał
Niedzielski

„Mocny”
NIEMCZYCKI-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Niemczycki 

„Janczar”
NIEPLA-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Niepla 

„Kawka”
NOSEK-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Nosek 

„Kajtuś”
NOWACKI-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Nowacki 

„Horyń”
NOWAK-Piotr 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejPiotr
Nowak

  „Oko”

NOWAK-JEZIORANSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan Zdzisław Nowak
Jeziorański

„Zych”

NOWAKOWSKI-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Nowakowski 

„Harpun”
NOWOBILSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Nowobilski

„Dzwon”
NOWODWORSKI-Cezary 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejCezary
Nowodworski

„Głóg”
NUSZKIEWICZ-Ryszard-e1461496984302 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRyszard
Nuszkiewicz 

„Powolny”
ODROWAZ-SZUKIEWICZ-Boleslaw-e1461496999402 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBolesław
Odrowąż-Szukiewicz 

„Bystrzec”
OKULICKI-Leopold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeopold
Okulicki 

„Niedźwiadek”
OLSZEWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Olszewski 

„Bar”
OSSOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Ossowski 

„Jastrzębiec 2”
OSTROWINSKI-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Ostrowiński 

„Smyk”
OSUCHOWSKI-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Osuchowski 

„Rosomak”
PACZKOWSKI-Alfred 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAlfred
Paczkowski 

„Wania”
PARADA-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Parada 

„Mapa”
PARCZEWSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Parczewski 

„Kraska”
PENTZ-Karol 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKarol
Pentz

„Skała 2”
PEREKLADOWSKI-Feliks 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFeliks
Perekładowski
 
„Przyjaciel 2”
PESZKE-Zdzislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZdzisław
Peszke 

„Kaszmir” 
PEKALA-Mieczyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMieczysław
Pękala-Górski 

„Bosak”
PIASECKI-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew 
Piasecki 

„Orlik”
PIATKOWSKI-Bohdan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBohdan
Piątkowski

„Mak”
PIC-Witold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWitold  
Pic

„Cholewa”
PIEKARSKI-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Piekarski

„Turkuć”
PIENIAK-Czeslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejCzesław  
Pieniak

„Bór”
PIJANOWSKI-Waclaw. 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWacław
Pijanowski

„Dym”
PILCH-Adolf 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdolf
Pilch

„Góra” 
PIOTROWSKI-Edward 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEdward  
Piotrowski

„Mema”
PIOTROWSKI-Julian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJulian
Piotrowski

„Rewera 2”
PIWNIK-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan  
Piwnik

„Ponury”
PLUTA-Wilhelm 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWilhelm
Pluta

„Pion”
POKLADECKI-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Pokładecki

„Zoli”
POKULTINIS-Alfred 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAlfred
Pokultinis

„Fon”
POLICIEWICZ-Zygmunt 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZygmunt
Policiewicz

„Świerk”
POLISZUK-Jaroslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJarosław
Poliszuk

„Arab”
POLONCZYK-Boleslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBolesław
Polończyk

„Kryształ”
POSPIESZALSKI-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Pospieszalski

„Curie”
POZNANSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Poznański

„Pływak”
PRADZYNSKI-Janusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJanusz
Prądzyński

„Trzy”
PRZETOCKI-Jacek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJacek
Przetocki

„Oset”
PRZYBYLIK-Stefan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStefan
Przybylik

„Gruch”
PSYKALA-Mieczyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMieczysław
Psykała

„Kalwadosik”
PUKACKI-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Pukacki

„Gzyms”
RACHWAL-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Rachwał

„Glin”
RACZKOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław  
Raczkowski

„Bułany”
RASZPLEWICZ-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Raszplewicz

„Tatar 2”
RATAJSKI-Leszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeszek
Ratajski

„Żal”
RIEDL-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Riedl

„Rodak”
ROGOWSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Rogowski

„Czarka”
ROMASZKAN-Roman 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRoman
  Romaszkan

„Tatar”
ROSSINSKI-Czeslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejCzesław
Rossiński

„Kozioł”
ROSTEK-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Rostek

„Dan”
ROSTWOROWSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Rostworowski

„Mat”
ROZYCKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Różycki

„Busik”
RUDKOWSKI-Roman 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRoman
Rudkowski

„Rudy”
RUNGE-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Runge

„Osa”
RYBKA-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Rybka

„Kula”
RYDZEWSKI-Lech 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLech
Rydzewski

„Grom”
RZEPKA-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Rzepka

„Ognik”
SAWICKI-Zygmunt 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZygmunt
Sawicki

„Samulik”
SCHELLER-CZARNY-Edwin 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejEdwin
Scheller-Czarny

„Fordon”
SEEMAN-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Seeman

„Garbus”
SERAFIN-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan  
Serafin

„Czerchawa”
SERAFINSKI-Fryderyk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFryderyk  
Serafiński

„Drabina”
SEDZIAK-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław  
Sędziak

„Warta”
SIAKIEWICZ-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Siakiewicz

„Mruk”
SIKORSKI-Zenon 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZenon
Sikorski

„Pożar”
SKOWRON-Marian 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMarian
Skowron

„Olcha 2”
SKOWRONSKI-Ryszard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRyszard
Skowroński

„Lechita”
SKOWRONSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Skowroński

„Widelec”
SKROCHOWSKI-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan Kanty
Skrochowski 

„Ostroga”
SKWIERCZYNSKI-Leopold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeopold
Skwierczyński

„Aktor”
SMELA-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Smela

„Wir”
SMOLSKI-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Smólski

„Sosna”
SOKOLOWSKI-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Sokołowski

„Mira”
SOKOLOWSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Sokołowski

„Trop”
SOKOL-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Sokół

„Bug 2”
SOLTYS-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Sołtys

„Sowa”
SPECYLAK-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Specylak

„Tur”
SPYCHALSKI-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Spychalski

„Grudzień”
SROCZYNSKI-Zdzislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZdzisław
Sroczyński

„Kompresor”
STARZYNSKI-Leszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeszek
Starzyński

„Malewa”
STARZYNSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Starzyński

„Ślepowron”
STOCKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Stocki

„Ćma”
STOLYHWO-Olgierd 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejOlgierd
Stołyhwo

„Stewa”
STPICZYNSKI-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Stpiczyński

„Klara”
STRASZYNSKI-Zdzislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZdzisław
Straszyński

„Meteor”
STRUMPF-Witold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWitold
Strumpf

„Sud”
SZCZEPANSKI-Mieczyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMieczysław
Szczepański

„Dębina”
SZEWCZYK-Piotr 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejPiotr
Szewczyk

„Czer”
SZPAKOWICZ-Wieslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWiesław
Szpakowicz

„Pak”
SZTERNAL-Kazimierz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
Szternal

„Zryw”
SZTROM-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Sztrom

„Pilnik”
SZUBINSKI-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Szubiński

„Dach”
SZWIEC-Waldemar 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWaldemar
Szwiec

„Robot”
SZYDLOWSKI-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Szydłowski

„Poleszuk”
SZYMANSKI-Jerzy 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJerzy
Szymański

„Boga”
SCIEGIENNY-Wincenty 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWincenty
Ściegienny

„Las”
SLIWA-Kazimierz-e1461497024533 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejKazimierz
  Śliwa

„Strażak”
SMIETANKO-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Śmietanko

„Cypr”
SMIGIELSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Śmigielski

„Ślad”
SWIATKOWSKI-Andrzej 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAndrzej
Świątkowski

„Amurat”
TAJCHMAN-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Tajchman

„Mikita”
TARNAWSKI-Aleksander 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAleksander
Tarnawski

„Upłaz”
TOMASZEWSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Tomaszewski

„Wąwóz”
TROJANOWSKI-Czeslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejCzesław
Trojanowski

„Litwos”
TRONDOWSKI-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Trondowski

„Grzmot 2”
TRYBUS-Adam 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAdam
Trybus

„Gaj”
TWARDY-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Twardy

„Trzask”
UKLANSKI-Witold 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWitold
Uklański

„Herold”
ULM-Zygmunt 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZygmunt
Ulm

„Szybki”
WALTER-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Walter

„Cyrkiel”
WARUSZYNSKI-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Waruszyński

„Dewajtis 2”
WATROBSKI-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Wątróbski

„Jelito”
WHITEHEAD-Alfred 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAlfred
Whitehead

„Dolina 2”
WIACEK-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWiktor
Wiącek

„Kanarek”
WIECHULA-Bernard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBernard
Wiechuła

„Maruda”
WIECHULA-Ludwik 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLudwik
Wiechuła

„Jeleń”
WIERZEJSKI-Tomasz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTomasz
Wierzejski

„Zgoda 2”
WILCZEWSKI-Michal 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejMichał
Wilczewski

„Uszka”
WILCZKIEWICZ-Zbigniew 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZbigniew
Wilczkiewicz

„Kij”
WINIARSKI-Zdzislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejZdzisław
Winiarski

„Przemytnik”
WINTER-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Winter

„Stanley”
WISZNIEWSKI-Otton 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejOtton
Wiszniewski

„Topola”
WISZNIOWSKI-Roman 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRoman  
Wiszniowski

„Harcerz”
WISNIEWSKI-Wladyslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWładysław
Wiśniewski

„Wróbel”
WITKOWSKI-Ludwik 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLudwik
Witkowski

„Kosa”
WOLNIAK-Boguslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBogusław
Wolniak

„Mięta”
WOZNIAK-Jan 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJan
Woźniak

„Kwaśny”
ZABIELSKI-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Zabielski

„Żbik”
ZABIEREK-Lech 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLech
Zabierek

„Wulkan”
ZACHMOST-Henryk 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejHenryk
Zachmost

„Zorza”
ZAJAC-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
Zając

„Kolanko”
ZALEWSKI-Janusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJanusz
Zalewski

„Chinek”
ZAORSKI-Waclaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWacław
Zaorski

„Ryba”
ZAPOTOCZNY-Stanislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejStanisław
Zapotoczny

„Płomień”
ZAREMBINSKI-Wiktor 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejWiktor
Zarembiński

„Zrąb”
ZAWACKA-Elżbieta 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejElżbieta
Zawacka

„Zo”
ZAWADZKI-Alfred 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAlfred
Zawadzki

„Kos”
ZUB-ZDANOWICZ-Leonard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejLeonard
Zub-Zdanowicz

„Ząb”
ZYGA-Ryszard 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejRyszard
Zyga

„Lelum”
ZAAK-Franciszek 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejFranciszek
Żaak

„Mamka”
ZAKOWICZ-Jozef 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejJózef
  Żakowicz

„Tabu”
ZELECHOWSKI-Tadeusz 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejTadeusz
Żelechowski

„Ring”
ZELKOWSKI-Bronislaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBronisław
Żelkowski

„Dąbrowa”
ZORAWSKI-Boguslaw 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejBogusław
Żórawski

„Mistral”
ZYCHIEWICZ-Antoni 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii KrajowejAntoni
Żychiewicz

„Przerwa”
       

 


specjalności  Cichociemnych:

169 –  dywersja i partyzantka
button-zrzuty_200 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej50 – łączność
37 – wywiad
24 – oficerowie sztabowi
22 – służby lotnicze
11 – instruktorzy pancerni i ppanc.
3 – legalizacja i fałszowanie dokumentów

button-publikacje_200-300x101 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej


217 Spadochroniarzy zaprzysiężonych na Rotę AK
przeszkolonych, nie zrzuconych do Kraju:

lipiec 1942 – wrzesień 1944,  Wielka Brytania

Stanisław Andrzejewski, ps. „Ruta” | Antoni Bąk, ps. „Kaczor” | Wiktor Bernacki, ps. „Poborca” | Ludwik Białkowski, ps. „Morar” | Franciszek Bienia, ps. „Czerwień” | Stanisław Błażewski, ps. „Rysy” | Władysław Boniecki-Kozera, ps. „Lazur” | Tadeusz Boroń, ps. „Druja” | Bronisław Brągiel, ps. „Zarzewie” | Jan Brzostowski, ps. „Włodarz” | Lech Buntkowski, ps. „Stanica” | Aleksander Charłoziński, ps. „Chart” | Tadeusz Cieszewski, ps. „Borus” | Adam Cieślik, ps. „Zdar” | Edward Czajkowski, ps. „Eter” | Konstanty Czatyrko, ps. „Książę” | Mieczysław Danecki, ps. „Filar” | Witold Dąbkowski, ps. „Morela” | Czesław Dąbrowski, ps. „Oliwka” | Tadeusz Dębicki, ps. „Płynny” | Franciszek Derejski, ps. „Jastrząb” | Karol Dorwski, ps. „Duży” | Kazimierz Drążyk, ps. „Kaliber” | Józef Drozd, ps. „Napięcie” | Dezyderiusz Drużyński, ps. „Celuloza” | Bolesław Dubicki, ps. „Zawrat” | Adam Dybowski, ps. „Split” | Kazimierz Dziurman, ps. „Masynisa” | Stanisław Ejsmont, ps. „Człek” | Zygmunt Faryniarz, ps. „Dypol” | Zygmunt Ficek, ps. „Plaster” | Stanisław Filar, ps. „Oktoda” | Adam Gac, ps. „Słaby” | Kazimierz Gaidowski, ps. „Rubin” | Wiktor Garcorz, ps. „Lasza” | Ryszard Gałła, ps. „Łyżka” | Jan Gawlikowski, ps. „Kamionka” | Andrzej Grocholski, ps. „Hubcza” | Sławomir Grodzicki, ps. „Boy” | Jerzy Gromkowski, ps. „Machiaveli” | Tadeusz Haas, ps. „Syrena” | Franciszek Hryniewicz, ps. „Strumień” | Mieczysław Hufnagiel, ps. „Radża” | Andrzej Iwanicki, ps. „Kończyna” | Julian Iwanicki, ps. „Pająk” | Ludwik Jasiński, ps. „Debra” | Alojzy Józek, ps. „Sadyba” | Mikołaj Jurczyc, ps. „Działo” | Mikołaj Kaczanowski, ps. „Kres” | Władysław Kaczmarek, ps. „Mściciel” | Antoni Kawulok, ps. „Długi” | Bernard Kierzkowski, ps. „Okoń” | Zygmunt Kiersonowski, ps. „Horodzicz” | Stanisław Klimowicz, ps. „Starter” | Adam Kociołek, ps. „Chrust” | Czesław Kołłupyło, ps. „Jutrzenka” | Tadeusz Korek, ps. „Listek” | Władysław Kościukiewicz, ps. „Poranek” | Bolesław Kotowski, ps. „Łada” | Władysław Kowalik, ps. „Przecinek” | Stanisław Kozicki, ps. „Tutka” | Bolesław Kozłowski, ps. „Szyna” | Janusz Krajewski, ps. „Wycior” | Mieczysław Krawczyszyn, ps. „Tartan” | Bolesław Królicki, ps. „Mongoł” | Michał Krupa, ps. „Ciupaga” | Narcyz Krupowicz, ps. „Mandżur” | Leszek Kubica, ps. „Struś” | Bolesław Kucharek, ps. „Boby” | Tadeusz Kuczyński, ps. „Zięba” | Janusz Kulesza, ps. Niemira  | Narcyz Kulikowski, ps. „Zapalnik” | Wacław Kulikowski, ps. „Dłuto” | Bohdan Kurkowski, ps. „Zbrojarz” | Adam Kwiatkowski, ps. „Sywula” | Jan Lebiedziewicz, ps. „Skarga” | Jerzy Lemme, ps. „Bokser” | Sylwester Lenckowski, ps. „Skarpa” | Tadeusz Lipecki, ps. „Wiór” | Karol Lipowski, ps. „Różany” | Edward Liszczyk, ps. „Elka” | Tadeusz Lubuska, ps. „Zamar” | Alfons Maćkowiak, ps. „Alma” | Jan Magdzik, ps. „Elba” | Ludwik Martel, ps. „Kobus” | Wacław Mąkolski, ps. „Mesel” | Czesław Migoś, ps. „Neptun” | Teobald Miodek, ps. „Kierownica” | Henryk Miszczyszyn, ps. „Diaz” | Stefan Mitan, ps. „Nemo” | Eugeniusz Mizerski, ps. „Model” | Stanisław Młynek, ps. „Sarmat” | Edmund Mnich, ps. „Eda” | Tadeusz Natuniewicz, ps. „Pap” | Franciszek Noculak, ps. „Colt” | Jan Pakiewicz, ps. „Treki” | Teodor Paschke, ps. „Kujawiak” | Czesław Pasiewicz, ps. „Popiołek” | Franciszek Pieczyk, ps. „Żelbet” | Czesław Piotrowicz, ps. „Rumian” | Tadeusz Popowicz, ps. „Godula” | Aleksander Prociuk, ps. „Pałka” | Zygmunt Purzycki, ps. „Szark” | Dyonizy Rajcheld, ps. „Taran” | Michał Raźny, ps. „Ognisty” | Jakub Roman, ps. „Pędziwiatr” | Alfons Romel, ps. „Zemsta” | Ludwik Rychlicki, ps. „Różanka” | Tadeusz Sapieja, ps. „Izolator” | Mieczysław Seweryn, ps. „Rygiel” | Stanisław Sielicki, ps. „Stochód” | Franciszek Siegiel, ps. „Mściwój” | Włodzimierz Skąpski, ps. „Orsza” | Stefan Skupiński, ps. „Totul” | Franciszek Socha, ps. „Nigmar” | Edward Sojka, ps. „Miedza” | Zbigniew Stankiewicz, ps. „Wiewiór” | Jerzy Straszak, ps. „Osełka” | Zbigniew Strojny, ps. „Dysk” | Józef Suszczyński, ps. „Krzew” | Jerzy Szczepka, ps. „Bzik” | Józef Szpak, ps. „Wtyczka” | Tadeusz Szubski, ps. „Fakir” | Tadeusz Szymański, ps. „Dziedzic” | Witold Świerz-Zalewski, ps. „Zawodzie” | Franciszek Tarkiewicz, ps. „Blokada” | Jan Tomczyk, ps. „Huk” | Eugeniusz Tybulewicz, ps. „Czujny” | Józef Wasiuk, ps. „Bratek” | Zygmunt Węgorek, ps. „Żywiec” | Aleksander Wicher, ps. „Sudny” | Stanisław Wieliczko, ps. „Czerwony” | Tadeusz Wisłocki, ps. „Neonówka” | Alfred Wiśniewski, ps. „As” | Zbigniew Wolański, ps. „Cykl” | Wacław Wołaszyn, ps. „Pola” | Marian Wójcik, ps. „Larysa” | Leon Wójek, ps. „Gostyniec” | Władysław Wysocki, ps. „Latawiec” | Tadeusz Zakrzewski, ps. „Zyndram” | Józef Zbrzeźniak, ps. „Marniec” | Edmund Ziranek, ps. „Doba” | Leonard Złoczewski, ps. „Pila” | Jerzy Zubrzycki, ps. „Płomieńczyk” | Stefan Żak, ps. „Psota” | Paweł Żołyński, ps.”Ględa” | Stanisław Grocholski, ps. „Grabina” | Jan Kazimierski, ps. „Kuba” | Henryk Śreniawa-Saganowski, ps. „Huss” | Zofia Sarnowska, ps. „Puma”

luty – lipiec 1944,  Włochy

Edward Barycki, ps. „Nietoperz 2” | Stanisław Bąbik, ps. „Wir 2” | Henryk Bielan, ps. „Czubek 2” | Zenon Biskupski, ps. „Pstrąg 2” | Zbigniew Bryniarski, ps. „Gorlicz 2” | Kazimierz Buszek, ps. „Watra 2” | Stanisław Donabidowicz, ps. „Narwal 2” | Władysław Duszyński, ps. „Wrzos 2”  | Zbigniew Dziurlikowski, ps. „Cis 2” | Zbigniew Gąsiewicz, ps. „Koczerga 2” | Kazimierz Giecewicz, ps. „Hyży 2” | Jan Górnicki, ps. „Gralak 2” | Józef Górny, ps. „Robak 2” | Andrzej Groele, ps. „Sęp 2” | Jan Hejke, ps. „Znicz 2” | Jerzy Jackowski, ps. „Olza 2” | Klemens Kowalczyński, ps. „Klin 2” | Andrzej Kowalowski, ps. „Kulas 2” | Bolesław Kowalski, ps. „Bekas 2” | Stanisław Kowalski, ps. „Rekin 2” | Zygmunt Kozłowski, ps. „Klon 2” | Antoni Krajewski, ps. „Jasiona 2” | Jerzy Krasiński, ps. „Sęk 2” | Jerzy Król, ps. „Bąk” | Marian Kujawski, ps. „Sosna 2” | Zygmunt Kultys, ps. „Chmura 2” | Bolesław Kwaśniewski, ps. „Kalina 2” | Roman Lewicki, ps. „Rogal 2” | Henryk Lipiński, ps. „Mar 2” | Jan Lis, ps. „Jeleń 2” | Michał Pakowski, ps. „Andrzej 2” | Justyn Malecki, ps. „Jot 2” | Władysław Maniak, ps. „Świrz 2” | Roman Malinowski, ps. „Czajka 2” | Stefan Monstyrski, ps. „Skiba 2” | Leonard Myszkowski, ps. „Wileńka 2” | Stefan Nadolski, ps. „Lama 2” | Apolinary Narkiewicz, ps. „Bogdnaiec 2” | Henryk Nowowiejski, ps. „Kania 2” | Kazimierz Osiński, ps. „Czarny 2” | Stanisław Pietrusiewicz, ps. „Piskor 2” | Zdzisław Pietrzyk, ps. „Dzikus 2” | Andrzej Podczerwiński, ps. „Kamień 2” | Józef Proczka, ps. „Młot 2” | Kazimierz Rachwał, ps. „Wrona 2” | Jan Raciniewski, ps. „Wróbel 2” | Marian Rogoziński, ps. „Muchawiec 2” | Tadeusz Rosiek, ps. „Kapa 2” | Andrzej Służewski, ps. „Sosna 2” | Teofil Smykała, ps. „Smyk 2” | Zbigniew Sołtysik, ps. „Krys 2” | Jan Szaciłło, ps. „Surma 2” | Kazimierz Szantyr, ps. „Oczeret 2” | Stanisław Szmidt, ps. „Brona 2” | Józef Szumski, ps. „Usza 2” | Stanisław Tatarkowski, ps. „Kamień 2” | Zygmunt Turski, ps. „Reduta 2” | Zbigniew Wojszczuk, ps. „Miś 2” | Jakub Wolanta, ps. „Wala 2” | Zdzisław Wielgos, ps. „Lampart 2” | Maciej Winiarski, ps. „Osika 2” | Stanisław Wirga, ps. „Tulipan 2” | Mieczysław Wojnarowski, ps. „Strzemię 2” | Bolesław Wrzask, ps. „Dąbrowa 2” | Antoni Zalewski, ps. „Giewont 2” | Leszek Zawisza, ps. „Karaś 2” | Jan Zamorzyński, ps. „Pińsk 2”


17 Spadochroniarzy zrzuconych do Europy (poza Polską):

czerwiec 1942 – kwiecień 1945

Tadeusz Brogowski, 9-04-1945 r. Płn. Włochy | Władysław Buryn, 19-12-1944 Płn. Włochy | Władysław Galica, 25-08-1944 Francja | Leon Gradowski, 17-10-1943 Albania | Stanisław Hołły, 8-09-1943 oraz 5-06-1944 Grecja | Roman Kowalik, 9-04-1945 Płn. Włochy | Aleksander Ihnatowicz (instruktor Cichociemnych w Anglii), 1943 Płn. Włochy, 1945 Jugosławia | Tomasz Kurasiewicz, 5-06-1944 Grecja | Jerzy Lisowski, 25-10-1944 | Józef Maciąg, 16-06-1943 Jugosławia | Jan Majeranowski, 13-05-1944 Francja | Jakub Michalak, 9-02-1944 Francja | Zbigniew Piątkowski, 10-09-1943 Jugosławia | Jerzy Skolimowski, 14-09-1944 Grecja | Stanisław Sokołowski, 28-06-1942 Francja | Henryk Śreniawa-Saganowski, 9-04-1945 Płn. Włochy | Jerzy Waletko 5-06-1944 Grecja


31 Kurierów i Emisariuszy zrzuconych do Polski:

luty 1941 – listopad 1944

Zygmunt Berezowski ps. Zyzio, emisariusz Stronnictwa Demokratycznego | Jan Błaszczyk ps. Kret, kurier Delegatury Rządu na Kraj, 18/19-11-1944 | Jan Cegłowski ps. Konik, kurier DRnK, 1/2-10-1942 | Tadeusz Chciuk ps. Celt, Sulima, kurier DRnK, 27/28-12-1941, 3/4-04-1944 | Jan Ciaś ps. Kula, kurier DRnK, 12/13-04-1944 | Adam Cużytek, kurier DRnK, 3/4-09-1942 | Wiktor  Czyżewski ps. Cap, kurier DRnK, 25/26-01-1943 | Jan Domański ps. Bartnicki, emisariusz Stronnictwa Ludowego | Józef Gójski ps. Borowik, kurier DRnK, 18/19-09-1944 | Leszek Janicki ps. Maciej, kurier DRnK, 27/28-03-1942 | Wiktor Karamać ps. Kabel, kurier DRnK, 8/9-04-1944 | Franciszek Klima ps. Witoski, kurier DRnK, 19/20-05-1944 | Jerzy Lerski ps. Jur, kurier DRnK, 19/20-02-1943 | Roman Litwin ps. Sowa, kurier DRnK, 16/17-03-1943 | Stanisław Łuczkiewicz ps. Sęp, kurier DRnK, 25/26-01-1943 | Jerzy Mara-Mayer ps. Filip, kurier DRnK, 30/31-03-1942 | Franciszek Młynarz ps. Biegacz, kurier DRnK, 18/19-10-1943 | Benedykt Moszyński ps. Andrzej, kurier DRnK, 6/7-01-1942 | Stanisław Niedbał ps. Bask, kurier DRnK, 10/11-05-1944 | Jan Nodzyński ps. Łuk, kurier DRnK, 24/25-05-1944 | Aleksander Olędzki ps. Rab, kurier DRnK, 24/25-03-1943 | Stanisław Ołtarzewski, kurier DRnK | Czesław Raczkowski ps. Włodek, kurier DRnK, 15/16-02-1941 | Józef Retinger ps. Salamandra, kurier DRnK, 3/4-04-1944 | Tadeusz Samotus ps. Lis 2, kurier DRnK, 16/17-02-1943 | Napoleon Segiera ps. Wera, kurier DRnK, 7/8-09-1941 | Kazimierz Smolak ps. Nurek, kurier DRnK, 16/17-09-1943 | Stanisław Stach, kurier DRnK, 3/4-09-1942 | Wiktor Strzelecki ps. Nuka, kurier DRnK, 27/28-12-1941 | Henryk Waniek ps. Pływak, kurier DRnK, 9/10-04-1944 | Stanisław Zaborowski, kurier DRnK, 30/31-03-1942


brytyjska misja wojskowa zrzucona do Polski:

Operacja Freston 26/27-12-1944

Col. Duane T. Hudson | Maj. Peter R. C. Solly-Flood | Maj. Peter Kemp | Sgt. Donald Galbraith | kpt. Antoni Pospieszalski ps. Łuk, jako Col. Anthony Currie, oficer łącznikowy i radiotelegrafista (instruktor w Audley End)

 

do góry strony