Silent Unseen in German concentration camps

Silent Unseen in German concentration camps

 

Cichociemni byli żołnierzami Armii Krajowej w służbie specjalnej

 


41_cc-Tobie-Ojczyzno-grupa-250x139 Cichociemni w obozach koncentracyjnychTable of Contents


 

swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Auschwitz-250x100 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Auschwitz

Organy represji Niemiec (III Rzeszy), głównie gestapo i abwehra, aresztowały 129 Cichociemnych, 43 straciło życie, w tym 8 zażyło truciznę. 31 więziono w obozach koncentracyjnych (w tym 25 w niemieckich, 6 we frankistowskim Miranda de Ebro). W obozach koncentracyjnych zamordowano 11 (lub 13) Cichociemnych.
Spośród 316 Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej niemieckie organy represji: gestapo, Abwehra, SD, żandarmeria, Kriminalpolizei i in. pozbawiły wolności aresztując lub osadzając w swoich katowniach, obozach i więzieniach aż 129 Cichociemnych (w tym 44 CC w obozach jenieckich). 

 

Auschwitz-250x166 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

Auschwitz, 1944

W niemieckich obozach koncentracyjnych (KL Auschwitz, KL Gross-Rosen, KL Buchenwald, KL Bergen-Belsen, KL Mittelbau-Dora, KL Dachau, KL Flossenbürg, KL Sachsenhausen) pozbawiono wolności co najmniej 25 (lub 26) Cichociemnych, kolejni 5 późniejsi Cichociemni: Jerzy Buyno, Franciszek Cieplik, Kazmierz Osuchowski, Kazimierz Rzepka (uciekł), Kazimierz Szternal zostali uwięzieni we frankistowskim obozie koncentracyjnym Miranda del Ebro w Hiszpanii, prowadzonym przy wsparciu SS i gestapo (jego komendantem był gestapowiec). We francuskim obozie koncentracyjnym Argeles-sur-Mer w 1941 r. uwięziono Cichociemnego Ryszarda Nuszkiewicza, na szczęście po niespełna sześciu tygodniach uciekł.
auschwitz-300x140 Cichociemni w obozach koncentracyjnychŻycie straciło 43 Cichociemnych, w tym 20 zamordowało gestapo i Abwehra, co najmniej 11 CC (być może 13, prawdopodobnie także Ryszarda Chmielocha and Stanisława Kazimierczaka) zamordowano w obozach koncentracyjnych, 8 popełniło samobójstwo. W obozie koncentracyjnym KL Flossenbürg w nieustalonych okolicznościach zamordowano współzałożyciela Cichociemnych – Jan Górski ps. Chomik. Cichociemny Jerzy Sokołowski uciekł po aresztowaniu przez gestapo, uciekł także z obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, niestety został schwytany. Cichociemny Janusz Jarosz uciekł z kolumny pieszej więźniów ewakuowanych z obozu koncentracyjnego KL Buchenwald. Cichociemny Aleksander Stpiczyński uciekł z transportu do obozu koncentracyjnego KL Compiegne we Francji.
At the night of January 29/30th 1944 a Silent Unseen Stefan Jasieński nawiązał kontakt z obozową komórką konspiracyjną założoną w 1941 r. w KL Auschwitz przez rtm. Witolda Pileckiego, kierowaną przez Józefa Cyrankiewicza (patrz grypsy na stronie z biogramem). Rozpoznawał możliwość uratowania więźniów KL Auschwitz poprzez atak AK na obóz koncentracyjny. Postrzelony w zasadzce, schwytany, osadzony w KL Auschwitz, torturowany przez gestapo, zamordowany w bloku śmierci…

 

bergen-belsen-300x200 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Bergen-Belsen

Tajna niemiecka policja – Gestapo aresztowała 51 Cichociemnych, zamordowała 16, uciekło 9 CC (w tym Cichociemny Adam Boryczka uciekł przy próbie aresztowania); 4 Cichociemnych odbili żołnierze AK, 3 wykupiono z łap gestapo. Funkcjonariusze niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu – Abwehry aresztowali 5 Cichociemnych, zamordowali 4, piątego zamordowano w obozie koncentracyjnym. Funkcjonariusze SD (Sicherheitsdienst des Reichsführers SS), służby bezpieczeństwa SS aresztowali 1 Cichociemnego. Niemiecka żandarmeria aresztowała 4 Cichociemnych, dwóch z Nich uciekło: Jan Piwnik and Jan Rogowski. Kriminalpolizei aresztowała  4 Cichociemnych, milicja białoruska oraz litewska aresztowały i przekazały gestapo 2 Cichociemnych. Cichociemny Stanisław Jagielski został aresztowany podczas pacyfikacji wsi Ługowo, gdzie przebywał na leczeniu, torturowany i zamordowany przez gestapo w śledztwie, nikogo nie wydał. Cichociemny Wiktor Wiącek, aresztowany na stacji kolejowej uciekł po przewiezieniu do obozu, 1 aresztowany przez SS, uciekł.

W trakcie Powstania Warszawskiego Cichociemnego  Antoniego Żychiewicza schwytano i uwięziono w obozie koncentracyjnym KL Sachsenhausen. Po upadku Powstania Warszawskiego 44 Cichociemnych osadzono w obozach jenieckich, uciekło 6. Nazwa obozu czasem miała niewielkie znaczenie – Stalag XI B Bergen–Belsen przylegał bezpośrednio do obozu koncentracyjnego KL Bergen-Belsen (jego teren wydzielono z terenu obozu koncentracyjnego). W obozach cywilnych uwięziono 2 Cichociemnych, uciekł 1.

Podczas kampanii wrześniowej 1939 roku 12 przyszłych Cichociemnych osadzono w niemieckiej niewoli, 7 z Nich uciekło. Cichociemny Henryk Kożuchowski w 1939 r. dwukrotnie uciekł z niemieckiej niewoli, w grudniu 1942 r. aresztowany przez gestapo, w czerwcu 1943 r. także uciekł, tym razem z więzienia. Niestety, wskutek podejrzeń o sfingowanie ucieczki oraz zdradę w lipcu 1943 r. został rozstrzelany po wyroku Wojskowego Sądu Specjalnego Państwa Podziemnego. Zrehabilitowany dopiero 19 stycznia 1980 r. Cichociemny Józef Zając był dwukrotnie więźniem Niemców, osadzonym aż w 8 obozach jenieckich.

 

 

Cichociemni w niemieckich obozach koncentracyjnych:

 


KL-Auschwitz-300x170 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Auschwitz – Birkenau

Konzentrationslager Auschwitz:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych
  1. Stefan Jasieński ps. Alfa (1944-1945), zamordowany
  2. Janusz Jarosz ps. Szermierz (1943-1944), uciekł z KL Buchenwald
  3. Wincenty Michalczewski ps. Mir (1943)
  4. Kazimierz Smolski ps. Sosna (1943-1944)
  5. Jerzy Sokołowski ps. Mira (1943-1944), uciekł z KL Auschwitz, schwytany
  6. Tadeusz Stocki ps. Ćma (1943-1944)
  7. Tadeusz Śmigielski ps. Ślad (1943)


BergenBelsen-2-300x149 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Bergen-Belsen

Konzentrationslager Bergen-Belsen:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Bohdan Kwiatkowski ps. Lewar (1945)
  2. Jerzy Sokołowski ps. Mira (1945), uciekł z KL Auschwitz, schwytany
  3. Tadeusz Śmigielski ps. Ślad (1945)

 

 


KL-Buchenwald-300x196 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Buchenwald

Konzentrationslager Buchenwald:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Tadeusz Benedyk ps. Zahata (1944-1945), zamordowany
  2. Janusz Jarosz ps. Szermierz (1944), uciekł
  3. Tadeusz Jaworski ps. Gont (1944-1945), zmordowany
  4. Jerzy Sokołowski ps. Mira (1944), uciekł z KL Auschwitz, schwytany
  5. Tadeusz Stocki ps. Ćma (1944-1945)
  6. Tadeusz Śmigielski ps. Ślad (1943)

 


KL-Dachau-300x159 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Dachau

Konzentrationslager Dachau:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Ryszard Chmieloch ps. Błyskawica (1944),  zamordowany
  2. Jarosław Poliszuk ps. Arab (1944-1945)
  3. Ryszard Zyga ps. Lelum (1944-1945)

 

 


KL-Flossenbürg-300x134 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Flossenbürg

Konzentrationslager Flossenbürg:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Jan Górski ps. Chomik (1944-1945), zamordowany
  2. Jarosław Poliszuk ps. Arab (1944)
  3. Ryszard Zyga ps. Lelum (1944)

 

 


KL-Gross-Rosen-300x177 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Gross – Rosen

Konzentrationslager Gross-Rosen:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Andrzej Czaykowski ps. Garda (1944-1945)
  2. Oskar Farenholc ps. Sum (1944), zamordowany
  3. Tadeusz Jaworski ps. Gont (1943-1944), zmordowany w KL Buchenwald
  4. Bohdan Kwiatkowski ps. Lewar (1945)
  5. Hieronim Łagoda ps. Lak (1944-1945), zamordowany
  6. Benon Łastowski ps. Łobuz (1944-1945)
  7. Zbigniew Piasecki ps. Orlik (1944-1945), zamordowany w KL Mittelbau-Dora
  8. Jarosław Poliszuk ps. Arab (1944)
  9. Adam Riedl ps. Rodak (1944), zamordowany
  10. Jan Rostworowski ps. Mat (1943-1944), zamordowany
  11. Józef Spychalski ps. Grudzień (1944), zamordowany (KL Sachsenhausen, Mathausen?)
  12. Aleksander Stpiczyński ps. Klara (1945)
  13. Witold Strumpf ps. Sud (1944-1945), zamordowany
  14. Ryszard Zyga ps. Lelum (1944)


KL-Mathausen-Gusen-300x182 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Mauthausen-Gusen

Konzentrationslager Mauthausen-Gusen:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Wincenty Michalczewski ps. Mir (1943-1945)
  2. Kazimierz Smolski ps. Sosna (1944-1945)
  3. Józef Spychalski ps. Grudzień (1944), zamordowany (KL Sachsenhausen, Mathausen?)
  4. Aleksander Stpiczyński ps. Klara (1945)

 

 


KL_Dora-Mittelbau-300x138 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Mittelbau-Dora

Konzentrationslager Mittelbau-Dora:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Andrzej Czaykowski ps. Garda (1945)
  2. Bohdan Kwiatkowski ps. Lewar (1945)
  3. Zbigniew Piasecki ps. Orlik (1945), zamordowany
  4. Jerzy Sokołowski ps. Mira (1944), uciekł z KL Auschwitz, schwytany
  5. Aleksander Stpiczyński ps. Klara (1945)
  6. Tadeusz Śmigielski ps. Ślad (1944)


KL-Sachsenhausen-300x160 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

KL Sachsenhausen

Konzentrationslager Sachsenhausen:swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Janusz Jarosz ps. Szermierz (1944), uciekł z KL Buchenwald
  2. Józef Spychalski ps. Grudzień (1944), zamordowany (KL Sachsenhausen, Mathausen?)
  3. Aleksander Stpiczyński ps. Klara (1945)
  4. Antoni Żychiewicz ps. Przerwa (1944-1945)

 


Concentration-camp-miranda-del-ebro-px-300x167 Cichociemni w obozach koncentracyjnych

Miranda del Ebro

Campos de concentración Miranda de Ebro: swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnych

  1. Jerzy Buyno ps. Gżegżółka (1940-1942, 1942-1943)
  2. Franciszek Cieplik ps. Hatrak (1941-1942)
  3. Kazimierz Osuchowski ps. Rosomak (1940-1942, 1942-1943)
  4. Kazimierz Rzepka ps. Ognik (1941-1943)
  5. Kazimierz Szternal ps. Zryw (1940-1943)
  6. Adam Szydłowski ps. Poleszuk (1941-1942)

Weryfikacji w/w danych dot. Cichociemnych dokonano poprzez analizę Ich biogramów, opublikowanych wspomnień oraz danych z innych źródeł. Poniżej lista Cichociemnych – aresztowanych przez gestapo, Abwehrę, SD i in., osadzonych w obozach koncentracyjnych, więzieniach, obozach jenieckich.

 

 

 

Cichociemni aresztowani przez gestapo, Abwehrę, SD i in.
osadzeni w obozach koncentracyjnych, więzieniach, obozach jenieckich:

UWAGA! tabela ma więcej niż jedną stronę, wyświetla po 15 wierszy na stronie
(Kliknij wybraną kolumnę, aby posortować / kliknij w nazwisko, aby przejść do biogramu / wpisz, aby wyszukać)

Autor wykazu – Ryszard M. Zając, wnuk por. cc. Jozef Zajac

Na urządzeniach mobilnych aby zobaczyć całość należy przewinąć w poziomie

StopieńFotoNazwisko imięPseudonimDane nt. niewoli
Capt.
ADRIAN-Florian Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Adrian FlorianLiberatorAresztowany przez gestapo, zamordowany (1944)
gen. bryg.
BALUK-Stefan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Bałuk StefanStarbaObozy jenieckie: Ozarów, Lamsdorf, Gross-Born (po Powstaniu Warszawskim)
mjr
BAKIEWICZ-Zbigniew Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Bąkiewicz ZbigniewZabawkaObozy jenieckie: Sandbostel (po Powstaniu Warszawskim)
ppor.
BENEDYK-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Benedyk TadeuszZahataObozy koncentracyjne: KL Buchenwald, zamordowany (1944 - 1945)
płk
BETKOWSKI-Jacek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Bętkowski JacekTopór 2Obozy jenieckie: Ożarów, Kostrzyn, Sandbostel, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
mjr sap.
BILSKI-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Bilski KazimierzRumObozy jenieckie: Lamsdorf, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
płk.
BORYCZKA-Adam Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Boryczka AdamBronaUciekł przy próbie aresztowania przez gestapo (1943)
ppłk.
BORYS-Adam Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Borys AdamPługObozy jenieckie: Zeithain (po Powstaniu Warszawskim)
mjr łączn.
BURDZINSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Burdziński TadeuszMalinaObozy jenieckie: Fort Mokotowski, Pruszków, Skierniewice (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
por. piech.
BUSLOWICZ-Michal Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Busłowicz MichałBociekObóz jeniecki: Bergen-Belsen (po Powstaniu Warszawskim), uciekł, schwytany, zamordowany
por.
BUYNO-Jerzy Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Buyno JerzyGżegżółkaWięzienie w Fiwueras, Hiszpania (1940), obóz koncentracyjny: Miranda de Ebro, Hiszpania (1940-1942)
ppor. łączn.
CHMIELOCH-Ryszard Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Chmieloch RyszardBłyskawicaAresztowany, skazany na śmierć, zamordowany we Lwowie lub obóz koncentracyjny KL Dachau (1944)
por.
CHYLINSKI-Eugeniusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Chyliński Eugeniusz FrezAresztowany przez policję litewską, przekazany gestapo, odbity z transportu (1944)
kpt. piech.
CIEPLIK-Franciszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Cieplik FranciszekHatrakObóz koncentracyjny Miranda de Ebro (1941 - 1942)
mjr
CZAYKOWSKI-Andrzej Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Czaykowski Andrzej GardaAresztowany przez gestapo, więzienia: Tomaszów Mazowiecki, Montelupich (Kraków), obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Mittelbau-Dora k. Nordhausen (1944 - 1945)
por.
CZLAPKA-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Człapka KazimierzPionekObozy jenieckie: Piastów, Luckenwalde, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim
por.
CZUMA-Jozef Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Czuma JózefSkrytyAresztowany przez gestapo, zamordowany (lipiec 1944)
por.
ECKHARDT-Mieczyslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Eckhardt MieczysławBocianAresztowany przez żandarmerię, zginął w walce lub popełnił samobójstwo (listopad 1942)
por.
FARENHOLC-Oskar Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Farenholc OskarSumAreszowany przez SD, osadzony na Pawiaku, obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen, zamordowany
Capt.
GALECKI-Adolf Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Gałacki AdolfMaszopObozy jenieckie: Gross-Born (po Powstaniu Warszawskim)
ppor.
GOLUNSKI-Norbert Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Gołuński Norbert BombramObozy jenieckie: Lamsdorf, Gros-Born, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
mjr sap.
GORSKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Górski JanChomikAresztowany przez gestapo, osadzony więzienie Motelupich (Kraków), obóz koncentracyjny KL Flossenbürg (1944 - 1945), zamordowany
Capt.
GROMNICKI-Zygmunt Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Gromnicki ZygmuntGulaObozy jenieckie: Ożarów, Łambinowice, Gross-Born, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
ppor. lot.
HAUPTMAN-Wladyslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Hauptman WładysławGapaAresztowany pod fałszywą tożsamością, pracował przy kopaniu rowów (1944)
mjr łączn.
HOFFMANN-Teodor Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Hoffman TeodorBugajAresztowany przez żandarmerię, torturowany przez gestapo, odbity przez AK (1944)
ppor.
HORL-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Hörl JanFrogAresztowany przez Kriminalpolizei, zamordowany przez gestapo (1943)
Capt.
IPOHORSKI-LENKIEWICZ-Wieslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Ipohorski Lenkiewicz Wiesław ZagrodaAresztowany przez Abwehrę, Kijów, zamordowany (1943)
płk.
IRANEK-OSMECKI-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Iranek Osmecki KazimierzHellerObozy jenieckie: Langwasser, Colditz, Altenmarkt im Pongau (po Powstaniu Warszawskim)
por. piech.
JACHCINSKI-Henryk Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jachciński Henryk KretObozy jenieckie: Altengrabow (po Powstaniu Warszawskim, uciekł.
por.
JAGIELSKI-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jagielski StanisławGacekAresztowany podczas pacyfikacji Ługowa, zamordowany (1943 - 1944)
Capt.
JANKOWSKI-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jankowski StanisławAgatonObozy jenieckie: Kruglanken, Langwasser, Colditz, Tittmonning, Laufen, Altenmarkt im Pongau (po Powstaniu Warszawskim)
por. art.
JAROSZ-Janusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jarosz Janusz SzermierzAresztowany przez Kriminalpolizei, torturowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz, KL Sachsenhausen, KL Buchenwald (1943 - 1945), uciekł
ppor.
JASIENSKI-Stefan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jasieński StefanAlfaAresztowany przez gestapo, obóz koncentracyjny KL Auschwitz, zamordowany (1944 - 1945)
ppor.
JAWORSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jaworski TadeuszGontAresztowany przez Kriminalpolizei, obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Buchenwald, zamordowany (1943 - 1945)
kpt. piech.
JAWORSKI-Tadeusz-Stanisław Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jaworski Tadeusz StanisławBławatObozy jenieckie: Ożarów, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
ppor.
JURKIEWICZ-Longin Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Jurkiewicz Longin MyszAresztowany przez gestapo w Wilnie, zamordowany (1943-1944))
sierż.
KAZIMIERCZAK-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kazimierczak StanisławKsiądzAresztowany przez gestapo, zamordowany w Białymstoku (1943), być może obóz koncentracyjny: KL Auschwitz, KL Neuengamme
por.
KLIMOWICZ-Wladysław Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Klimowicz WładysławTamaAresztowany w Warszawie, prawdopodobnie otruł się cyjankali (1943)
mjr piech.
KLIMOWSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Klimowski TadeuszKlonObozy jenieckie: Sandbostel, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
por.
KLOCEK-Wlodzimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Klocek Niewęgłowski WłodzimierzGarłuchAresztowany przez gestapo, uciekł (1944)
por.
KOCHANSKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kochański JanJaremaAresztowany przez Abwehrę, Lwów, Warszawa, zamordowany (1943 - 1944)
mjr
KOLASINSKI-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kolasiński StanisławŚmiga, UlewaAresztowany pod fałszywą tożsamością, wcielony do oranizacji Todt, uciekł (1944 - 1945)
ppor. piech.
KONSTANTY-Ignacy Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Konstanty Ignacy SzmaragdObóz jeniecki: Pruszków (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
mjr
KONTRYM-Bolesław Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kontrym BolesławŻmudzinObozy jenieckie: Lamsdorf, Falingbostel, Gross-Born, Sandbostel, Bergen-Belsen (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
mjr
KOPROWSKI-Franciszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Koprowski FranciszekDąbAresztowany przez gestapo, uciekł (1943)
gen. dyw.
KOSSAKOWSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kossakowski TadeuszKrystynekObozy jenieckie: Ożarów, Kruglanken, Langwaser, Colditz, Koenigstein, Laufen, Tittmonning, Altenmarkt im Pongau (po Powstaniu Warszawskim)
ppłk. dypl. br. panc.
KOSTUCH-Tomasz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kostuch TomaszBryłaObozy jenieckie: Ożarow, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
ppor. sap.
KOWALSKI-Ryszard Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kowalski RyszardBengaAresztowany przez gestapo, zamordowany (1943)
kpt. piech.
KOZLOWSKI-Julian Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kozłowski JulianCichyAresztowany przez Niemców, uciekł (1944)
kpt. dypl.
KOZUCHOWSKI-Henryk Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kożuchowski HenrykHoraObóz jeniecki (1939, 1940), uciekł,
Aresztowany przez gestapo: Łódź, uciekł (1942 - 1943)
ppor.
KUCZYNSKI-Marian Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kuczyński MarianZwrotnicaAresztowany przez policję ukraińską, wydany gestapo, prawdopodobnie zamordowany lub popełnił samobójstwo (1944)
mjr br. panc.
KWIATKOWSKI-Bohdan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Kwiatkowski BohdanLewarAresztowany przez gestapo, więzienie Montelupich (Kraków), obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Mittelbau - Dora, KL Bergen - Belsen (1944 - 1945)
mjr
LECH-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Lech JanGranitAresztowany przez gestapo, więzienie Lwów, zamordowany (1944)
por. kaw
LINOWSKI-Artur Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Linowski ArturKarpAresztowany przez gestapo, popełnił samobójstwo (1943)
kpt. piech.
LIPINSKI-Wojciech Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Lipiński WojciechLawinaAresztowany przez gestapo pod fałszywą tożsamością, zwolniony (1943)
Capt.
LAGODA-Hieronim Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Łagoda HieronimLakAresztowany przez gestapo, obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen (1944 - 1945), zamordowany
mjr
LASTOWSKI-Benon Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Łastowski BenonŁobuzAresztowany przez gestapo, Obóz koncentracyjny: KL Gross-Rosen (1944 - 1945)
mjr uzbr.
LOJKIEWICZ-Adolf Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Łojkiewicz AdolfRyśObóz jeniecki: Woldenberg (po Powstaniu Warszawskim)
ppłk. kaw.
LOPIANOWSKI-Narcyz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Łopianowski NarcyzSarnaObozy jenieckie: Küstrin, Sandbostel. Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
por.
MAJEWICZ-Stefan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Majewicz StefanHrubyAresztowany, Pawiak, uciekł (1943),
Aresztowany przez gestapo, zamordowany (1943 - 1944)
ppłk.
MAJORKIEWICZ-Felicjan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Majorkiewicz FelicjanIronObozy jenieckie: Muhlberg, Falingbostel, Gross-Born, Sandbostel, Lubeka, Bergen-Belsen (po Powstaniu Warszawskim)
mjr łączn.
MAKARENKO-Anatol Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Makarenko AnatolTłokObozy jenieckie: Lamsdorf, Gross-Born, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
mjr dypl. piech.
MALIK-Franciszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Malik FranciszekPiorun 2Obozy jenieckie: Lamsdorf, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
por.
MAREK-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Marek JanWalkaAresztowany przez gestapo, zamordowany (1943)
kpt. lot.
MARYNOWSKI-Edmund Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Marynowski EdmundSejmObozy jenieckie: Lamsdorf, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
por.
MESSING-Janusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Messing Janusz BekasAresztowany przez gestapo pod fałszywą tożsamością, zwolniony (1943), Obozy jenieckie: Fallingbostel, Dorsten (po Powstaniu Warszawskim)
Capt.
MICH-Stefan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Mich StefanJeżObozy jenieckie: Lamsdorf, Sandbostel (po Powstaniu Warszawskim)
kpt. uzbr.
MICHALCZEWSKI-Wincenty Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Michalczewski WincentyMirAresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz, KL Mauthausen-Gusen (1943 - 1945)
mjr
MILEWICZ-Zygmunt Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Milewicz ZygmuntRógAresztowany przez gestapo, uciekł (1944)
por.
MRAZEK-Zbigniew Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Mrazek ZbigniewAminiusObozy jenieckie: Pruszków, Skierniewice, Sandbostel (po Powstaniu Warszawskim)
ppor. łączn.
NOWAK-Piotr Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Nowak PiotrOkoObozy jenieckie: Fort Mokotowski, Pruszków, Skierniewice (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
mjr
NUSZKIEWICZ-Ryszard-e1461496984302 Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Nuszkiewicz RyszardPowolnyWięzienie: Puisgcerda nieopodal Saragossy, Francja, uciekł (1941 r.)
Obóz koncentracyjny: Argeles-sur-Mer, Francja, uciekł (1941)
Capt.
OSSOWSKI-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Ossowski StanisławJastrzębiec 2Obozy jenieckie: Sandbostel, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
por. piech.
OSUCHOWSKI-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Osuchowski KazimierzRosomakWięzienie w Fiwueras, Hiszpania (1940), obóz koncentracyjny: Miranda de Ebro, Hiszpania (1940-1942, 1942-1943)
ppłk.
PACZKOWSKI-Alfred Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Paczkowski AlfredWaniaAresztowany przez milicję białoruską, przekazany gestapo, więzienie Pińsk, uwolniony przez AK (1942 - 1943)
ppor. łączn.
PESZKE-Zdzislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Peszke ZdzisławKaszmirAresztowany, popełnił samobójstwo (1943)
por.
PIASECKI-Zbigniew Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Piasecki ZbigniewOrlikAresztowany przez SS, uciekł (1939),
Aresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KLGross-Rosen, KL Mittelbau-Dora, zamordowany (1944)
Capt.
PIATKOWSKI-Bohdan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Piątkowski BohdanMakAresztowany przez gestapo, zamordowany (1942 - 1943)
mjr tech lot.
PIJANOWSKI-Waclaw. Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Pijanowski Wacław DymObozy cywilne: Pruszków, Lamsdorf (po Powstaniu Warszawskim)
kpt. piech.
PIOTROWSKI-Julian Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Piotrowski JulianRewera 2Obozy jenieckie: Ożarów, Kostrzyń, Sandbostel, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
płk.
PIWNIK-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Piwnik JanPonuryAresztowany przez żandarmerię, uciekł (1942)
kpt. piech.
POKULTINIS-Alfred Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Pokultinis AlfredFonObozy jenieckie: Fallingbostel, Gross-Born, Sandbostel, Lubeka, Bergen-Belsen (po Powstaniu Warszawskim)
por.
POLISZUK-Jaroslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Poliszuk JarosławArabAresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Flossenbürg (Hersbruck), KL Dachau (1944 - 1945)
ppor. piech.
POZNANSKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Poznański JanPływakObozy jenieckie: Rambervillers, Epinal (1940-1941)
Aresztowany przez gestapo, uciekł (1943)
kpt. łączn.
PRZYBYLIK-Stefan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Przybylik StefanGruchAresztowany przez gestapo, uciekł (1945)
ppor.
RIEDL-Adam Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Riedl AdamRodakAresztowany przez gestapo, obóz koncentracyjny: KL Gross-Rosen, zamordowany (1944)
por.
ROGOWSKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Rogowski JanCzarkaAresztowany przez żandarmerię, uciekł (1942),
Aresztowany przez gestapo, zamordowany (1944)
por.
ROMASZKAN-Roman Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Romaszkan RomanTatarNiewola, uciekł (1939)
por.
ROSTEK-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Rostek JanDanAresztowany przez Abwehrę, Kijów, zamordowany (1943)
ppor.
ROSTWOROWSKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Rostworowski JanMatAresztowany przez Abwehrę, Monachium, obóz koncentracyjny: KL Gross-Rosen, zamordowany (1943 - 1944)
mjr kaw.
ROZYCKI-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Różycki JanBusikAresztowany, więzienie Modelo (Hiszpania, 1942 - 1943), zwolniony
ppłk.
RUNGE-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Runge TadeuszOsaObozy jenieckie: Pruszków, Skierniewice (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
Capt.
RYBKA-Franciszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Rybka FranciszekKulaObóz cywilny: Pruszków (sierpień 1944), uciekł
por.
RZEPKA-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Rzepka KazimierzOgnikAresztowany, obóz koncentracyjny Miranda de Ebro (Hiszpania, 1941-1942), uciekł
ppor.
SCHELLER-CZARNY-Edwin Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Scheller Czarny EdwinFordonAresztowany przez gestapo, wykupiony (1944)
kpt. art.
SMOLSKI-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Smolski KazimierzSosnaAresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz, KL Mauthausen-Gusen (1943 - 1945)
mjr
SOKOLOWSKI-Jerzy Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Sokołowski JerzyMiraAresztowany przez gestapo, uciekł (1943),
Aresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz (uciekł, schwytany), KL Buchenwald, KL Mittelbau-Dora, KL Bergen-Belsen
mjr dypl.
SOKOLOWSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Sokołowski TadeuszTropAresztowany przez gestapo, zamordowany (1942)
por. piech.
SOLTYS-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Sołtys StanisławSowaAresztowany, odbity z konwoju (1943),
Aresztowany przez gestapo, zamordowany (1944)
płk. piech.
SPYCHALSKI-Jozef Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Spychalski JózefGrudzieńAresztowany przez gestapo, więzienie Montelupich (Kraków), obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, być może KL Sachsenhausen, KL Mauthausen, zamordowany (1944)
por. łączn.
STARZYNSKI-Leszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Starzyński LeszekMalewaObozy jenieckie: Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim
mjr int.
STOCKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Stocki Tadeusz ĆmaAresztowany pod fałszywą tożsamością, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz, KL Buchenwald (1943-1945)
ppor.
STOLYHWO-Olgierd Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Stołyhwo OlgierdStewaAresztowany przez Kriminalpolizei, zamordowany przez gestapo (1943)
mjr kaw.
STPICZYNSKI-Aleksander Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Stpiczyński AleksanderKlaraAresztowany we Francji, cytadela Perpignan, wysłany do obozu koncentracyjnego KL Compiegne, uciekł (1943),
Aresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Mittelbau-Dora, KL Sachsenhausen, KL Mauthausen (1945)
kpt. piech.
STRUMPF-Witold Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Strumpf WitoldSudAresztowany przez gestapo, obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen, zamordowany (1944 - 1945)
płk.
SZTERNAL-Kazimierz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Szternal KazimierzZrywWięzienie w Fiwueras, Hiszpania (1940), obóz koncentracyjny: Miranda de Ebro, Hiszpania (1940-1943)
obozy jenieckie: Sandbostel, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
kpt. art.
SZUBINSKI-Wladyslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Szubiński Władysław DachNiewola niemiecka, uciekł (1939),
Aresztowany przez gestapo, zamordowany (1942)
ppłk.
SZYDLOWSKI-Adam Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Szydłowski AdamPoleszukAresztowany, obóz koncentracyjny: Miranda de Ebro, Hiszpania (1941-1942)
ppłk.
SZYMANSKI-Jerzy Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Szymański JerzyBogaObozy jenieckie: Ożarów, Lamsdorf, Woldenberg (po Powstaniu Warszawskim), uciekł
ppor.
SMIETANKO-Wladyslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Śmietanko WładysławCyprObozy jenieckie: Sandbostel (po Powstaniu Warszawskim)
por. sap.
SMIGIELSKI-Tadeusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Śmigielski TadeuszŚladAresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Auschwitz, KL Buchenwald, KL Mittelbau-Dora, KL Bergen-Belsen (1943-1945)
kpt. piech.
TROJANOWSKI-Czeslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Trojanowski CzesławLitwosObozy jenieckie, szpital Zeithain (po Powstaniu Warszawskim)
ppłk.
ULM-Zygmunt Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Ulm ZygmuntSzybkiObozy jenieckie: Fallingbostel, Gross-Born, Standbostel, Lubeka, Bergen-Belsen (po Powstaniu Warszawskim)
por. piech.
WIACEK-Jan Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wiącek WiktorKanarekAresztowany na stacji kolejowej Jaszuny, uciekł (1943)
mjr sap.
WIERZEJSKI-Tomasz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wierzejski TomaszZgoda 2Obozy jenieckie: Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
ppor.
WILCZKIEWICZ-Zbigniew Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wilczkiewicz ZbigniewKijObozy jenieckie: Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
por. piech.
WINIARSKI-Zdzislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Winiarski ZdzisławPrzemytnikNiewola niemiecka, Stablack (1939), uciekł,
Obozy jenieckie: Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
kpt. piech.
WISZNIEWSKI-Otton Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wiszniewski OttonTopolaNiewola, twierdza Belfort (1939 - 1941), uciekł
por.
WISZNIOWSKI-Roman Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wiszniowski RomanHarcerzNiewola, uciekł (1939),
Aresztowany przez gestapo (1943), zwolniony
ppor. piech.
WISNIEWSKI-Wladyslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wiśniewski WładysławWróbelAresztowany przez gestapo, uciekł (1943)
kpt. art.
WITKOWSKI-Ludwik Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Witkowski LudwikKosaObozy jenieckie: Lamsdorf, Murnau (po Powstaniu Warszawskim)
mjr
WOLNIAK-Boguslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Wolniak BogusławMiętaObóz jeniecki: Woldenberg (po Powstaniu Warszawskim)
por. piech.
ZABIEREK-Lech Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zabierek LechWulkanNiewola niemiecka: Błonie, Monachium, Eistedt, Murnau, Elsenborn, Oberlangen (1939 - 1941), uciekł
por. piech.
por-cc-Jozef-Zajac Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zając JózefKolankoNiewola niemiecka: Colmar, Neuf-Brisach, Kaisersteinbruch, Dołgorukowo (1940 - 1942), uciekł
Obozy jenieckie: Ożarów, Lamsdorf, Gross-Born, Sandbostel, Lubeka (po Powstaniu Warszawskim)
por.
ZALEWSKI-Janusz Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zalewski JanuszChinekAresztowany przez Abwehrę, Kijów, zamordowany (1943)
kpt. art.
ZAORSKI-Waclaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zaorski WacławRybaAresztowany przez gestapo, popełnił samobójstwo (1942)
ppor. łączn.
ZAPOTOCZNY-Stanislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zapotoczny StanisławPłomieńAresztowany przez gestapo, popełnił samobójstwo (1944)
mjr kaw.
ZAREMBINSKI-Wiktor Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zarembiński WiktorZrąbAresztowany przez gestapo, popełnił samobójstwo (1943)
por.
ZAWADZKI-Alfred Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zawadzki AlfredKosAresztowany przez gestapo, zamordowany (1942)
por.
ZYGA-Ryszard Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Zyga RyszardLelumAresztowany przez gestapo, obozy koncentracyjne: KL Gross-Rosen, KL Flossenbürg (Hersbruck), KL Dachau (1944 - 1945)
ppor. łączn.
ZAAK-Franciszek Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Żaak FranciszekMamkaAresztowany przez gestapo, zamordowany (1944)
mjr piech.
ZELKOWSKI-Bronislaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Żelkowski BronisławDąbrowaAresztowany przez gestapo, popełnił samobójstwo (1942)
kpt. mar. cw
ZORAWSKI-Boguslaw Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Żórawski BogusławMistralAresztowany, uciekł, aresztowany podczas łapanki, wywieziony na przymusowe roboty w rejonie Isny im Allgäu (1944)
ppor. art.
ZYCHIEWICZ-Antoni Cichociemni w obozach koncentracyjnych
Żychiewicz Antoni PiotrPrzerwaObóz koncentracyjny: KL Sachsenhausen , schwytany w Powstaniu Warszawskim (1944 - 1945)

Weryfikacji w/w danych nt. Cichociemnych dokonano poprzez analizę Ich biogramów, opublikowanych wspomnień oraz danych z innych źródeł. Źródła danych dotyczących każdego Cichociemnego wskazano na stronie z Jego biogramem.

 

Cichociemni aresztowani przez gestapo, Abwehrę, SD i in.
osadzeni w obozach koncentracyjnych, więzieniach, obozach jenieckich:

 

swastyka-Rzesza Cichociemni w obozach koncentracyjnychAdrian Florian ps. Liberator | Stefan Bałuk ps. Starba | Zbigniew Bąkiewicz ps. Zabawka | Tadeusz Benedyk ps. Zahata | Jacek Bętkowski ps. Topór 2 | Kazimierz Bilski ps. Rum | Adam Boryczka ps. Brona | Tadeusz Burdziński ps. Malina | Michał Busłowicz ps. Bociek | Jerzy Buyno ps. Gżegżółka | Ryszard Chmieloch ps. Błyskawica | Eugeniusz Chyliński ps. Frez | Franciszek Cieplik ps. Hatrak | Andrzej Czaykowski ps. Garda | Kazimierz Człapka ps. Pionek | Jerzy Czuma ps. Skryty | Mieczysław Eckhardt ps. Bocian | Oskar Farenholc ps. Sum | Adolf Gałacki ps. Maszop | Norbert Gołuński ps. Bombram | Jan Górski ps. Chomik | Zygmunt Gromnicki ps. Gula | Władysław Hauptman ps. Gapa | Teodor Hoffman ps. Bugaj | Jan Hörl ps. Frog | Wiesław Ipohorski-Lenkiewicz ps. Zagroda | Kazimierz Iranek-Osmecki ps. Heller | Henryk Jachciński ps. Kret | Stanisław Jagielski ps. Gacek | Stanisław Jankowski ps. Agaton | Janusz Jarosz ps. Szermierz | Stefan Jasieński ps. Alfa | Tadeusz Jaworski ps. Gont | Tadeusz Stanisław Jaworski ps. Bławat | Longin Jurkiewicz ps. Mysz | Stanisław Kazimierczak ps. Ksiądz | Władysław Klimowicz ps. Tama | Tadeusz Klimowski ps. Klon | Włodzimierz Klocek-Niewęgłowski ps. Garłuch | Jan Kochański ps. Jarema | Stanisław Kolasiński ps. Śmiga | Ignacy Konstanty ps. Szmaragd | Bolesław Kontrym ps. Żmudzin | Franciszek Koprowski ps. Dąb | Tadeusz Kossakowski ps. Krystynek | Tomasz Kostuch ps. Bryła | Ryszard Kowalski ps. Benga | Henryk Kożuchowski ps. Hora | Marian Kuczyński ps. Zwrotnica | Bohdan Kwiatkowski ps. Lewar | Jan Lech ps. Granit | Artur Linowski ps. Karp | Wojciech Lipiński ps. Lawina | Hieronim Łagoda ps. Lak | Benon Łastowski ps. Łobuz | Adolf Łojkiewicz ps. Ryś  | Narcyz Łopianowski ps. Sarna | Stefan Majewicz ps. Hruby | Felicjan Majorkiewicz ps. Iron | Anatol Makarenko ps. Tłok | Franciszek Malik ps. Piorun 2 | Jan Marek ps. Walka | Edmund Marynowski ps. Sejm | Janusz Messing ps. Bekas | Stefan Mich ps. Jeż | Wincenty Michalczewski ps. Mir | Zygmunt Milewicz ps. Róg | Zbigniew Mrazek ps. Aminius | Piotr Nowak ps. Oko | Stanisław Ossowski ps. Jastrzębiec 2 | Kazimierz Osuchowski ps. Rosomak | Alfred Paczkowski ps. Wania | Zdzisław Peszke ps. Kaszmir | Zbigniew Piasecki ps. Orlik | Bohdan Piątkowski ps. Mak | Wacław Pijanowski ps. Dym | Julian Piotrowski ps. Rewera 2 | Jan Piwnik ps. Ponury | Alfred Pokultinis ps. Fon | Jarosław Poliszuk ps. Arab | Jan Poznański ps. Pływak | Stefan Przybylik ps. Gruch | Adam Riedl ps. Rodak | Jan Rogowski ps. Czarka | Roman Romaszkan ps. Tatar | Jan Rostek ps. Dan | Jan Rostworowski ps. Mat |  Jan Różycki ps. Busik | Tadeusz Runge ps. Osa | Franciszek Rybka ps. Kula | Kazimierz Rzepka ps. Ognik | Edwin Scheller-Czarny ps. Fordon | Kazimierz Smolski ps. Sosna | Jerzy Sokołowski ps. Mira | Tadeusz Sokołowski ps. Trop | Stanisław Sołtys ps. Sowa | Józef Spychalski ps. Grudzień | Leszek Starzyński ps. Malewa | Tadeusz Stocki ps. Ćma | Olgierd Stołyhwo ps. Stewa | Aleksander Stpiczyński ps. Klara | Witold Strumpf ps. Sud | Kazimierz Szternal ps. Zryw | Władysław Szubiński ps. Dach | Jerzy Szymański ps. Boga | Władysław Śmietanko ps. Cypr | Tadeusz Śmigielski ps. Ślad | Czesław Trojanowski ps. Litwos | Zygmunt Ulm ps. Szybki | Wiktor Wiącek ps. Kanarek | Tomasz Wierzejski ps. Zgoda 2 | Zbigniew Wilczkiewicz ps. Kij | Zdzisław Winiarski ps. Przemytnik | Otton Wiszniewski ps. Topola | Roman Wiszniowski ps. Harcerz | Władysław Wiśniewski ps. Wróbel | Ludwik Witkowski ps. Kosa | Bogusław Wolniak ps. Mięta | Lech Zabierek ps. Wulkan |  Józef Zając ps. Kolanko  | Janusz Zalewski ps. Chinek | Wacław Zaorski ps. Ryba | Stanisław Zapotoczny ps. Płomień | Wiktor Zarembiński ps. Zrąb | Alfred Zawadzki ps. Kos | Ryszard Zyga ps. Lelum | Franciszek Żaak ps. Mamka | Bronisław Żelkowski ps. Dąbrowa | Bogusław Żórawski ps. Mistral | Antoni Żychiewicz ps. Przerwa

 

 

Niemieckie obozy i sowieckie łagry
w: Biuletyn IPN, kwiecień 2009, nr 4 (99)

 

zobacz:

 

 

 

Sources:
  • Own sources
  • Krzysztof A. Tochman: Słownik biograficzny cichociemnych. T. I. FKM Oleśnica, ISBN 83-902499-0-1
  • Krzysztof A. Tochman: Słownik biograficzny cichociemnych. T. II. ABRES Rzeszów, ISBN 83-902499-5-2
  • Krzysztof A. Tochman: Słownik biograficzny cichociemnych. T. III. OS Ostoja, Zwierzyniec – Rzeszów, ISBN 83-910535-4-7
  • Krzysztof A. Tochman: Słownik biograficzny cichociemnych. T. IV. OS Ostoja, Zwierzyniec – Rzeszów, 978-83-933857-0-6